Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriaszükséglet számítás,...

Kalóriaszükséglet számítás, tényleg ennyi kellene?

Figyelt kérdés

Találtam egy táblázatot amiben leírták hogy hogyan kell kiszámolni a napi kalóriaszükségletet.

1. Alapanyagcsere:

Az a kalória szükséglet, amely a test létfontosságú funkcióinak fenntartásához szükséges ( testhőmérséklet, légzés, szervek működése stb.)

Kiszámítása: Testsúly(kg) x 24 kcal


2. Napi tevékenység:

Alvás: alap energiából fedezzük

Ülés : 20-50 kcal/óra

Könnyű irodai munka :75-90 kcal/óra

Nehéz testi munka :150 – 250 kcal/ óra


Eszerint nekem az alapanyagcserém 56 x 24 = 1344 kcal

Kíváncsiságból számolgattam még:

5 óra suli (szerintem megfelel az irodai munkának) 75 x 5 = 375 kcal

Utána 8 óra fizikai munka (könyvpakolás,csomagolás,dögnehéz) 200 x 8 = 1600 kcal

Összesen: 3319 kcal! (és nem 100%-ig pontos)


Komolyan ennyit kellene egyek egy ilyen laza suli + melós napon vagy valamit félreértettem és rosszul számoltam?

17/L


2012. jún. 2. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
jol szamoltal, bar en a konyvpakolast nem fizikai munkanak szamolnam, tehat vonj le 600 kcalt. 2700 szerintem a realis
2012. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szoszi könyvpakolás = egy 5-6 fős lánycsapat 6 tonnát megmozgat 8 óra alatt. ha ez nem fizikai munka akkor semmi se az
2012. jún. 2. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:
oké, azt gondoltam csak csomagba rakás
2012. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!