Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Baj van! Mit tegyek most? Pár...

Baj van! Mit tegyek most? Pár napja iszonyatosan kívánom az édeset! Bármit, csak édes legyen és rágni lehessen (nem inni)! Mitől van ez?

Figyelt kérdés

Normálisan sportolok (napi szinten futok).

E mellett egészségesen táplálkozom, nem koplalok.


Nem eszem lisztet, cukrot, csak nagy ritkán.


Amúgy menzeszkor se szokott nálam ilyen előfordulni, hogy kívánósabb vagyok.


PCO-szindrómát állapítottak meg nálam nem olyan régen. Kb szeptemberben, de akkor eléggé rosszul is voltam. A bőröm pattanásosabb volt, aknés...stb. Menzeszem nem volt.


Most már ez a 2. alkalom, hogy megjött a menzeszem. Igaz a kettő között 1,5 hónap telt el, de legalább megjött. Ez előtt 1 évig nem volt meg. Most a PCO ellen még jobban odafigyelek a diétára, hogy ne egyek egészségtelen dolgokat. Ez az egyik gyógyítási formája. Amikor visszamentem az orvoshoz, akkor már azt mondta, hogy nem úgy nézek ki, mint egy PCO-s. Elküldött laborra, de még nem voltam a vizsgálaton.


Időközben elkezdett tisztulni a bőröm, már nem olyan mint amilyen volt. 1 évvel ezelőtt kb. 72 kg voltam, most 65 kg körül vagyok, melyet az odafigyeléssel és kocogással értem el. 170 cm magas vagyok.



Szóval nem koplalok, sok húst és zöldséget eszem. Viszont mostanában nagyon kívánom az édeset. Félek, hogy a hormonok dúlnak bennem, nem akarom, hogy megint beragyásodjak ill. hízzak.


Tudtok olyan átmeneti étrendet vagy akármit, ami ezt az édesség kívánást elűzi?


Azt mondják, hogy a vitaminhiány is kivált ilyet, de én rendszeresen szedek multivitamin pezsgőtablettát (minden nap megiszok 1-et, de van hogy 2-t vagy 3-t is mert szeretem az ízét.) E mellett C-vitamint is iszok és kálciumot is.


Szóval van minden dögivel....


Mi lehet a bajom?

Hajam megint elkezdett egy kicsit hullani...


pffff


2012. jan. 25. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem alacsony a vércukrod? Gondolom alap, hogy napi 5-6x étkezel, és odafigyelsz, miből viszel be ch-t, hogy ne ingadozzon az inzulinszinted. Sajnos valami nincs rendben, lehet hogy túl szigorúan vetted a szénhidrát kérdést! Bevinni szükséges, csak nem mindegy miből!
2012. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy az ilyen multivitaminokban nem mindig van cink, ami mondjuk nem árt az egészséges hajhoz. Szedhetsz még B-komplexet, és nem ártana jó sok omega 3-at is, halolaj kapszulából!
2012. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet, hogy összefüggésben áll a menstruációval, nem fog megjönni mostanság? mert előtte nő az étvágy.
2012. jan. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Krisz85 ***** válasza:

Itt több dolog van, igazából a vitaminhiány ha ki is váltja pl a megfelelő vitaminbevitel fogkozza az étvágyat. De nem ettől lehet. Két okból lehet az, az egyik a tápanyagmegvonás miatt egy idő után elkezded iszonyatosan kívánni a finomat, az édeset, vagy akár a sósat, zabálási roham, még a jó diétában is. Én azon a véleményen vagyok, sok edzővel együtt, hogy igazából akkor bontod jól a zsírt és fogysz amikor van ez a roham, akkor már úgy egészen jól adod le magadról a hájat. két dolgot tudsz tenni.


Rágózól :D

vagy kipróbálod ezt


[link]

2012. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ne haragudj, nem olvastam végig, de ha veszel vanília illatú illatosítót vagy parfümöt az csökkenti az édesség utáni vágyakozást (mivel maga az illat is édes)
2013. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!