Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinalhatnek jobban?...

Mit csinalhatnek jobban? (tudom hosszu de kerlek olvasd el)

Figyelt kérdés

65 kilo vagyok es 177 cm 17 eves koleszos lany. Nagyon sokat kell tanulnom, es az etkeztetes a koleszban eleg siralmas. Nem szeretnek sokat fogyni, es foleg formasodni szeretnek/ narancsbort eltuntetni.

Amiota ide kerultem eloszor nem ittam csak ha epp fel litert egy nap, de tudom, hogy ez problema ezert naponta szerintem legalabb 3.5-4 litert megiszom.

Hetfonkent 1 oram van edzoterembe jarni ahol elliptikus trenerezek, keddenkent suli utan egybol dolgozni megyek 2.5 orat es utana este van egy 45 perces foci edzesem. Szerdan altalaban mar nagyon sokat kell tanulni de szerdara is szeretnek beiktatni egy ora elliptikus trenert, csutortokn megint csak munka es foci edzes es penteken 1 ora elliptikus. ( Hogy oszinte legyek szerintem foci kozben nem egetek el olyan sok kaloriat, mert nem mindig van ra lehetoseg, hogy normalisan jatszunk.) Emelett minden hetkoznap gyalog jarok suliba es vissza ami ugy 50-60 perc.

Eloszor eheztettem magam, es kb nem ettem semmit, de nagyon legyengultem es mar nem volt erom edzeni, szoval atvaltottam az egyel 5x egy nap keveset metodra most kb igy all az etkezesem:

Reggeli: zabkasa v 2 tojas feherje+mandarin v alma + kave szoja tejjel

Tizorai: 2 alma v 2 mandarin v 2 teljeskiorlesu keksz

Ebed: leves (zoldseg)+ szolo + narancs v. alma

Uzsonna: tk keksz + kave szoja tejjel

Vacsora: salata+ valami feherje (csirkemell v. hal v. tojasfeherje)

Es ennyi.

Igazabol nem tartom mindig egeszsegesnek a vacsoramat, mert nem adnak tul jo kajat es igazabol nem tudom, hogy miben bizhatok meg.

Altalaban a 4liter amit iszok az tea (zold, menta)

Kicsit el vagyok keseredve, es ugy erzem barmit csinalok nem fogok fogyni vagy formasodni.

Sajnos sokszor ki kell hagynom edzeseket a rengeteg tanulnivalo miatt, vagy a hetvegen nem csinalok semmit csak ulok es tanulok es emiatt mindig buntudatom van.

Kerlek segitsetek, hogy jobban tudjam csinalni!

egy elkeseredett lany


2012. jan. 27. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha folytatod a koplalásod, tényleg nem fogsz abszolút formásodni, mi több izomból fogsz fogyni, és ez csak a teljes elzsírosodásodhoz vezet majd. Attól még, hogy vékony leszel, löttyedt és narancsbőrös.


Normális reggelit kéne enni, és normálisabb ebédet. Rettentő kevés a fehérje az étrendedben.

Valahogy így kéne kinéznie:


Reggeli: 2 szelet tk kenyér, vagy 1 szelet rozs, főtt tojás, felvágott, zöldség

Tízórai: gyümölcs: alma, mandarin pl

Ebéd: ha még ilyenkor a suliban vagy, akkor mondjuk 2 abonett csirkemell sonka, uborka, sajt

Uzsonna: egy natúr joghurt

Vacsora: normális főtt étel, kisebb adag, lehetőleg sok hús: hal, csirkemell


A napi 3-4 liter folyadék jó, a zöld tea is hasznos, cukor nélkül, citrommal.

Sok sikert és ne koplalj, mert ez még mindig az!

2012. jan. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem ertem hogy mi a kulonbseg a 2 etkezes kozott amit leirtal te es leirtam en annyi hogy az ebed csirkemelles abonett helyett leves es reggelire kenyeret irsz (de rozs kenyeret vagy tk t itt nem tudok beszerezni csak toast feher mu kenyeret szoval egyaltalan nem eszem kenyeret) a lenyeg h kiemelned h mit valtoztatnal meg?

Teanal pedig nem teszek bele cukrot se a kavemba:)

2012. jan. 27. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam a megfelelő mozgásmennyiséggel nincs gond.

A folyadékmennyiség is OK, csak ne üdítő, dobozos gyümölcslevek legyenek, mert ezek rengeteg cukrot tartalmaznak.


Az étkezések száma is OK, de ahogy az előző hozzászóló is írta az elfogyasztott fehérje mennyiségét növelned kellene.


A legjobb választás a halak, tej, pulyka, csirke.


Ha most áll a súlyod vagy azért van mert túl kevés kalóriát fogyasztasz, így az anyagcseréd belassult vagy nem csökkentetted eléggé.


Határozd meg a fogyáshoz szükséges kalóriaszükségletet és számold a kalóriákat. Így lassacskán leadod azt a néhány kiló pluszt.


Étkezésnél fontos a változatosság, ne edd állandóan ugyanazokat, mert az egyoldalú étkezés is hátráltathatja a súlycsökkenést.


Itt meghatározhatod a kalóriaszükségletedet:


[link]

2012. febr. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt:) csak vizet es teat fogyasztok cukor nelul termeszetesen es mostmar probalok odafigyelni a feherje mennyisegre is:) remelem sikerul elerni a celomat:)
2012. febr. 1. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!