Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kcalt ettem ma? Hízókúrán...

Hány kcalt ettem ma? Hízókúrának megfelel? (tejbegríz, muffin, túrórudi, pezcukor, karfiolleves, barackos tekercs)

Figyelt kérdés

reggeli: mélytányérral tejbegríz, kb odáig ért fel,ameddig "függőleges a tányér alja"

tízórai: 1 csomag Pezcukor

ebéd(12): baracklekváros piskóta(tekercsből) 1 szelet

ebéd(most): fél merőkanálnyi karfoiolkrémleves(+12 szem levesgyöngy), 1 muffin, 1 túrórudi


Részletesen kérem szépen



2012. máj. 30. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy az értelmi szintedet kezdjem e el részletezni, mert arra valószínűleg jogosan mondanád hogy nem ez volt a kérdés. Pedig elgondolkozhatnál rajta megválaszolható e a kérdésed.

Komolyan nem értem ilyenkor, az lenne az elvárás hogy elmegyek hozzátok lemérem a mélytányérod paramétereit kiszámolom a térfogatot, abból pedig a súlyt miután a varázsgömbömbe megnéztem hogy az adott készételbe milyen alapanyagból mennyi került. Ja és az alapanyagok csomagolását előhalásszam a kukából hogy megnézzem mennyi kalória volt bennük.

Ha nem tudod hogy készételeknek már nem lehet megmondani a kalóriatartalmát (sőt még a sok téves táblázatot sem találod meg a neten), azt sem tudod pontosan mennyit ettél , hogy azt már ne is említsem hogy nem tudjuk hány kilós vagy milyen nemű, milyen idős és mennyit mozogsz akkor nagyon nincs miről beszélni.

Nem mintha az túl szimpatikus lenne hogy csak zsírosodni akarsz de ahhoz semmi közöm.

És az a poén hogy minden nap van egy ilyen kérdés mint ez.

2012. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

jó, átírom:

reggeli: 120g tejbegríz

tízórai 120kcal

ebéd: piskótatekercs

ebéd: 70g karfiolleves, 1 muffin, 50kcal

2012. máj. 30. 14:43
 3/7 A kérdező kommentje:
1000kcal kb megefelelő???
2012. máj. 30. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát egy kicsit kevés egyél vmi tésztafélét is .
2012. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
fogyókúra/hízókúra/normális (aymit eddig ettem, emrt du és este nem tudok wenni semmit) ????
2012. máj. 30. 15:41
 6/7 anonim ***** válasza:
egyébként ez szerintem bőven megvolt több, mint 1000 kcal. csak nézd át: tele van cukorral. a hízókúra pedig nem ezt jelenti, ha ésszel csinálják, hanem hogy egészséges étrendet alakítasz ki, csak többet eszel, főleg több zsírt (nem a tocsogó dolgokra értem.) ha ezt így folytatod, akkor igen, hízni fogsz, de löttyedt leszel, és nem szép.
2012. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tejbegríz: volt rajta kakaópor, ill. cukor nélkül csináltad? (bár ha hízókúra, gondolom cukor, nem édesítő...) Lényeges hogy hány %-os volt a tej.

De - tippelem - nem 0,1%os tej volt, így kb:


- tejbegríz: 200-250 kcal, attól függ mennyi cukor volt benne

- pezcukor: ez nemsok, kb. 60-80 kcal

- piskóta: nagyságtól függ, kb. 130-150 kcal (nem a leghízlalóbb süti. egy somlói galuska, máglyarakás tejszínhabos krémcsodák hízlalóbbak)

- krémleves: 80-100kcal

- levesgyöngy: ez sem lehet sok, szerintem 60-80 kcal

- muffin: milyen fajta? különbség van pl. egy sajtos meg egy agyoncukrozott, jó csokis muffin közt. Meg vannak zabpehelyből készültek is. Ill. nagyság is változó: van az a hatalmas fajta, amerikai filmekbeli de kisebb is. Szerintem 250-350 kcal. Ha pici fajta volt, akkor 150-200 kcal.

- túró rudi: 80-90 kcal

-----------------------

950 körül számoltam, de ez függ az adagok nagyságától!! Így eltérhet.

---

Hízókúrának rossz. Ebből zsír lesz a testeden... Ha formásodni akarsz, szebb tónusokat, ahhoz fehérje kell, de nem túrórudi... hanem csirke, pulykamell, hal, tojás, stb.

ez az étrend tele van cukorral. Nagyon egészségtelen... nemcsak a cukor miatt. Nincs gyümölcs, zöldség, vitaminok??! Rost hol van? Mind fehérlisztes, cukros. Fehérje szinte 0. (az a pár gramm túró meg tej nemsok...)


Most olvasom a Cukor Blues c. könyvet, ami a cukorfüggőségről szól. Leírja a cukor káros hatásait is: magnézium hiány, inzulinszintre gyakorolt hatást is, stb...

2012. máj. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!