Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek a futásnak?...

Hogyan kezdjek a futásnak? Milyen gyakran, mennyit fussak? Milyen időközönként emeljem a távot?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron elkezdtem futni, nagyon jó volt. Amikor tehettem reggel mentem futni még a reggeli, friss, kellemes levegőn. Jól feltöltődtem lelkileg és az alakom is jobb lett. Sajnos volt egy sérülésem az ősszel és azóta nem futottam. A sérülés nem volt komoly, nyugodtan csinálhatok bármit, csak utána valahogy elmaradtak a futások és ellustultak.


Szeretném viszonylag hamar formába hozni magam. Úgy kb. 5-6 kg-t szeretnék leadni és formálni az alakom. Holnap mennék először futni, pályára.


Nagyon sok jót olvastam az intervallumos edzésről, és állítólag egy 20 perces intervallumos futás felér 1 óra normál tempójú kocogással. Sőt, még az intervallumos edzés után sem normalizálódik az anyagcsere, hiszen készül egy újabb intenzív szakaszra. Ez pedig jó a fogyás szempontjából.

Igazából mivel régóta nem futottam nem tudom, hogy képes lennék-e 20 percet intervallumosan futni.

De azt sem tudom, hogy tudok-e 1 órát kocogni..



Tanácstalan vagyok. Hogyan kezdjek hozzá? Mit csináljak normál tempós futás és később intervallumos vagy mi?


2012. márc. 21. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szia!

az én barátom testépítő és kicsit ciki nekem, hogy rajtam is van kb. 5-6 kg felesleg, úgyhogy most én is fogyóba kezdtem, futás+ edzés+ kevesebbet eszek és nem mindent. Szóval a futást kérdezted: a szerevezeted fél óra mozgás után áll zsírégető üzemmódba. Fuss lassabban, szinte csak kocogj, mert gyors futásnál az izmaidhoz "nyúl" a szervezeted, nem a zsírpárnákhoz! Tehát kocogás, de azt többet, fél óra, 40 percet, eleinte kis megállókat, intenzív sétával csináld!

Jó tanács, ez lendített át engem is a sok holtponton, amikor úgy voltam futás közben, hogy összeesek és nem bírom. panaszkodtam is barátomnak, ő mondta hogy az egész az agyról szól, agyban döntöd el hogy megcsinálod, és kikapcsol a tested, csak az agyad diktál, nem a tested irányít. Hidd el, nem fogod észrevenni a fájdalmat, azt, hogy nem kapsz levegőt. Hallgasd kedvenc zenéidet, jó tempósakat, rockosabbat, hidd el sokat segít, felpörget, felturbóz!

Lassan, de biztosan! meg tudod csinálni:)

http://www.youtube.com/watch?v=PstrAfoMKlc&ob=av2e :)

2012. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sokat segítettél! :)

Akkor inkább maradok a kocogásnál, egyenletes, normál tempóban. Fél órát biztos tudok kocogni, és ki fogok zárni mindent.

2012. márc. 22. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!