Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki elmondaná nekem, hogy...

Valaki elmondaná nekem, hogy aki fogyókúrázik, miért kell többet innia? És mennyit?

Figyelt kérdés
Az anyagcsere gyorsítás miatt, vagy, hogy telítettebbnek érezzék magukat, és ne legyenek állandóan éhesek?És mennyit kellene inni egy fogyózónak, mennyivel többet, mint egy "átlag" embernek?
2012. ápr. 23. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

az ivás,meg a fogyás között semmiféle kapcsolat sincs,

attól nem fogyunk,hogy/ha iszunk,

és ivás nélkül is le lehet fogyni,

minden embernek kéne innia kb 2 liter folyadékot naponta

2012. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, ez egyértelmű, hogy nem fogyok attól, hogy többet iszok, de mégis sok diétánál olvasom, hogy több folyadékot kell inni, erre lennék kiváncsi, hogy ezt pontosan miért kell.
2012. ápr. 23. 12:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt segít a bőrnek, hogy rugalmas maradjon, és követni tudja a fogyást.

Másrészt általában eleve kevesebbet isznak az emberek annál, mint amennyit kellene. Aki normálisan akar fogyni, az általában átvált egészségesebb életmódra. Ehhez az is hozzátartozik, hogy sok folyadékot igyon. Legalábbis nekem ez a tippem.

2012. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén én nem tudom, de azt olvastam és úgy tudom mint amit az előttem szóló ír.

Én a fogyókúra eleje óta iszom vizet , mindennap 3 litert. Lefogytam 1,5 év alatt 30 kilót, és feszes maradt a bőröm és nem lógós löttyedt. Úgyhogy én azt gondolom hogy ebben a sok víz is közrejátszott, na meg a sok sport is.

2012. ápr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Smartguy86 ***** válasza:
100%

A folyadék fogyasztása azért fontos, mert a szervezet többek között a veséken keresztül végzi a méregtelenítést. Aki keveset iszik, annál a méreganyagok feldúsulhatnak, ami nem egészséges. Diétánál ez még inkább fontos, mert a szervezettől energiát vonunk el, amiből kifolyólag a méregtelenítési folyamat sokkal megterhelőbb lehet a szervezet számára.


Az is igaz, hogy az emberek nagy része amúgy se iszik eleget! Ezért kell mindig hangsúlyozni. Azt is jól írják, hogy a bőr rugalmasságához fontos. De a legfontosabb a sejtszintű folyamatokhoz, az anyagcsere sebességének fenntartásához...


ÉS


Azért, hogy a vér ne legyen sűrű! Ugyanis a sűrű vért a szív is nehezebben pumpálja, ami aerob edzés közben (megemelt pulzusszámnál) nagyon megterhelő a számára!


Ui: sokan panaszkodnak gyakori fejfájásra és inkább szednek rá gyógyszert. De az igazság az, hogy a fejfájásért az esetek 90%-ában a vér besűrűsödése és a méreganyagok nem megfelelő ürítése felel, aminek egyenesági oka a kevés folyadékfogyasztás.

2012. ápr. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jól írta az előttem szóló!

A másik, hogy kajával vizet is viszel be a szervezetedbe. Pl. egy szendvics nemcsak szárazanyagból van: ha nem lenne víztartalma olyan kemény lenne, meg nem tudnád rágni. A parizernek is nagy százaléka víz, például.


Ha kevesebbet eszel, automatikusan kevesebb vizet viszel be. Ezt is pótolni kell! Ezért jó fogyiban a leves: pótolja a folyadékot, de eltelít!


Igen, a víz eltelít, elnyomja az éhséget.

2012. ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!