Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Dukan diétáról mi a véleményet...

Dukan diétáról mi a véleményetek? Próbálta már valaki?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni.Kb.5-8 kg akarok lefogyni!Persze sportolók is!Én vega vagyok!Nem tudm,hogy mit ehetnék ebédre vagy vacsira a Dukan diéta idején!
2012. jún. 1. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

El kéne felejteni a különböző diétákat. Ha minden tápanyagot (és folyadékot is) megfelelő mennyiségben és minőségben viszed be akkor egészségesen fogyni fogsz. Ha ezen bárki bármit variál az maximum ront rajta. Igazán elmehetne már a búsba az a sok okos szakértő aki folyamatosan okádja ránk a sok abberált fogyókúrát.


A fehérje bevitelt neked úgy kéne megoldanod hogy olyan növényeket fogyasztasz együtt amik az összes esszenciális aminosavat tartalmazzák.

Ha valami esszenciális az azt jelenti hogy létszükségletű de a testünk nem képes előállítani. A növényekkel az a baj hogy csak olyan fehérjéket tartalmaznak amikből egy vagy több esszenciális aminosav hiányzik - de megfelelően kombinálva helyettesíthetik a húsokat. Igazából ha tojást meg soványtúrót eszel már az is sokat könnyít a helyzeten kitünő fehérjeforrások.


Egyébként mindig meg akartam kérdezni hogy a növényevőknek tényleg oldalt van a szemük, hogy lássák ha jön a ragadozó? XD

2012. jún. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
XD Köszi,hogy leírtad a véleményed!!!
2012. jún. 2. 07:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én megcsináltam tavaly 2011 januárjától és elmondom mi történt:

1,kb 2 hónap alatt 10 kilót fogytam- ez még a jó dolog benne-amúgy májusig csináltam,de akkor már nem fogytam tovább.kb március környékétől semmit nem változott a súlyom.



2,fehérje pöttyök jöttek ki a szememen a túl sok fehérje miatt,ki kell majd operálni..:((


3,mivel nem ettem gyümölcsöt,valamilyen tápanyag hiányzott a szervezetemből,és ezért nem kaphattam meg a sportorvosi leigazolásomat(versenyszerűen röplabdázom)


4,fél évig nem volt menstruációm


5,két hónappal ezelőtt 3 kilóval voltam több,mint mielőtt elkezdtem a diétát.magyarán mindent és plusz még három kilót visszahíztam,mondjuk azért ettem rendesen..(azóta megint lefogytam 10 kg-ot,de még akarok tízet pont.:) )


szóval én nem javaslom.:)

2012. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi,neked is!És hogy fogytál le 10 kg-t?
2012. jún. 4. 10:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően jó benne, hogy a szénhidrátokat csökkenti, de emellett mindenfajta zsírt tilt, még az Omega-3-at is például. A tudományos megalapozottsága is erősen kétséges. Ettől függetlenül működhetek egyeseknél.
2012. jún. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Dukan diéta egy silány módszer.


Egyrészt nem egészséges, másrészt hosszú távon sem célszerű.


Bizonyították, hogy a zsírmentes túlzott fehérjefogyasztás káros, de ehhez nem is kell tudósnak lenni, elég ha valaki 2-3 napig csinálja és megtapasztal egy nagy fáradtsági érzetet, kedvtelenséget, erőtlenséget, gyenge szellemi teljesítményt, stb.


Nem a Hollywoodi celebek után kell menni, akik reklámozzák ezt a diétát, ugyanis egy részük még bele se kezdett ebbe a diétába ( de azért a lóvé jól jött nekik a reklám miatt ), másrészt azok akik valójában csinálták, ők korlátozott ideig csinálták csak, aztán leálltak vele és mindezt személyi edzővel és dietetikussal, akik profik abban, hogy miként fogyókúráztassanak sztárokat úgy, hogy azok ne patkoljanak el valamilyen hiányban.


A sztárok amúgy is köztudottan mindenféle diétát bevállaltak az idők során. Bámulatosan fogytak is súlyos kilókat rekordidő alatt és aztán az egész világ elé tárták nagyszerű eredményeiket. Azt is tudjuk viszont, noha ez ritkán jut eszünkbe, hogy a sztárok közül hány drogfüggő és gyógyszerfüggő alakult ki.

Ne akarjunk rájuk hasonlítani.


Amikor kitört ez a forradalmi diéta, akkor én is elolvastam doktor Dukan eredeti könyvét, pusztán kíváncsiságból, és nem volt nagy meglepetés azt olvasni, hogy Dukan úr a diéta követőinek szigorúan nem ajánl intenzív testmozgást, nagyjából fél óra napi sétát ajánl kizárólag.

Ez vicces.

Milyen értelme van egy olyan diétában bízni, amely még annyi energiát sem biztosít, hogy az ember egy óráig képes legyen sétálni ? Annyira egyértelmű volt még Dukan számára is, hogy a diétája nem követhető azok számára, akik fizikálisan aktívak, ezért inkább azzal nyugtatta a követőit, hogy csak nyugodtan pihenjenek a diéta alatt és ha van kedvük, akkor sétáljanak el a sarokig és vissza.

2013. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!