Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem? Mit tegyek?...

Hogyan kezdjem? Mit tegyek? 164 cm magas vagyok és 88 kg. Le szeretnék fogyni, hogyan kezdjem? Tudom, hogy mozgással, de az aerobik órákat nem bírom. Gondolom, akkor kondi terem. De ott melyik gépet és hány percig használjam?

Figyelt kérdés
Állandóan fáj a vádlim, sokszor szabályosan görcsbe rándul, gondolom a sok felesleges kilótól. Aztán bedagad a lábfejem is. Sokszor fulladok. Ez mind mind a túlsúly tünete, ugye? Nos, úgy döntöttem még a júl. 01-jét sem várom meg, holnaptól keményen dolgozom és lefogyok, de kérlek segítsetek, adjatok tanácsokat, instrukciókat! Köszönöm :)
2009. jún. 27. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem először az étkezéseden változtass. sokszor keveset, min. napi 5 étkezés. reggelire teljes kiörlésű müzli gyümölccsel vagy szintén teljeskiörlésű kenyér zöldségekkel és csirkemell sonkával vagy zöldságek egy kis túróval. Tízóraira meg uzsonnára is jöhetnek a gyümölcsök, kefír vagy joghurt. Ebédre meg vacsira is lehet változatosan különféle salátákat készíteni vagy szárnyas húst grillezve párolt zöldséggel, barna rizzsel. A mozgással szerintem még várj egy kicsit, de kezdetnek a sétát ajánlanám, hogy ne terheld túl az izületeidet. Napi 30 perc sétával kezd, aztán folyamatosan növeld az adagot, és mire észbekapsz 5 km se fog megkottyanni:) aztán ha lement pár kiló és kicsit nőtt az állóképességed jöhet a konditerem, ott biztos segítenek neked, hogy melyik gép lenne hasznos. Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem és sok sikert!
2009. jún. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat!
2009. jún. 27. 18:37
 3/8 anonim válasza:
56%

Igen, az étkezés nagyon fontos.

Válassz egészséges ételeket, és igyál sok folyadékot (minimum 3 liter)


Próbáld ki az almaecetet. szerintem nagyon jó, és egészséges is. Egy pohár tegyél egy teáskanállal és idd meg az étkezés előtt negyed órával. Én a Tescoban szoktam venni, fél liter és valami 230 forint, szóval nem is olyan drága.

2009. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mozgásban nyugodtan próbáld ki Norbitól a Duci tréning 2008-at! Itt 3 részre van osztva az anyag. 3x20 perc. Nem kell természetesen egyszerre megcsinálni. 20 percenként nehezedik. Az első 20 percet akár 160 kilósan is csinálhatod, tehát azt Neked bírnod kell. Amikor már hozzászoktál jöhet a következő etap, majd mikor ahhoz is, akkor a harmadik is.


Ez nagyon jól fel fogja készíteni az izmaidat, és az izületeidet a komolyabb edzésekre, és ha emelett figyelsz a kajálásra is, akkor jelentős változásokat érhetsz el, nem csak küllemben, hanem az egészségi állapotodban is!


Sok sikert! :)

2009. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 27. 19:48
 6/8 baranyi kálmanné ***** válasza:
Én norbira tornáztam minden este,regelire egy pék sűti délre valami kőnyű ebéd vacsora csak fehérje.Nekem is nehéz volt 9 ora munka után de meg érte 3honap minusz 10kg.
2009. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gratulálok, ügyes vagy!
2009. jún. 27. 21:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért kedves első hozzászóló ezt nem hiszem hogy helyes...napi MINIMUM 5 evés?eredj már.3-4 az egészséges.ORVOS figyelmeztetett,hogy egyek rendszeresen ,mindig ugyanakkor,és a fő fogások között kussba legyek,ne egyek,csipegessek.Ahányszor eszel a hasnyálmirigyed,inzulint termel.nem akarok helytelenül fogalmazni,mert nem magyar orvos mondta,de úgy jött ki hogy valami inzulin rezisztencia alakul ki,és évek múlva cukorbaj léphet fel nagyon könnyen.Szóval ha te az mondod 5 a minimum...gondolom akkor szerinted elmehet az ember napi 7-8 étkezésig is.TILOS A CSIPEGETÉS
2009. jún. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!