Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kell kalóriákat számolni?

Hogy kell kalóriákat számolni?

Figyelt kérdés

Azt már tudom, hogy naponta max 2000-et kéne bevinnem. Azt is tudom, hogy a joghurtra meg a hamletra hova van ráírva a kalóriaszám. De anyu főztje vajon hány kalória? Mondjuk csinál egy rakottkelt, vagy mondjuk egybesült husi párolt zöldséggel. Megeszem ebédre egy tányérral, honnan tudjam, hány kalória? Csak úgy nagyjából, mert nyilván nem akarok azzal macerázni, hogy az összes összetevőjét egyenként kikeresem a kalóriatáblázatból, és azon agyalok, hogy vajon hány gramm lehetett belőle aznap a tányéromon.. Egyszerűbb módszer nincs? (Még ha nem is olyan pontos.)

(Emellett persze betartom a sztenderd fogyókúrás szabályokat, pl. nem eszem krumplit és fehér kenyeret, este semmilyet, csak zöldség sajttal, meg biciklivel járok stb. De azért szeretném számolgatni is.)



2012. jún. 2. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs egyszerű módja, ugyanabban az ételben különbözően elkészítve akár 3szor annyi kalória is lehet.

Igenis fel kell írni hogy melyik alapanyagból hány gramm kerül bele, aztán az már nem olyan nagy dolog hogy ha szemre itéled meg hogy az elkészített kajának a felét vagy a negyedét vagy hanyad részét etted meg. Ez csak az első héten macerás egyébként mert utánna már sok alapanyagnál tudni fogod kb hogy melyik tálba mennyi a 100 gramm anélkül hogy méregetnéd.

2012. jún. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
1 g szénhidrát 2 kalóriát, 1 g zsír 4 kalóriát tartalmaz
2012. jún. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

jól el vagy tévedve

fehérje 4,1kcal/gramm

ch 4,1kcal /gramm

zsír 9,3kcal/gramm

emberi testtömeg átlagosan ~7kcal/gramm

de ezzel most nem lett sokkal előrébb a kérdező

2012. jún. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mint bármi mást. Csak a logikájára kell rájönni.
2012. jún. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, nincs egyszerűbb módja. Főzés előtt nyersen mindent le kell mérni, összeadni. Aztán az elkészült kaját is lemérni, és átszámolni rá a nyers összetevők energiaértékét. Aztán a tál kajádat is lemérni, és az egész lábos energiatartalmából kiszámítani.


DE! Még ez sem lesz egészen pontos, mert abszolút nem biztos, hogy ha abban a rakott kelben 200g kel volt, akkor te 100g-ot ettél meg ha a lábosnyi étel fele tömegét elfogyasztottad....


Kalóriát számolni macerás, és szerintem lehetetlen amíg anyukád főz neked. Mondom ezt úgy, hogy kalória számlálással főzök nagyon nagyon régóta (63-ról fogytam vele 51re 168 centivel)

2012. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!