Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Helyes a 140-150-es pulzus...

Helyes a 140-150-es pulzus futás közben ha zsírt akarok égetni? 16/L

Figyelt kérdés

Diétázom, és naponta 1 órát kint azzal töltök el, hogy 3 percet futok lassú tempóban, 3-at sétálok, és ezt megcsinálom 7-8-szor. Nembaj ha a pulzusom ekkora? Ez már az izmaimat célozza? Amúgy nem fáradok, csak a pulzus megy fel ennyire, lihegés nincs.


56 kg-nál vagyok, akarok lemenni 50-re, 163cm magasság.


2012. márc. 23. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a 120-130-nál nem kéne feljebb vinni a pulzust zsírégetéskor.
2012. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 °:Amigo:° ***** válasza:
0%

Semmi köze a pulzusnak a zsírégetéshez!

Kapaszkodj meg, de a futásnak sincs.

A futás nem jelent traumatikus terhelést az izmoknak (nem határterhelést kapnak) ezért csak a szív -érrendszert edzi. Tehát kardió edzés.

Az intervallum edzés, amit csínálsz, megfelelő. Jól fejleszti az állóképességet, magasan tartja az alap anyagcsere sebességét, viszonylag hosszú távon is.


Futás alatt mindenképpen szénhidrátot használsz energiafedezetként, de a gyorsabb alap anyagcseréd miatt több kalóriát égetsz el, így tudsz koplalás nélkül fogyni. (kalóriadeficit esetén)


Ne dőlj be a tévhiteknek, fordulj szakemberhez :-)

2012. márc. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet a második válaszolóval, mert minél nagyobb az oxigénfelvétel- leadás, annál gyorsabb a zsíranyagcsere, tehát tulajdonképpen bármilyen mozgás jó. Nem véletlenül használják a futást fogyókúrához.
2012. márc. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 °:Amigo:° ***** válasza:

Nem tudom, honnan veszed, hogy futást fogyókúrához használnak. Be lehet illeszteni egy edzésprogramba, de a fogyáshoz ez még kevés.

Oxigénfelvételtől függ a zsír égetése ? LOL :-D

Talán a kalória égetése.

Tudod a mozgáshoz, főleg ha elég intenzív, szénhidrát tud csak elegendő energiát -és elég nagy sebességgel- szolgáltatni.

Ebből a szempontból a futásnak semmilyen különleges funkciója nincs, szinte bármilyen mozgásformára igaz. Mint ahogy az is, hogy a szervezet hozzászokik, alkalmazkodik és így idővel csökken a hatékonysága, egyre takarékosabban fog működni a testünk.

Fogyásra ennél jóval változatosabb, hatékonyabb edzéseket alkalmazunk.

Ráadásul az ízületekre nézve káros is lehet a futás, nem véletlen hogy futók , focisták is végeznek progresszív súlyzós edzéseket. Mivel a futás nem edzi a láb izmait, ezért az igénybe vett ízületek sérülékenyebbek, ami kopáshoz, ízületi fájdalomhoz vezet, ill. könnyen meg is húzódhat.

2012. márc. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, Amigo, tanulj egy kis élettant, mert ez kimaradt nálad.
2012. márc. 25. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 °:Amigo:° ***** válasza:

Ebből a lényeg az, hogy "szerintem" !


Tehát egy laikus szerint....

Ami nekem, -már ne is haragudj, de nem sokat számít.

Edzőként sokszor találkozok azzal az igénnyel, hogy valaki fogyni, vagy fogyni is szeretne egyéb edzéscélok mellett.


Nem mondom, hogy van olyan módszer, ami mindenkinél beválik, de mivel én ezt tanultam, hidd el, hogy meg tudok birkózni a feladattal :-)

És nem esetlegesen, hanem MINDIG !

A

2012. márc. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!