Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anorexiások, bulimiások!...

Anorexiások, bulimiások! Nektek mi játszódott le a fejetekben akkor? Miért fogytatok annyit? Miért kezdtetek bele? Miért folytattátok túl sokáig? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy volt barátnőm (már annyira nem vagyunk jóban) akiről feszt azt hallom hogy sokat fogyott. Rajtam van pár kg felesleg de ha találkozunk is az jön le hogy mintha azt éreztetné hogy én mekkora dagadt vagyok. Szerintem (nem irigységből, mert már minta ezt is megkaptam volna célzásokkal) túl sovány lett. A múltkor is arról panaszkodott hogy csak fogy pedig nem akar. Ki is vizsgálták és semmi, szóval nem ez miatt. Mellette edz és figyel a kajára, de ha valami olyat mondok neki hogy ezt ettem már egyből sipákol hogy az hizlal, mennyi kalória van benne stb. Pár éve felszedett egy jó pár kilót és utána kezdett bele ebbe (de akkor se volt kövér). Szóval az érdekelne hogy ti miért kezdtetek el fogyózni? Aztán miért folytattátok? Mi játszódott le a fejetekben? Gondolok itt pl. "én vékonyabb akarok lenni mint ő" Csinosabb akarok lenni mint xy" vagy csak amolyan én mindenkinél vékonyabb akarok lenni gondolat? Itt inkább a lelki háttér érdekelne. Vagy külső tényező, pl szakítás stb? ja és én nem vagyok anorexiás, egyszerűen csak meg akarom érteni ezt élő példákon keresztül. Előre is köszönöm az őszinte válaszokat.

23l


2012. máj. 24. 19:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Írtam én ilyet? De már agyon kamunak tűnik.. Na mind1.
2012. máj. 24. 21:13
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

58 kilós sportos csajból egy év alatt egy 68 kilós eltunyult izé lettem. Egyre több megjegyzést kaptam, így fogyózni kezdtem. Sport, kevesebb kaja. Szépen haladtam, egy év alatt -10 kg, ismét 58, sportos, izgő-mozgó.


Aztán problémák, főleg itthon, és a sportba menekültem, közben még kevesebbet ettem. Barátnőim látták, és figyelmeztettek, h egyek, mire én: Eszek. Ja, napi 1 csomag keksz, v egy alma, meg a fél liter tejes cucc.


53... hümm, de mozogtam tovább, élveztem a sportot, hogy üres a gyomrom, napi egy almán éltem. Nem éreztem magam éhesnek, sőt, kimondottan jól esett a gyomorkorgás.


Aztán néha hánytam, közben két kórház (egyik véres széklet, másik belgyógy UH miatt - negatív lett minden). Ismét nyugi, de itthon már minden az evés-nem evés körül forgott, és én rühelltem enni. Tömtek, én meg kihánytam. Aztán egyszer megtalálták, és pszichiátria.


Mérés, 48 kiló a 168-hoz. Kezelés ambulánsan, a cél, h hízzak (mondván, aggódnak otthon értem... na, ja, marhára). De én nem akartam, így előttük ettem, aztán kihánytam. Nem gyanakodtak, és engem teljesen beszippantott a bulimia.


Aztán elkezdtem éhes lenni... nagyon éhes. Zabálás, hányás, zabálás, hányás. Bűntudat, kakaós csiga, csoki, hányás. Bármit ettem, hánytam. Naponta 3-4-5, az órákról lógtam, minden pénzem kajára ment, ami a wcben landolt.


Megismerkedtem - itt az oldalon - egy fiatal nővel, aki segít. Most már csak néha zabálok be (ma sajnos 2x is), és akkor is igyekszem benn tartani.


Itthon továbbra is lesz@rnak, semmit nem beszélünk, nem segítenek, csak tömnének - még mindig...


Nyáron remélem végre elhúzok innen, és új életet kezdhetek Ana-Mia nélkül. Vagy meghalok.

