Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor 20 vagy 30 perc...

Most akkor 20 vagy 30 perc múlva indul meg a kalóriaégetés?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázná nekem mert már össze vissza olvastam mindent. Ha 30 percig futok,. aerobicozok, csak utána fog elkezdeni a szervezetem kalóriát égetni? tehát akkor 50 perc edzésből lényegében csak 20 perc ért valamit?

2012. ápr. 5. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:

20-30 perc után nyúl a szervezet az igazi zsír raktárhoz. Előtte csak a felületi szénhidrátot égeti.

Legalább is nekem így magyarázták!

2012. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Krisz85 ***** válasza:

Ez többtényezős, egyrészt alaphangon jó 40 perc kell a testnek hogy beinduljon igazán a zsíroxidáció (az a folyamat, mely során oxigén jelenlétében (aerob) a zsírsejtek, (háj) elkezd ketontestekre és zsísavakká visszabontódni és az adja az energiát magához a mozgáshoz. - emiatt szálkásak a maraton futók, ők aerob tartományban futnak rohadt gyorsan és főként a zsírtartalékaikat használják energiaforrásként, mint ahogy egy átlag polgár a séta közben. Lényegében minél edzettebb valaki és régebb óta aerob edzést végez annál hamarabb indul be, továbbá pl nem jó hidegben végezni pl úszni stb mert a termogén folyamatok később indulnak be, de szaunában szobabringázni sem kell!!! meg fóliával körbetekerni magad, mert a bőrnek lélegeznie is kell!


Tehát a válasz nem, mert 50 perc edzésből 50 perc ér valamit, főleg ha 7 napból 7x csinálod is, továbbá órákig képes az anyagcserét prögetni megfelelő folyadék és tápanyagbevitel mellett, ami nem elhanyagolható dolog, sőt!

2012. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kezdem érteni. Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 5. 20:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy 20 kg-os suly megemeléséhez kell mind a 20 kg erő. És nem csak a huszadik.
2012. ápr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hogy tudnak az elhízottak csodálkozni magukon.
2012. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

akkor is kalóriát égetsz,ha fekszel a kanapén,mert akkor is működik a tested,dobog a szíved pl.

fizikai aktivitás alatt több kalóriát égetsz,mert nagyobb az igénybevétel.

ennyi.

nincs ilyen,hogy 20perc múlva kezdi csak el.

2012. ápr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 °:Amigo:° ***** válasza:

Utolsónak van igaza. A többiek érezzék magukat ostobának.


Hajmeresztő baromságokat írtok, a szervezet teljesen máshogy működik, mint képzelitek.

Az edzés hatásait is teljesen félre értitek, annyira, hogy el sem kezdem magyarázni, mert nem várom el hogy megértsétek. Ezért nem fogy le a fogyókúrázók 90 %-a.

2012. ápr. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát lehet,hogy nem értek hozzá, de jelenleg 16 kiló mínusznál járok!

Igazából lesz.rom a tudományos részét!:)

2012. ápr. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam ki a kérdést, mert dagadt vagyok, sőt, karcsú az alakom.


Mindössze szerettem volna választ kani hogy most mi ez a sok össze vissza beszéd ezzel a 20-30 perces dologgal. És megkapatam a választ nagyon köszönöm :)

2012. ápr. 6. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!