Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz, hogy reggelire bármit...

Igaz, hogy reggelire bármit szabad enni, nem hízunk el tőle, mert energiává alakul át, nem zsírrá?

Figyelt kérdés
Lúgosító diétán vagyok. Lehet reggel savasat - pl kenyeret - ennem, anélkül, hogy hízlalna?
2009. jún. 1. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Ha diétázol és fogyni szeretnél a reggelidet is jól meg kell válogatni, ahhoz, hogy eredményt érj el.
2009. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Krisz85 ***** válasza:
78%

A kérdésed így nem helytálló azt kell mondjam.

Ha arra célzol, hogy reggel pl szénhidrátokban dúsabb ételt fogyaszthatsz-e? akkor igen, de az sem mindegy, hogy milyen minőségben és mennyiségben, illetve arányban eszed ezt meg.


PL. Ha reggelinek csak 400 g banánt ennél, az a kiürült májglikogén készleteidet szépen feltölti, ez cirka olyan 30 g ch, függően attól hogy mit vacsoráztál lefekvés előtt, az izomglikogén minimálisan merül le éjjel, így azt szinte nem is tölt, az inzulin pedig szépe a maradékot, izommunka hiányában már szállítja is a zsírba.

400 g banán 100 g ch kb. így 70 g ch gyakorlatilag felesleges. Ezért kell lassan felszívodó ch-t , pl zabpelyhet és megfelelő mennyiségű gyors ch-t, pl banánt enni reggelire.

Továbbá a banán a mivel megnöveli az inzulinszintet, izommunka hiányában gyorsan vissza is esik, aminek az a következménye hogy nem sokkal rá már éhes is leszel.

Ez olyan mint pl a mekis kaja, eszel egy menüt, kolával stb, telít, majd egy óra múlva éhes vagy. Na ez pl pont ezért van. Ha csak megnézed az összetételét egy mekis menünek látod miből van, fehérliszt, cukor cukor hátán, transzzsírok......

Ha pedig reggel korán visszaesik a vércukorszinted és éhes leszel, akkor az még több plussz, nem kívánt kalória elfogyasztását indukálja.

2009. jún. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
A bármit, az erős túlzás. De mondjuk bőven belefér egy szelet kenyér, ami nem fogyókúrás, viszont, akkor a nap további részében főleg fehérjét, friss zöldségeket, alacsony szénhidrát tartalmú gyümölcsöket kell enni. Ilyenkor valóban igaz, h' a szervezeted felhasználja a szénhidrátot a napi működéshez, és nem raktározza el. Én például reggelire krumplit szoktam enni tojással vagy tejföllel, így jóllakok, megvan a szénhidrátbevitel, és nincs egész nap ehetnékem.
2009. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Nem fogyókúrázom, 17 éves lány vagyok, nincs gond a súlyommal és az alakomal, csak kíváncsi voltam, mert szeretnék egészségesen élni:) ezért is próbálok lúgosítani:)

2009. jún. 1. 11:42
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Elképesztő hogy ilyen profi válaszokat lepontoznak... Szal komolyan nem értem, ez mire jó.
2009. jún. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!