Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a nagyobb luxus, a csirkeme...

Mi a nagyobb luxus, a csirkemell vagy a felvágott?

Figyelt kérdés

Nézegettem egy kicsit az árakat és ledöbbentem.

Egy csomag szeletelt kemencés tarja, 10 dkg 359 Ft. Egy tálca szeletelt Pick szalámi 450 Ft körül van (ez csak 80 gramm). Ha felszorozzuk, kijön, hogy a felvágott kilója 2500-3600 forint körül van, a szalámi meg a horrorisztikus 5500-6500 forint közé is emelkedhet. A csirkemell ellenben 1200-1500 forint között mozog, és kiváló tápanyagforrás. Sokan hivatkoznak arra, hogy nem engedhetik meg a csirkemellet. Ti milyen felvágottat szoktatok venni? A párizsi nem ér, az nem felvágott, csak vizes dara!


2009. jún. 10. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Én házi felvágottat szoktam venni, ugyanaz mint a Pick-szalámi, csak ennek 1600 ft kilója. Mondjuk ez falun van, azért ilyen olcsó. Egyébként meg én tele vagyok csirkemellel, de azért, mert kb. két havonta vágok 20-25 tyúkot, így mindig tele van a fagyasztóm csirkemellel és csirkecombbal (egyébként szerintem a csirkecomb is jó, oké, hogy zsírosabb mint a csirkemell, de szerintem nem sokkal). Plussz házi túrót és házi sajtot szoktam még enni, illetve venni. Ja meg nagyon jó még a nyúlhús. Sovány hús és isteni finom.
2009. jún. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Soha nem eszem felvágottat, mert szemét van benne.

A baj az, h sokan bedőlnek a parasztvakításnak, és v. még 10 -zel se tudnak szorozni. Vagy csak egyszerűen nem akarnak bajlódni a kajacsinálással.

2009. jún. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Felvágottat ritkán veszek,mert nem reggelizek,és általában meleget eszem vacsorára. A kettőt nem lehet összehasonlítani,mert a csirkemell nyersen ugye nem fogyasztható,tehát főtt étel.A felvágott meg szendvicsbe való. Ha főznöm kell szívesen vásárolok csirkemellet.Rendszeresen nézem az akciókat, akkor bevásárolok több tálcával csirkemellből és lefagyasztom.

Szomorú,hogy azt kérdezed,hogy melyik a nagyobb luxus.

Már idáig jutottunk,hogy ezek luxus cikknek számítanak?

:((((

2009. jún. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát a csirkemell sokaknak luxus étel, közben pedig lehet hogy olcsóbb, vagy egy árban van a felvágottal, vagy más hússal amit vesznek, ezért is tettem fel a kérdést.
2009. jún. 10. 18:02
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
18:00 vagyok:Bocs'de nem figyeltem,hogy a "Fogyókúránál" tetted fel a kérdést.Fevágottat nem vennék a helyedben,mert nem tudni,hogy miből készült.A csirkemell remélem még csirkéből készül és nem hízlal.
2009. jún. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Aki felvágottat vesz, azok legtöbben nem esznek meg belőle még 20 dekát se naponta, jó ha egy csomaggal/10dekával fejenként, mert rak egy szeletet a kenyérre azt jóvan, csak az íze miatt, nem mert hű de nagy fehérjebevitel. És aki így kajál annak többe lenne a 30-40 deka csirkemell. Mert azért abból nem 10-20 dekát eszünk, azt fölvágni milliméteres darabokra és úgy sütni 20 dekát naponta, ahhoz azért elismerésem lenne, meg nincs is értelme.
2009. jún. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Te egy dolgot nem értesz. Akik 50 ezerből élnek, azok nem vesznek se csirkemellet, se kemencés tarját, se szalámit.

Akik egy héten egyszer esznek húst, azoknak csak zsíroskenyér vagy szalonna van hétköznap.

2009. jún. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

kedves utolso nincs igazad vagyis en nem adok igazat

nem mindig zsiros kenyeret eszunk mert van mas etel is ami olcsobb nem mint a zsiros kenyer

2009. jún. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én felvágottakat nagyon ritkán veszek, esetleg szalámit (lidl-ből német szalámikat), de én a csontos csirkemellet is csak 880-ért veszem! A csontja isteni levesnek!
2009. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A csirkemell a felvágottakhoz képest egyáltalán nem luxus! Természetesen nem naponta és nem félkilószám kell fogyasztani. A tálcázott /előre csomagolt/ felvágottak pedig a legdrágábbak, agglegényeknek való gyorssegély! Sohasem eszik a családom felvágottat éppen a benne lévő gyanús dolgok miatt. Én 1000.-ft.körüli árból készítek egy kiló fenomenális házikolbászt, ami lever mindenfajta felvágottat. Ebből esetenként elég 3-4 deka. A csirkehúsra visszatérve igenis egy rendkívül egészséges, fontos és kihagyhatatlan élelmiszer, minden korban és egészségi állapotban fogyasztható, könnyen emészthető és mindenkinek ajánlott. Nagy baj, hogy sokan alig engedhetik meg maguknak még ezt is!
2009. jún. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!