Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy tévéműsorban azt hallottam...

Egy tévéműsorban azt hallottam, hogy a fogyókúrában nem az a nehéz, hogy le kell mondani bizonyos dolgokról, hanem az, hogy hozzászokjunk ahhoz, hogy ne az evés legyen a lelki kapaszkodónk. (? )

Figyelt kérdés

Egyetértesz ezzel?


Szerintem ezt is tudatosítania kéne mindenkinek magában.


2012. jan. 31. 22:29
 1/9 anonim válasza:
Igen. Sajnos a magyar mentalitás olyan, hogy eszik örömében, eszik bánatában. Erről kéne leszokni.
2012. jan. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tök igaz.


Én pl. január elseje óta fogyózom, életem első diétája és amennyire féltem tőle, a sok lemondástól, annyira könnyen veszem ezt az akadályt, ugyanis bár kemény diétám van, mégsem éhezem, mert ésszel lett összerakva.


Pont 1 hónap telt el, haladok a célom felé, pár kiló van hátra, de már most tudom, hogy gyökeres életmódváltás vette kezdetét, a kívánt eredmény elérése után sem fogok visszatérni a régi étkezési szokásaimhoz, nem is hiányzik egyáltalán. De sokat gondolkoztam azon, hogy mi vezetett a hízásomhoz, és tényleg a lelki okokra tudtam visszavezetni. Pl. nem volt állásom, ez stresszelt és én csak az evésben találtam vigaszt, csakúgy, mint egy szakítás után, hiszen ilyenkor a hátunk közepére sem kívánunk senkit, nincs is jobb annál, mint valami finom nasival beülni a tv elé.


Azóta rájöttem, hogy a mozgás ezt az igényt (lelki kapaszkodó) tökéletesen kielégíti, egészségesebb és az alakkal is csodát tesz.

2012. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én egyetértek ezzel. Aki ehhez hozzá van szokva - többek között én is - annak nagyon nehéz ezt megváltoztatni. Én régóta tisztában vagyok ezzel, hogy sokszor azért eszem, mert valamiféle vigaszt nyújt. A helyzet sokat javult amióta tudatosan meg is akarom ezt változtatni, de nehéz. Néha még vannak napok mikor elengedem magam, de szerencsére egyre ritkábban. Remélhetőleg szép lassan leszokom erről a rossz szokásról teljesen.
2012. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

soha nem az evés volt a lelki kapaszkodóm,uh nem tudok vele egyetérteni.

szerintem az időre evés és a kaja elkészítés a macerás szálkásításnál,főleg ha nincsen éppen csajom,aki megcsinálja nekem.

de persze a legfontosabb a logikusan felépített étrend és annak megértése is,hogy mit miért és mikor érdemes bevinni a testbe.

2012. jan. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy az evés lelki kapaszkodóm vagy sem, de egész nap éhes vagyok. Ez genetika is. Apám is egész életében éhes volt. De amióta ésszel eszem, sokszor keveset és kalóriaszegény dolgokat, azóta könnyebb, mert tudom, hogy még 2-3 óra és megint ehetek valamit. A legjobb a répa, mert mint mindent, ezt is alaposan megrágom, s jó ideig elvagyok két nagy répa elmorzsolásával, a végére tele lesz a gyomrom, kalóriából pedig nem vittem be sokat. Ezt vacsorára szoktam fogyasztani. Ne gyertek azzal, hogy éheztetem magam, odafigyelek arra, hogy meglegyen a napi kalóriaszükségletem, s arra is, hogy fontos tápanyagokat juttassak a szervezetembe.
2012. febr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Részben.

Azoknál van így, akik azért híznak el, mert lelki okok miatt egyfolytában esznek vagy sütikével, csokikával vígasztalják magukat.

Én viszont az a típus vagyok, akinek valami baja van, akkor nem bír enni. Mégis van rajtam pár kg felesleg, ami nem akar lemenni.

2012. febr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a legolcsóbb és a leg hozzáférhetőbb örömforrás az evés. Én is szívesen mennék el inkább kirándulgatni,nyaralgatni meg wellnesezgeti,de ez mind drága. Egész nap meló van, és az egyetlen kis örömforrás a nyamvadt édességek és sütik.

Köszönjük mindezt Orbán Viktornak és társainak,hogy már egy kib@szott kirándulást és egy szabadnapot nem engedhetek meg magamnak. Gondolom ezzel még sokan így vannak.

2012. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:(
2012. febr. 1. 12:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is öröm/bánat evő vagyok. Most éppen bánat. Nincs munkám, és ez igen megterhelő lelkileg. De most igyekszem visszafogni magam, legalább abban legyen sikerélményem, hogy jól nézzek ki:)
2012. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!