Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki laktóz érzékeny, annak...

Aki laktóz érzékeny, annak milyen fehérjeforrásokat ajánlotok a csirkén és a tojáson kívül?

Figyelt kérdés

Szója sem jöhet szóba sajnos,a laktózmentes túróért meg egy kisebb aranytömböt elkérnek.

A hüvelyeskben is sok van ,de mellé sok ch is. Van ezen kívül még valamilyen megoldás? a fehérjeturmixból van tejszármazék mentes?


2012. febr. 29. 19:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen,és baj egyáltalán,hogyha az egész fehérjeszükségletemet húsból és tojásfehérjéből fedezem?
2012. febr. 29. 19:48
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, azok a fő fehérjeforrások.

Tejsavó fehérje koncentrátummal érdemes próbálkozni, valahol olvastam hogy laktóz érzékeny embernek semmi baja nincs tőle, de már nem tudom konkrétan melyik márka volt.

Talán a peaknak vannak olyan proteinjei amiben nulla szénhidrát van. A laktóz ugyanis a tejcukor, azaz a tejben lévő szénhidrát, erre 5másodperce jöttem rá. :D

2012. febr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szabó Péter Ferec válasza:
Talán a Spirulina. A WHO szerint is a tökéletes táplálék, és az egyik legjobb fehérjeforrás egyben. Itt bővebben le van írva: [link]
2012. febr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell minden hülyeségnek bedőlni.

Táplálkozásról kérdezett az illető nem arról hogy milyen kapszulát szedjen. Szeretném én azt látni ahol a WHO ajánlja.

A leírásban esetleg eldönthetnék hogy poliszacharid a benne levő szénhidrát vagy pedig cukor mert a 2 üti egymást. Ezen kivül is tele van a leírás elnagyolt megmásított számadatokkal, főleg a fehérje részével kapcsolatban. A wikipédián meg azt írják rákot okoz.

Lehet teljesértékű a benne levö protein csakhogy nem jobb mint a hús vagy a tojás és aránytalanul drága. A vitamin tartalmát meg haggyuk mág "1grammjába több van mint 1kg zöldségbe" az senkit ne zavarjon hogy 1kg zöldségbe több gramm vitamin és nyomelem van. Az algát ráérünk még dicsőíteni akkor amikor már nem lesz mást enni a túlnépesedés miatt.

2012. febr. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kapszulát inkább nem vacsorázok de azért azt is köszönöm:D
2012. márc. 1. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!