Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Reggelire bevittem 500 kalóriá...

Reggelire bevittem 500 kalóriát. Ilyen még nem volt. Beleférhetek még az 1200 kalóriába, vagy a mai napot már bebuktam?

Figyelt kérdés
mondanátok nagyon alacsony kcal tartalmú ételeket? sajnos joghurtot már ma nem ehetek, mert bőven túlléptem a bevihető zsírt mára.

2012. máj. 31. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó vagy rossz zsír volt? Ha olívaolajból vitted be pl. akkor szerintem nincs nagy baj 1 napi kilengésből... ha vaj/szalonna volt, akkor sem lesz bajod, csak egészségtelen. Hidd el, 1 joghurt nem a világvége: 100 grammban van 3 gramm zsír! De vannak olyanok amikben 1,9% a zsír. Nem azon a 3 gramm zsíron fog múlni a diétád.


1 joghurt kb. 100 kcal (poharanként, mert 100 gramm joghurt 61 kcal ha natúr és 150-170 grammos poharak vannak). Szerintem még joghurt is ehetsz. Simán beleférsz az 1200 kcalba.

- nagy adag saláta: zöldségek, alacsony kalória tartalmúak. Kukoricát, borsót lencsét ma kerülném.

- alacsony kalóriás gyümik: kerüld ma a banánt, szőlőt, aszalt gyümiket. Ha lehet magvakat se egyél, bár egészségesek, de nagyon kis térfogatúak, ezért elcsábulsz hogy többet egyél és bár jó zsír van bennük, de ha azt mondod alapból sok volt a zsír reggelire inkább edd holnap vagy a hét másik napján őket.

- 1 pohár kefir/natúr joghurt csupán 100 kcal. Eheted nyugodtan, akár salira is ráöntheted, zöldfűszerekkel jó öntet.

- sovány túró

- tojásfehérje főzve (sárgáját hagyd ki)

- sovány felvágott, csirkemellsonka stb. szalámit ilyesmit ne

- sovány párolt husi: hal csirke pulykamell.


Vigyáznék a ch bevitellel, rizs ill. durumtészta igaz egészséges de könnyen túllépheted az 1200-at.

2012. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, én mondjuk ezeket enném:

tízórai: 1 db alma => 40 kcal

ebéd: sovány csirkemell/pulykamell/hal párolva, rengeteg zöldkörettel, salátával. Husi kb. 200-250 kcal, saláta: 50-70 kcal körül

uzsi: 1 db alma/körte/bogyós gyümi/akármi, ha éhes vagy, + 1 kefir. gyümi: 40 kcal, kefir: 100 kcal

vacsi: zöldségek 50 kcal, sovány túró: 80 kcal, sovány felvágottal, pár darab sonka: 40 kcal.

-------------------

660 kcal ez így kb.


De ha akarsz egyél ebéd mellé barnarizst/durumtésztát/kölest, picit csak. Az kb. 150-200 kcal, szóval ha ma 1400-at eszel 1200 helyett az se nagy baj.

2012. máj. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Zöldségfélekböl ehetsz, amennyit akarsz, jóformán nincs bennük kalória.

Mellékesen sokkal jobb, ha a reggeli a napi adag fele körül jár, az ebéd a maradék kéthatmada, és a vacsora meg a maradék.

Ez 1200-nál reggelire 600, ebédre 400, vacsorára 200 lenne és az simán lehetséges.

2012. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi baj! Remélhetőleg alacsony glikémiás indexű kajákat ettél, nem édességet.

Szerintem menj ki a piacra hazafelé, és vegyél egy fél kg gyümölcsöt (banán kivételével bármit) és egy kg zöldséget, amit szeretsz párolva (brokkoli, kelbimbó, cukkini, padlizsán, stb) vagy nyersen. Natúr joghurtba reszelj egy is fokhagymát és sajtót, öntsd le a párolt zöldségedet, és kész.

Az 1200 kalória különben eléggé túlzás. Nem fogsz tőle fogyni, mert a szervezeted úgy érzékeli, hogy tartalékolnia kell, mert éhezteted. Ha később többet eszel, azt is tárolni fogja, mert emlékszik majd az ínséges időkre... Inkább egyél többet és mozogj többet.

2012. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!