Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ne mérjem magam minden nap?

Ne mérjem magam minden nap?

Figyelt kérdés

Minden nap ráállok a mérlegre, és folyton ugyan azt látom. Van, hogy egy kilóval többet, egyik napról a másikra...:S

Lehet, hogy nem kell minden nap mérni magam, mert 1 nap alatt nem lesz változás kilóban?



2012. ápr. 14. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

persze,hogy ne mérd minden nap.

egy héten egyszer bőven elég.

hiszen heti 1 kiló fogyás a nomrális amúgy is.

2012. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy nem kell, DE szerintem ez függ a súlyodtól is.

Rajtam elég sok súlyfelesleg volt, 30 kg-t fogytam. Vettem egy digitális mérleget, és minden nap 2x ráálltam. Reggel és este. A reggeli súlyom, ha ugyan annyi volt, mint előző nap, már örültem, hogy nem híztam. Aztán egyszer csak -10dkg... pár nap múlva megint... stb. Nekem az a 10-20 dkg is erőt adott, hogy valami elindult, és ne adjam fel.


Az esti súly mérés is fontos volt, mert egy idő után rájöttem, ha 1-1,5 kg vagyok nehezebb este, mint reggel, az még normális, és másnapra eltűnik. Szóval nekem ez bejött, és leírhatatlanul boldog voltam, mikor csak 10 dkg-val is kevesebbet mutatott a mérleg.


Persze most már nem működik. Még olyan 5-6 kg-t szeretnék lefogyni, és ennek pár kilónak az eltüntetéséhez már nem segít a napi 2x mérés.

2012. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én régebben 2 naponta mértem magam, 2 nap gyakorlatilag semmi. Nem mérvadó a változás, se a fogyást, se a hízást tekintve, mert ilyenkor lehet vízmegtartásról szó, vagy hogy kicsit többet ettél, vagy pont hogy kevesebbet, nőknél a ciklus bezavarhat. A heti 1x-i mérekedés reálisabb eredményt mutat, szerintem.


Meg ugye van olyan hátulütője a dolognak, hogyha esetleg napokig nem mozdul a súlyod, akkor feladod, mert nincs váltoráz, pedig lehet, hogy csak lassabban indul be a fogyás. Kisebb súlyfeleslegből általában lassabban is indul be a fogyás, mint nagyobb súlyfelesleg esetében.


Tehát érdemesebb hetente 1x, reggel, wc-zés után, reggelizés előtt mérekedni. Nekem erre nincs lehetőségem, ezért én délután szoktam. Mondjuk nekem ez is jó, mert én nem kifejezetten a minusz kilókra gyúrok, hanem arra, hogy centikben fogyjak és formásabb, feszesebb alakom legyen.

Apropó centi, szerintem ne csak a mérlegen figyeld a változásokat, vedd elő a centit is. Sokszor nem annyira látszik kilókban a változás, de centikben igen. És ez többnyire jó érzéssel tölti el az ember, sikerélmény, ráadásul kit érdekelnek a kilók, ha a korábbi farmerok már nagyok rád és sokkal jobban nézel ki, mint korábban?! :)

2012. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39%
Van értelme a mindennapi mérésnek, de nem elég ezt napi egyszer megtenni. Legalább 1000x kell megmérned magad egy nap. Miután megmérted magad egy magas helyre kell felraknod a mérleget és onnan megint le kell venned, hogy meg tudd mérni magad újra és lehetőleg mindig másik szobát használj vagy váltogatva egyet. :)
2012. ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!