Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdő fogyókúrázónak adnátok...

Kezdő fogyókúrázónak adnátok ötletet?

Figyelt kérdés
Három hónapja eltört a lában,nehezen gyógyul így a nap 24 órájában itthon gubbasztok. Soha nem volt gond a súlyommal,lemozogtam. Most úgy meghíztam,hogy szó szerint nem jönnek rám a ruháim. Ha minden jól alakul,1 hónap múlva már mehetek dolgozni,addig szeretnék leadni valamennyit. 162 cm vagyok és most olyan +- 57 kg. Legalább 5 kg-ot szeretnék leadni. Adnátok tanácsot,hogy milyen ételeket kerüljek,hogy egyek stb. Nem tudom hogy működik ez. Köszönöm szépen a segítséget.
2012. febr. 12. 02:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Csökkentsd az eddig elfogyasztott kcal mennyiséget. A cukros dolgokat teljesen hagyd el, és a szénhidrát bevitelt vedd vissza. De azért egyél azt is, mert arra is szükség van. De a lényeg, hogy ha szereted a kenyeret, akkor inkább teljes kiőrlésű kenyeret egyél. Ehetsz bátran zöldségeket,csirkét, halat, tojást.
2012. febr. 12. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Reggeli, esetleg déli órákban egyél csak szénhidrátot, délután, este már csak fehérjét.

Mindent amiben cukor vagy fehér liszt van, hagyd el.

Szénhidrátokból mehet a: zabpehely (nem a cukros müzlikre gondolok, hanem natúr), teljes kiőrlésű kenyér, itt vigyázz, sokszor csak a malátától van barna színe, nem azért mert tk liszt van benne, krumplit nem kell erőltetni, de ha mégis eszel, párolva, főzve fogyaszd, olaj nélkül. A rizs is mehet mértékkel, esetleg teljes kiőrlésű tészta.

Fehérjék meg: sovány húsok, halak (itt sem mindegy az elkészítési mód, kerüld a panírt), sovány felvágott, sovány túró, soványabb sajt, natúr joghurt, kefir.

Zöldségek szinte minden mennyiségben mehetnek, de ne öntsd le olajjal, öntettel, gyümölcsből meg az alacsonyabb cukortartalmúak (pl. alma, grapefruit).

2012. febr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát, ha eddig nem volt baj a súlyoddal, én úgy hiszem a mozgás hiánya miatt csömörlöttél meg! kövesd az előzők tanácsát és lévén törött a lábad mozgás helyett pörgesd meg az anyagcserédet egy-egy nagy bögre zöldteával, de lipton legyen v. ilyesmi, ne valami noname. ha újra mozogsz majd felpörög az anyagcseréd is, addig meg tedd ezt.
2012. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!