Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most mihez kezdjek?

Most mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Februárban elkezdtem a kalóriaszámolós diétámat és teljesen meg voltam győződve róla, hogy nem koplalok, mert utána olvastam és figyeltem a veszélyeire. A helyzet az, hogy azt hittem, hogy 1400 kCal nekem elég, de mint kiderült nem... utána tudtam csak meg, hogy az alapanyagcserém is 1450 plusz sportolok is... Szóval lényeg a lényeg fogytam (de nem többet heti 1 kg-nál) mikor rájöttem, hogy nagyon elrontottam elkezdtem többet enni (1800-2000 kCal) és visszajött kb 1- 1,5 kg ami teljesen oké de nem tudom mit tegyek, mert én azt hittem mindent jól csinálok a menstruációm mégis kimaradt( a kevés energiabevitel miatt gondolom) de nem jött meg mit csináljak? Várjak? Ha rendesen kb. 1800-2000 kCal-t eszek akkor egy idő után visszaáll majd a szervezetem?


Egyébként mikor lefogytam állandóan rettenetesen fáztam és jeges volt kezem lábam + fáradékonyabb voltam, de ez most már normalizálódott. Valamint szerintem az is fontos lehet, hogy eddig fehérfolyásom se volt de már visszajött akkor most jó úton haladok?


Köszönöm, hogy végig olvastad.:)


2012. máj. 6. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szimplán azért mert az alapanyagcseréd kalóriaigényénél egy hangyányival kevesebbet vittél be, ennek nem kellett volna bekövetkeznie.

Az én BMR-em 1340 és 1200-1300 közötti diétán vagyok. Kutya bajom, a menszeszem nem maradt el és a vérkeringésem soha nem volt ilyen jó (korábban mindig hideg volt a kezem, lábam -> most soha).


Én inkább azt feltételezném a te esetedben, hogy túl egyhangúan táplálkoztál, nem volt elegendő a vitaminbevitelen.

Illetve az is megfordult a fejemben, hogy túl vékonyra fogyasztottad magad, és azért állt be ez az állapot.

Mik az adataid?

2012. máj. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

178 / 61

17 l

Ezeket ettem:

reggeli: teljes kiőrlésű tönkölybúzából készült kenyér, csirke vagy pulykamellsonka, mozzarella rengeteg zöldség, vagy rántotta vagy zabpehely

tízórai: alma vagy narancs vagy müzli vagy kefír vagy ilyesmi

ebéd: csirke vagy pulykamell salátával vagy párolt zöldségekkel vagy barna rizzsel

uzsonna: tízóraihoz hasonló

vacsora: szénhidrátnak max puffasztott rizs de amúgy natór joghurt saláta csirke vagy pulykamell zöldségek túró stb...

plusz egy-egy kocka étcsoki

inni csak víz plusz üres tea

C-vitamint, multivitamint, Ca és Mg is szoktam bevenni.

2012. máj. 6. 23:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Az étrended rendben lévőnek tűnik.

Viszont ilyen fiatalon csak jelentős túlsúly esetén szabadna diétázni. A 61 is nagyon kevésnek tűnik, tovább tényleg nem kellene fogynod.

Esélyes, hogy jól gondolod, és neked már túl kevés volt ez a kalóriabevitel.

Én ugyanezt a szigorú diétát 27 éves fejjel 10 kiló felesleggel végzem, az azért más.


A menstruációddal kapcsolatban... Nem hiszem, hogy két hónappal maradandó károsodást okozhattál a szervezetedben. Ha a terhességet kizárhatod, akkor egy két hónap vérzéskimaradás ebben a korban egyáltalán nem vészes.

Ha nem jönne meg egy két hónapon belül a megemelt kcal mennyiség ellenére sem (attól függ mennyit sportolsz, akár 2200 is mehet -> [link] ), érdemes lenne elnézned egy gyereknőgyógyászhoz.

Attól függően, hogy szűz vagy-e vagy sem, hüvelyi- vagy hasi ultrahangot fog végezni, és megvizsgálja, hogy van-e peteérésed.


Ne haragudj, hogy nem tudtam sokat segíteni. :)


27/N

2012. máj. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!