Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az intervallumos edzés az...

Az intervallumos edzés az aktív és pihenőszakaszok váltakozásán alapul. Ezek szerint a futás-séta váltakozása is intervallumos edzés és hasznosabb, mint ha csak folyamatosan kocognék?

Figyelt kérdés

2 hete kezdtem az új életmódomat, mozgásként a futást választottam. Hetente 3-4x járok 40-50 percet futni. Ez úgy néz ki, hogy 750 m futok, 250m sétálok felváltva.


Azt olvastam, hogy az intervallumos edzés az aktív és pihenőszakaszok váltakozásán alapul, ahol az aktív szakasz mindig hosszabb, mint a pihenőszakasz. És ez elvileg sokkal hatékonyabb, több kalóriát lehet elégedni, mintha ha csak folyamatosan futnék, kocognék.


Ezek szerint amit én csinálok is egyfajta intervallumos edzés, ugye?


2012. ápr. 8. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
igen
2012. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Akkor az nagyon jó. Mindenhol azt olvastam, hogy nagyon fárasztó az intervall edzés, de nekem sokkal jobb 40-50 percig így futni, mint folyamatosan (folyamatosan nem is bírnám mondjuk 50 percig).

2012. ápr. 8. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából ez nem intervallumos edzés valószinüleg,azért nem halsz meg 50 perc után . Intervallnál a gyors szakaszon nem kocognod,hanem sprintelned kéne,hogy az legyen. Ember legyen a talpán ,aki 750 métert sprintel,harmad annyi lazulással,50 percig.

Ha intervallumozni akarsz akkor ajánlom a fél-1 perces szakaszokat váltogatni kezdetben,de abban a fél percben tényleg sprintelni kell.

Egyébként ezzel sincs semmi gond amit most csinálsz.Jó ez az edzés is,cska azért ajánlottam mást is,ha ki szeretnéd próbálni.

2012. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Krisz85 ***** válasza:
igen , egységnyi idő alatt több zsírt lehet égetni vele, jobban pörgeti az anyagcserét, viszont a vicc, hogy az izmot is hamarabb bontja, illetve könnyebb túledzeni magad vele, szal csak óvatosan, az állóképességet nem fejleszti úgy a futásnál mint a dinamikát, az állóképességhez alacsony egyenletes tempós futás kell. Egyébként ha soha nem akarsz súlyzót fogni a kezedbe ahogy írtál akkor jó az intervall, de pl a komolyabb futók csak versenyfelkészüléskor veszik elő a résztávos edzéseket, az év 80% ában aerob futást csinálnak, nézz utána.
2012. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
á-á ez így nem intervallumos edzés. ahogy a második válaszoló mondja úgy kéne. a munka szakaszokba annyira sprint amennyire bírod a pihenőbe meg séta. rakjál bele még vagy két intervallumos napot is, egyet pluszba egyet meg az egyik nap helyett. az úgyis rövidebb . nálam bemelegítéssel nyújtással nincs 20 perc :S és meghalok közbe
2012. ápr. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ez a sprintelős nekem nem jó. Próbáltam már, de először az oldalam, majd kb. az 5. váltásnál a szívem is beszúrt. :)

2012. ápr. 9. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!