Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Összeállítanál, kérlek, egy...

Összeállítanál, kérlek, egy mintaétrendet az alábbi ételekből?

Figyelt kérdés

Tehát ezket eszem, csak nem tudom hogy mikor mit egyek és mennyit belőle:

-csirkemell

-Rio Mare alacsony zsírtartalm

-rák

-gnochi

-túróval töltött tészta

-rizs

-borsóleves

-tojásfehérje (sárgáját utálom és nem vagyok hajlandó megenni)

-mandula

-répa -nyersen leginkább

-paradicsom

-dinnye

-minibarack

-sárgadinnye

-alma

-káposzta -csakis nyersen



Javasolhattok mást is hogy mit egyek, de ezeket nem eszem meg:

-disznó (undorító állat)

-kenyér

-zsíros cuccok

-burgonya

-pörkölt meg ilyen parasztos kaják

-banán


Köszönöm szépen a segítséget előre is.


2009. júl. 5. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Reggeli - 1 szelet tk kenyér, sonkával, paradicsommal.

Tízórai - 1 kefír,vagy 1 natúr joghurt,(bár én az utóbbit utálom..) vagy 1-2 db gyümölcs

Ebéd - sovány hús,pl csirkemell,rizzsel zöldséggel

Uzsonna - 1répa,karalábé,zöldségek

Vacsora - hús,zöldséggel,vagy felvágott féle


Nekem ezzel ment le 13kiló 3hónap alatt.

2009. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Első vagyok

Megnéztem neked,ezeknek a kcal tartalmát,amiket leírtam. Ez csak MAJDNEM 1200kcal. Ehez nyugodtan este -étkezésen kívül- ehetsz túrót,akár sovány sajtot. Mondom,én ezzel fogytam :) És nem éhezem,néha-néha 1-1 szelet torta is belefért, az nap akkor kevesebbet ettem este már :) Hidj nekem.

2009. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

A gnochit és a tésztát hanyagold egy darabig, vagy csak reggelire fogyaszd. A gyümölcsöket is korlátozd, -főleg a cukortartalmuk miatt délután már tilos.

A gyümölcscukor (fruktóz) a legrosszabb cukor ami létezik.

Helyette rosttartalmú zöldségeket fogyassz.

Csirkemell mehet bőven, alapvető diétás kaja, csak natúr sütve.

Tonhal jó estére is, vagy túró szénhidrát nélkül. Mandula, mogyoró, dió mehet mellé.


Alapszabály, hogy délelőtt kell a szénhidrátot+ fehérjét enni, délután a zsírt+ fehérjét.

6 étkezés, egyenletesen elosztva, kihagyás, éhezés nélkül.

Akkor jó lesz.

2009. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. Reggelire egyem a gnochit? Mert kenyeret nem eszem, írtm hogy nagyon utálom és nem vagyok hajlandó megenni. Gnochi jó lesz helyette? 50g?

köszi :)

2009. júl. 5. 21:43
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy 3-4kg-ot akarok fogyni, 163cm vagyok és 52kg
2009. júl. 5. 21:45
 6/10 Krisz85 ***** válasza:
68%

hmm viccesek vagytok, főled Te kedves kérdező, csak ezeket eszed? hmm, már halott ügy a diétád, viszont teljesítménynövekedést ne várj, jah hogy persze hát nem sportolsz, akkor meg mindek, igaz?


hogy válaszoljak is:


naponta min. 5x kellene enned,

reggel illene, sőt kötelező feltölteni a kiürült raktárakat, csakúgy mint edzés után közvetlen:

ez gyors és lassú felszívódású szénhirdátokat kellene tartalmazzon fehérjével, tehát


reggelre: zabpehely, vagy zabpehely alapú műzli, banán és túró, vagy tejsavófehérje


ezt követően három óránként egyél, edzés előtt két órával legyen egy étkezés, este hat után illene elhagyni a szénhidrátot, vagyis csak zöldség hússal, lenmagolaj napi 10-15 g kötelező! és megfelelő folyadékbevitel, a szénhidrát legyen 100-150 g között naponta, fehérje 120 g, edzés után viszont inkább kis fehérrizs, hússal zöldséggel közvetlen edzés után,

edzés közben ne egyél, ha egy óráig tart az edzés, vagy annál rövidebb, függetlenül az intenzitástól, hiszen nincs értelme szénhidrátot tölteni magadba, hiszen ha fel is lennél töltve egy óráig az is kitart versenytempónál, hát még akkor csak egy sima edzésnél.. ;-)


ha így teszel nagyobb teljesítményű edzésekre leszel képes és csúcsra járathatod az anyagcseréd, aminek zsírbontás lesz a következménye izomleépülés nélkül, persze megfelelő edzés mellett, aerob és súlyzós edzés,

a kalóriaértéket nem feltétlen kell nézni intenzitásfüggő is, edzésmennyiségtől is függ,

és tarts pihenőnapokat is, egy héten min 2 napot, amikor semmilyen edzést nem csinálsz, így elkerülöd a túledzettséget,


sok sikert


UI: ha sok zöldséget eszel az szép, viszont még édeskevés és nem nevezhető diétának, mivel a zöldségeknek is van szénhidráttartalma, ami nem baj persze, de fehérje hiányában ez már nem olyan jó,


Banánt pedig edd meg, mert annál jobb májglikogén töltő gyümölcs az életben nincs, turmixold le, az ételek íze hatodrangú dolog a tápértékükhöz képest, pláne hogy ez befolyásolja az edzésteljesítményt is érezhetően,

2009. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem csak ezeket eszem, de ezek a kedvenceim. Szoktam reggelizni, igaz hogy 14 körül, mert akkor kelek. És éjjel 3-4kor fekszem le(legyen az én dolgom, hogy miért). Edzeni is szoktam, aerob heti 4X és R.Réka gyakorlatok.


Köszi neked is.

2009. júl. 5. 22:00
 8/10 A kérdező kommentje:
A banánt nagyon utálom, nem lehet mással helyettesíteni? Amúgy meg nem írtam hogy sok zölséget eszem, csak felsoroltam, hogy melyeket szeretem.
2009. júl. 5. 22:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell banán.

Valóban a máj szénhidrátraktárait tölti, de az véges. Csak napi kb. 40 gramm amit el tud raktározni belőle.

Egy normális szénhidrát az izomba töltődik, nem a májba.

1-2 szem barack, vagy egy fél tál eper bőven elég gyümölcsből. Az is inkább reggel, mivel a fruktózt főleg az agy használja "üzemanyagként".

A gnochi az valami krumpli alapú tészta, ugye?

Reggelire még elmegy, de valami fehérjét mellé nyomassál.

2009. júl. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egy a lényeg: éhezni nem szabad, és ésszel kell enni. Ha fogyni akarsz mindenre szüksége van a szervezetednek, még a zsírra is, persze nem mindegy hogy miből mennyit viszel be. S ha fogyást akarsz, és nem izomból hanem zsírból akkor mindenképpen 200 kalóriával egyél kevesebbet a szükséges anyagcserédnél.
2010. febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!