Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 16éves vagyok és 62. kilo....

Iansomerhalder kérdése:

16éves vagyok és 62. kilo. Nyárra leszeretnék hogyni 55kg-ra. :Dhogyan lehetne? Lefogytam 2kilot február óta és ez kicsit kevés. Szoktam 10percet kb. tornászni naponta és kevesebbet eszek de semmit nem tudok lefogyni. Mit csináljak? Mit egyek mit ne?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkozol, hogy napi 10 perc tornázástól nem fogysz?!


Van egy igen egyszerű, egészséges módszer a tartós fogyásra, ráadásul hosszútávon is tartható. Ennek oka, hogy ez egészséges életmód! Csodákra képess, hidd el!! :)


Naponta 5x egyél kevesebbet, és igyál naponta 2-2,5 l vizet.

Reggelire szénhidrátot válassz pl. zabpehely gyümölcsökkel vagy fahéjjal, tk. kenyér sonkával, zöldségekkel.

Tízóraira elég csak valami könnyed kaja pl. gyümölcs, zöldség, pár db. korpás háztartási keksz (a detkinek van cukormentesben), egy maréknyi diákcsemege stb.

Ebédre mindig főtt ételt egyél, levest ehetsz nyugodtan, az nagyon egészséges és előkészíti a gyomrot a főételnek, tehát emésztés szempontjából is nagyon jó. Főételnél válassz zöldköretet, salátát, főzeléket, rizst valamilyen feltéttel. A tésztát érdemes kerülni, legalábbis kevesebbet fogyasztani belőle!

Uzsonnára szintén csak könnyed dolgot egyél, pl. natúr joghurt, kefir, zöldség, gyümölcs stb.

Vacsorára a szénhidrátot és a gyümölcsöt érdemes kerülni. A szénhidrátot a fogyás érdekében, a gyümölcsöt pedig azért, mert megerjed a gyomorban, ami nem egészséges. Tehát fehérjét és zöldséget érdemes enni, pl. tojás, hús, túró, sonka stb.

A bolti üdítőket és rágcsálnivalókat felejtsd el, csak tönkre teszi a szervezetet. Egyedül az étcsoki az, amit a bolti rágcsálnivalók közül lehet fogyasztani, de csak mértékkel és néha. Minél magas kakaótartalmú étcsokit válassz, s néha egy kis süti is megengedett, de tudod, mértékkel!


Az egészséges életmód másik fő alkotó része a rendszeres, aktív testmozgás. Hetente 3-4-5x legalább 40-50 percet érdemes mozogni. Én a futást ajánlom, az egyik legjobb alakformáló mozgásforma és boldogsághormont szabadít fel a testben! + Én amióta futok (3 hete) sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb vagyok. :)

16/L

2012. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább tartsd meg magadnak a féligazságaidat első, nem bántásként, de... érted. A főzelék például egyáltalán nem egészséges, a habarás miatt.


[link]

Ezt kövesd és mást nem ehetsz. Ez fedezi az energiaszükségleted, de mellette nem lesz lég 10 perc torna.

2012. ápr. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második válaszoló!


Ha figyelmesen olvastad volna, amit írtam, megértetted volna, hogy én nem fogyókúrát írtam a kérdezőnek, hanem egy egészséges életmódod. Az egészséges életmódnak pedig szerves része a főzelék is.

2012. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és mikor kéne vacsoráznom kb? gondolom olyan 7óra fele nem?
2012. ápr. 20. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 7 óra körül szoktam vacsorázni, mert 10-10:30 körül szoktam lefeküdni. Nekem orvos mondta, hogy lefekvés előtt kb. 3 órával kell utoljára enni. Ez egészségügyi szempontból is ideális.
2012. ápr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Az egészséges életmódnak pedig szerves része a főzelék is."


Öhöm... Nem, nem az.

2012. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! megpróbálom megfogadni ezeket!!!:D
2012. ápr. 20. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!