2012. máj. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

én nemtudom h anorex voltam e vagy sem. de talán most már teljesen vége-tekintve hogy 8 kilót szedtem fel ahelyett h leadtam volna 3at. szóval... :D de most nekikezdtem az életmódváltásomnak:)

a csúnya korszak tavaly ősszel teljesedett ki. akkor már a vagdosásom is elég gyakori lett, de aztán egy osztálybuliban egyik részeg (szerencsére!-igy nem emlékezett) srác meglátta a friss vágásokat, ez kissé helyrepofozott... mindenesetre ezeknek mindenféle oka volt, de semmi konkrét. soha nem voltam (most sem vagyok) elhízott, hájas, csak... magas is vagyok. és bakker zavart h nagyobb vagyok a 20 cm-rel alacsonyabb barátnőimnél:D szóval hülye voltam. emellett nem volt barátom, és ugye rögtön jött az h ááá ez biztosan a súlyom miatt van. na meg... csak kellett a tudat, hogy EBBEN kontrollálni tudom az életemet. nem tudtam. :) szilveszterkor összejöttem egy sráccal, ő annyit dícsért (nem tudom igazából h mennyire volt tisztában a komplexusaimmal), h végül kezdett elmaradozni a napi edzés, nem zavart h pékkaját eszek, vagy csokit, stb. majd szakított velem :') (3 hónap után). tökmind1, rájöttem h egy bunkó paraszt, csak elvakított a szerelem (mindig is hősszerelmes típus voltam). azóta próbálok normálisan étkezni, de elszaladt velem a szekér. hetek óta nem vagyok éhes, de tömöm magamba lehetőleg (direkt) a szénhidrátot :D de elegem van. kell a tavaly nyári alakom, az pedig -8 kg-t jelent. ma elindultam edzeni, futottam, tornáztam, de rájöttem h életmódot kell változtatnom, leszoknom a cigiről, mert nemtudom lefutni a régi távokat. remélem h fogyni fogok, nem pedig binge lesz a végén, vagy pedig egy újabb koplalós, csuklóvágós korszak. abból már nemtudom h h lábalnék ki. egymagam. :)

2012. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
2008. A szemely, aki nemzett, azzal fenyegetett, hogy ha nem fekszek le vele, felakasztja magat. Muszaj volt megtennem, nem akartam apa nelkul elni. Utana eltelt 1ev. Nagymamam, ki lelkitamaszom volt, eltunt, soha nem jott haza tobbe. Akkor halt meg dedimama is. Sok volt ez mar nekem. Korzettem miatt iskolaban dagadtnak mondtak. 158cm es 49kg voltam. Igen, kover. Elkezdtem vagdosni magam. 2010 elejen. Pszichologushoz kuldtek. Az meg pszichiaterhez. O gyogyszert irt. Megis csak vagdostam es fogytam mert nem volt etvagyam. Nyari szunetet gyerekpszichiatrian toltottem Szegeden. Sulyos depresszio volt a diagnozis. 6honap alatt minusz 7kg volt akkor. Volt egy lany. Anorexias. Ot elfogadtak, szerettek. Olyan akarok lenni mint o. 2010szeptember vege. Ongyilkossag. Begyogyszereztem magam. Ujra Szeged pszichiatria. Benn voltam 2honapot. Elmondtam mit tett apam. Allami gondozasba vettek. 2011.januarban vittek 300km-rel arrebb, spec.gyermekotthonba. Akkor 38 kg voltam. 2evig voltam ott, a vegere
2013. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
55kg lettem. Iden februarra. Aztan hazakerultem. Most 17eves, 163cm es 38kg vagyok... ujra... tanevkezdeskor bent toltottem Szegeden ujra 1honapot. Diagnozis: depresszio +poszttraumatikus stressz szindroma. November vegen, 1honapja kollegiumba kerultem. Sok vekony lany... nem eszek nem eszek nem eszek!! Eladom a kajajegyem ... ma sem ettem semmit.. de most szunet van. Holnaputan Karacsony. Felek. Nem tudom mit tegyek. Nem vaghatom meg magam de meg akarom. Nem lehet, mert visznek akkor Szegedre. Egyhete gyogyszereztem be magam. Ezen a heten kozoltem a pszichiaterrel. Be akart fektetni. Nem mentem. Allapotrosszabodas, kevert szorongasos es depresszios epizod, skizo, es kezdodo anorexia... eheti diagnozis. Neveloapammal konzultalva, akarmi baj van, azonnal vigyenek. Plusz emeltek a gyogyszeremet. Meg akarok halni.
2013. dec. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!