Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit jelent a kardió edzés?...

Mit jelent a kardió edzés? Diétás étrend mellé gondoltam zsírégetési célzattal.

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Magas pulzusszám mellett végzett intenzív edzés, nem zsírégetésre hanem állóképességjavításra ajánlott elsősorban. Zsírégetésre aerob edzést javaslok, ez alacsonyabb pulzusszámmal, de hosszabb ideig tartó edzés, így van ideje a szervezetednek a zsír lebontásából energiát nyernie, a kardió alatt a gyorsenergia-raktárakat használod fel.
2012. febr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem, pl. a futás kardió, a kocogás aerob?

Időben melyik mennyit jelent?

2012. febr. 19. 06:56
 3/5 A kérdező kommentje:
És mit jelent konkrétan, számszerűen az alacsony és magas pulzusszám?
2012. febr. 19. 08:06
 4/5 Krisz85 ***** válasza:

A kardió edzés olyan tartományú edzés, ami GA2 és e feletti edzéstartományok. Ekkor a szervezet oxigént és izomglikogént használ el (persze csak a májban és a vérben meglévő glikogén után) energiaforrásnak a mozgáshoz, és persze testzsírt. A kardió edzés egy vérkeringést és ahogy a neve is mondja a kardióvaszkuláris edzést célzó edzés, hogy állóképesebb legyél, viszont itt fennáll annak a veszélye, hogy az illető zsírt és izmot is veszít, pláne ha nem kajál jól, a túledzettségről már ne is beszéljünk....tehát mindennap kardiózni a legnagyobb butaság egyike, kiéve ha edzett vagy és több éve bringázol, futsz stb., de még ekkor is inkább edző felügyelete mellett ajánlom. Amit viszont jó ha tudsz, az aerob edzés az ami diétázóknak megfelelő. Effektíve az a legjobb az aerob edzésben, hogy ez KB és GA1 tartományokban végzett edzésforma. Lényege, hogy a testnek van ideje a zsíroxidációs folyamatokat beindítani, nevéből adódóan aerob edzés, tehát oxigén jelenlétében végbemenő folyamat. Tul. képpen a lényeg, az, hogy nem okoz izomglikogén ürülést, nagyon minimális az izommunka, viszont elég ideje van a testnek arra, hogy zsírt égessen el. A zsíanyagcserének a beindulása egyénenként eltérő, minél edzettebb vagy annál hamarabb, és annál nagyobb mennyiségű kalóriát tudsz adott pulzussal felhasználni. Pl amikor kezdtem szobabringán az aerob edzést fél éve még 130 as pulzussal 350 kcal-t égettem el (polar pulzusmérő órávla mérve, ami elég pontos, még a tengerszint feletti magasságot is figyelembe veszi). Most egy óra alatt 550 et.

Alaphangon kell neki 40 perc, szóval jobb ha 1 órát mindennap reggel vagy este végzed. De tök mindegy mikor csinálod, csak legyen meg. Ez lehet séta, futógépen, elipszis tréneren (én rühellem), vagy bringán, a láb a mozgás része kell legyen.

A karidó edzéssel egyébként egységnyi idő alatt több zsírt égetsz el szignifikánsan, viszont ahogy írtam, a túledzés és az izomvesztés sajnos közrejátszik azoknak akiknek még a kajájuk sincs rendben célszerűbb CSAK aerob edzés végezni, azt viszont minden áldott nap.


A pulzusszám:


A maximális pulzusszámod 50 % körül van a KB - regeneráló zóna, amiből ha 2 órát cégzel akkor az már hivatalosan GA1 nek minősül,

A GA1 zóna a max pulzusod 50-60% -a között van valahol. E felett pedig GA2 és a többi zóna amit csak ha versenyzel. Néha fel lehet prögetni pár másodpercre a pulzust, hogy ne legyen uncsi, sőt kell is, de az átlagpulzus az edzés végére a KB és GA1 zónákba kell essen.

Honnan tudod meg a maximális pulzust?

220-életkor, de ez baromira populációs átlag értéket ad ki. Nekem pl futásnál ez akkor 190 kéne legyen a max pulzusom, futólaborban mértek nekem rá egy héttel 215 ! ös pulzust, tehát 25 el magasabb mint a kalkulált érték s mint láthatod ez pont egy egész zóna értéke. Kezdetnek viszont bőven jó lesz. Célszerű olyan 100-130 as zónában végezni az aerob edzést. A lényeg hogy beszélgetni tudj közben akkor biztosan aerob zónában vagy, sőt akkor is abban vagy, ha közben beálmosodsz és ásítozol. (ez az egyik "tünete",).


Viszont jobb ha tudod, hogyha a diétád nincs rendben, akkor hiába is aerobozol ezerrel nem lesz eredménye sajnos.

2012. febr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Valamennyi eredménye nyilván lesz, hiszen ha elégetsz 550 kcal-t 1 óra alatt akkor az - 1 BigMac a napi kajádból, úgyhogy ha nem eszel többet mint előtte, akkor is bentebb vagy ennyivel!
2012. júl. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!