Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Minél hamarabb szeretném...

Minél hamarabb szeretném formálni a testem. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy popsira és combra egy kicsit teltebb vagyok mint máshol. Az itt felgyülemlett felesleget leszeretném adni,illetve elformálni hogy jól nézzen ki.

Fogyókúrás DVD-ket alkalmazok hátha bejön. Ma kezdtem a Rubint Réka Az igényes nők edzésprogramját. Véleményeket szeretnék kérni hogy kinek hogyan vált be. Mellesleg most szeretném megvenni Rubint Réka Add újra önmagad c. DVD-jét , és Norbi Duci tréning 2..megéri megvennem? végülis nem fogyni szeretnék hanem alakot formálni..az evéssel kapcsolatos dolgokat hiába próbálom betartani nem megy...Véleményeket várok..Tudnátok segíteni?

15/l

156 cm és 55kg.( nem fogyni, alakot formálni szeretnék)


2012. ápr. 29. 23:52
 1/3 anonim válasza:
Ne vedd meg, töltsd le...
2012. ápr. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen..már rájöttem..szóval akkor valami vélemény?:)
2012. ápr. 30. 00:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Az étkezés nagyon fontos! Nem lehet úgy hozzáállni, hogy úgy sem megy. Maradhat minden a régiben, de tapasztalat, hogyha az étkezéseden is változtatsz egy kicsit, sokkal jobb eredményt fogsz elérni.


A legalapvetőbb étkezésbeli dolgok, amiket érdemes betartani:

- Naponta 5x egyél kevesebbet.

- Naponta 2-2,5 l vizet igyál meg. Az üdítőkeg felejtsd el, max. gyógyteát igyál, de ízesítés nélkül.

- A bolti nassolnivalókat felejtsd el, egyedül az étcsoki az, ami megengedett néha.

- Reggelire mehet a szénhidrát pl. tk. kenyér, zabpehely. Zabpehelyből rengeteg dolgot lehet csinálni, szóval a zabkását is fel lehet dobni fűszerekkel (pl. fahéj, gyömbér, kókusz, kakaó stb) vag gyümölcsökkel stb.

- Tízóraira csak könnyed dolgot egyél pl. zöldség, gyümölcs, pár db. korpás keksz stb.

- Ebédre mindig főtt ételt egyél, levest ehetsz nyugodtan. A tésztás ételeket érdemes kerülni, vagy legalábbis csökkenteni a mennyiséget. A köret legjobb, ha saláta, zöldköret vagy rizs, mellé hús.

- Uzsonnára szintén valami könnyed kaját egyél pl. natúr joghurt, kefir, zöldség, gyümölcs, magvak stb.

- Vacsorára a szénhidrátot kerüld, inkább fehérjét egyél pl. tojás, túró, hús, sonka zöldségekkel.

- Néha megengedett egy kis bűnözés, de mindig mértékkel! Szóval mondjuk hetente 1x, max. 2x egy-két kocka étcsoki, vagy egy szelet süti oké.


Elsőre lehet, hogy rosszul hangzik. Én is számtalanszor próbálkoztam vele, néhány napnál, hétnél tovább sosem tartottam ki mellette. Az egészséges életmódhoz - mert arról van szó jelen esetben, nem diétáról - is kell egyfajta felnőttség, komolyság. Sokáig én is eredménytelenül próbálkoztam, nem voltam még eléggé felnőtt hozzá. És lám, 1 hónapja hirtelen ötlettől vezérelve új életmódba kezdtem. És imádom! :)

Most nőttem fel ehhez, most már azt is tudom, mit miért szabad, kell és miért nem.


A másik, a mozgás. Sosem tornáztam dvd-re, de egyik ismerősöm Rubint Rékázik és nagyon jó alakja van! Mindenkitől azt hallom, hogy Rubint Réka dvd-i nagyon jók, tehát egy próbát megér, főleg, ha letöltöd netről! :)

Egyébként a legjobb alakformáló mozgás a futás, ezért ajánlom neked. Ha van kedved járj el hetente 4x 40-50-60 percet futni/kocogni (ahogy bírod), hidd el, nagyon jó alakod lesz!

Én egy hónapja futok és a legkritikusabb területekről csak úgy olvadnak le a centik (has -7 cm, comb -6 cm stb). Mindez persze a fent írt egészséges étkezés mellett.


Sok sikert!

17/L

2012. ápr. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!