Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15 éves fiú vagyok és 1 hónap...

15 éves fiú vagyok és 1 hónap alatt szeretnék lefogyni legalább 10 kilót. Kérlek írjatok hatékony diétákat amikkel eltudom érni a célomat!?

Figyelt kérdés

#fogyókúra #fogyás #fogyás 1 hónap alatt
2012. ápr. 17. 23:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Kössz smartguy. Még ha 2 hónap alatt lemegy a 10 kg azis jó. Nyárig szeretnék lefogyni amúgy.
2012. ápr. 19. 21:49
 12/14 anonim válasza:

Na ide figyeljetek srácok. Én világéletemben depkós, komplexusokkal küzdő csávó voltam. Már kölyökkoromban nem ettem, vagy nem tudtam, vagy nem akartam. Tizennyolc éves koromban hülyére koplaltattam magam, az őseim a hajukat tépték, azt hitték, a kórházban fogom végezni. Ma huszonhat vagyok, rendszeresen edzek (nem nagy ügy, napi 1 óra vagy 90 perc) négyszer-ötször eszem naponta és nincs rajtam felesleg. Ami viszont van, az egy ferde gerinc, ropogó ízületek, vékony csontok, rossz fogak, őszülő haj, gyenge szem. Hadd ne folytassam. Részben a genetika is bejátszik, de nagyon sok mindent én csesztem el magamnak, mielőtt megjött az eszem. A koplalás több bajt csinál mint kárt, és tudom, hogy MOST nem érdekel, engem sem érdekelt, de mikor előjönnek a problémák, akkor már késő lesz. Tudom, hogy nem tetszik a szájbarágás, de ez van: fogyni csak kellő mozgással és étrenddel lehet. Másképp nem, ha egészséges akarsz maradni.

Ha diétázni akarsz, csináld ésszerűen: ne egyél zsíros húst meg tejtermékeket, hanem csirkemellet sok zöldséggel és barna rizzsel, teljeskiörlésű kenyeret, zabpelyhet (de nem a cukrosat) és többször kevesebbet. De egyél. A koplalástól ugyanis a szervezeted pánikmódba kapcsol és igyekszik minél több kalóriát elraktározni, hogy legyen tartalék, ha még rosszabbra fordul a helyzet.

Egyébként nem te vagy az a focista srác, aki napi 100 fekvőtámaszt meg guggolást stb. csinál? Mert ha sportolsz, akkor a magasságodhoz képest a súlyod pont ideális. Ha sok rajtad az izom, a súlyod nem fog lemenni, mert az izom eleve nehezebb, mint a zsír. Szóval ha edzel és nem fogysz, az azért van szerintem, mert nincs miből fogyni. Esetleg valamivel több kardió edzés kell.

2012. ápr. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nah colos én most jelen pillanatban nem mozgok és nemis diétáztam. Viszont nincs rajtam sajna sok izom inkább háj :(
2012. ápr. 25. 21:47
 14/14 anonim válasza:

Hát igen, nagyon kirohantam, hosszú nap volt.

Én hatékony diétát nem ismerek, legfeljebb ha nagyon le akarsz fogyni, próbáld ki a vega kaját. Bár ebben a korban, nem tudom, mindenesetre, jobb, mint a koplalás. Ha hirtelen leállsz a húsról (esetleg tejről is) az eléggé le szokja vinni a párnákat. De a mozgás a fő. Ha nem mozogsz, a fogyás nagyon nagyon nagyon sokáig fog tartani. Fogyni csak kemény munkával lehet, ez van. Ha nem bírsz futni, próbálj bicajozni, vagy legalább sétálni mindennap. Vagy kosarazz, ilyesmit. Fekvőtámaszokat is lehet a fal mellett, állva kezdeni, ha nem bírod a földön, vagy térden. Minden mozgás jobb a semminél, eleinte nem fog akarózni, de minél tovább csinálod, annál jobban fogod érezni magad. Aztán majd meglátod az eredményt is, idővel. Fő a kitartás meg az akarat.

2012. máj. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!