Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha minden nap 8-10km-t gyalogl...

Ha minden nap 8-10km-t gyaloglok, az fogyaszt valamit?

Figyelt kérdés
Szeretnék lefogyni egy pár kilót, max 10-et nyárig. Tisztában vagyok vele, hogy azért ennél többet kéne mozognom, de kíváncsi lennék, hogy ez használna-e. Tapasztalatokat várom!

2012. ápr. 12. 22:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha mellette az étkezésre is figyelsz, fogyhatsz. De kilókat így nem tudok írni.
2012. ápr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogyne. A gyaloglás az nagyon jó!
2012. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, jövőhéttől már el is kezdem! :) Az étkezésre sajnos nem nagyon tudok odafigyelni, mert amolyan "rohanó" életvitelt folytatok. Így is keveset eszem, majd jobban figyelek a kalóriabevitelre.:)
2012. ápr. 12. 23:17
 4/10 anonim ***** válasza:
OMG, hol fogsz te ennyit gyalogolni? azért ez nem olyan kis táv... fogyni tuti fogsz vele. de érdemes venned egy normális gyalogló vagy futócipőt, h ne menjen szét a lábad.
2012. ápr. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hazafele fogok ennyit gyalogolni, egy darabon eljövök villamossal, utána meg "láb-busszal" folytatom utam.:) Köszönöm, ez a cipő dolog eszembe se jutott volna, lazán nekiszoktam indulni sima tornacipőben az ilyen távoknak is.
2012. ápr. 13. 00:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Ma gyalogoltam haza 11 km-t és hidd el nekem, kell az a cipő. Mire hazaértem már kész voltam baltával levágni a lábam. Pedig elvileg edzőcipő volt...

Amúgy egy ismerősöm régebben heti háromszor ment el gyalogolni (kétszer 5km és egyszer 12 km) és lefogyott azt hiszem 15 kilót. Persze ezt hosszabb idő alatt történt.

Szóval mindenképpen lehetséges a fogyás, csak egyre figyelj: az 5,5km/h az úgy jó sebesség. Az alatt már sétának számít a dolog és nem lesz olyan eredményes.

2012. ápr. 13. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm így fogyott le, hogy ahova csak tudott gyalog ment.
2012. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10 kg felesleggel simán futhatnál is. Persze ez is több, mint a semmi, de a sétát a nagyon túlsúlyosoknak ajánlják, akiknek megterhelő a futás meg az egyéb edzések. Csak viszonyításképp én hetente 5x szoktam 8-10 km-t futni és ezzel max. 600 kcalt égetek el. Ehhez képest a séta...
2012. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ma sétáltam 12 km-t. :-) Sajnos nem tudok futni, alapból magas a pulzusom...
2012. ápr. 15. 17:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötözködni akarok, de a futással a tüdőd is erősödik, és egyre alacsonyabb pulzusszámot fogsz produkálni. Én 160 környékéről levittem 125-135 közé futással. (Mármint futás közben annyi).
2012. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!