Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétázni szeretnék, de valljuk...

Diétázni szeretnék, de valljuk be, a fogyókúrás ételek és hozzávalók elég drágák. Olyan recepteket, esetleg napi menüket kérnék tőletek, amik valóban fogyókúrásak, gyorsan vagy könnyen elkészíthetőek és nem költségesek! Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Hogy egyértelműbb legyen: szezonális gyümölcsök és zöldségek felhasználása, diétás hús ételek (de nem lazac és marha)ilyesmi! Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 25. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:

főtt/grillezett/sütőben sült csirkehús, belsőségek is jók, zöldségnek pl. kedvencem: paradicsomot felcikkezel, hajszálvékonyra vágott, megsózott hagymával összekevered, pici olaj, ecet (akár almaecet), majoranna/oregano/bazsalikom, stb... egyszerű, finom:) vagy felvágsz vékony csíkokra kelkáposztát, és ilyen ecetesfűszeresolajos öntetet rá (fő a mérték!), nagyon finom husival:)

egyébként zöldségnél csak a kreativitás szab határt, gyümölccsel meg csínnyán a gyümicukor miatt:)

2012. jún. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
hozzateszem, hogy a boltokban az osszes tejtermek olcsobb dietasan mint siman (l.zsirszegeny turo, joghurt, tej...etc) csak nem azt kell keresni hogy min pozol rubint reka, hanem azt ami tenylegesen az ami...
2012. jún. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Smartguy86 ***** válasza:

Nem tudom, honnan veszed, hogy drágák.


1 kiló zabpehely 500 forint - ebből akár másfél hétig megvan minden napra a reggelid. Ha felvágottat veszel, pl. előrecsomagoltat, akkor 2 nap alatt megeszel 300-400 forintot és akkor még kell hozzá kenyér is.


A zöldség is tök olcsó meg a rizs is. Ha az eddig tésztára meg parizerre költött pénzt átcsoportosítod, akkor máris nyertél rajta. A hús az ami drága, de ha elosztod napi több étkezésre, akkor nem is zabálsz meg belőle egy étkezésre fél kilót!

2012. jún. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Smartguy86 ***** válasza:

Plusz senki nem mondta, hogy az egészséges étkezés az azzal is együtt jár, hogy milliomos leszel belőle :DDD


Diétás húsnak a csirkemell jó. Igaz, hogy 1200 ft kilója, de legalább nem fizeted ki a csontot is - sok okoska azt mondja, hogy vegyél combot, mert az olcsóbb - naná, csak hús alig van rajta, a nagy része meg csont, amit szintén lemérnek a pultnál. A melléből párolással vagy gyors sütéssel kis csíkokat lehet csinálni, amit akárhogy fűszerezhetsz, aztán salátához keverheted, vagy rizzsel és salátával megeheted többszöri étkezésre.


Reggelire ehetsz zabpelyhet, ahogy írtam - vízzel vagy tejjel (de akár meg is főzheted fahéjasan vagy megfőzöd és beledarabolsz gyümölcsöt, vagy banánturmixot öntesz rá, amit csak ki tudsz találni).


2. étkezésre lehet teljes kiőrlésű kenyeret enni vagy húsos salátát - esetleg sonkát, salátával sonkát, vagy tk. kenyeret sonkával és valami zöldséggel


3. étkezés (ebéd) - rizs+csirkemellből párolt hús vagy sült fűszeres hús, esetleg pácolt hús (kevés olajjal teflonban!)


4. étkezésre mehetnek gyümölcsök (uzsonna)


5. étkezésre (vacsi - lefekvés előtt kicsivel) mehet túró, hal, joghurt egy kevés pufirizzsel, lényeg, hogy inkább fehérje legyen, mint szénhidrát.

2012. jún. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor még mindig ott tartok, hogy nem eszek inkább :) Azért köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 25. 21:30
 6/8 Smartguy86 ***** válasza:
Hátö szomorú vagyok, ha ennyit sikerült leszűrni. De nem is értem... az élet sehol sincs ingyen. Az egészség sincsen. De lehet választani, hogy azt a pénzt most költöd el egészséges ételekre és jól érzed magad, vagy öreg korodban gyógyszerre...
2012. jún. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vagy szarkajara a mekiben...
2012. jún. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem költök a mekibe, mivel nem járok mekibe. Évente egyszer visz el max. a barátom. Igazad van, buta kérdést tettem fel. Az élet nincs ingyen. A problémám az, hogy a családom olyan ételeket készít, amiktől jól lehet lakni és olcsó, szóval nem fognak a kedvemért diétás ebédet kreálni. Nekem pedig heti ezer forint a zsebpénzem, így azt kéne beosztanom erre. Meg hát másra is. Tehát tárgytalan a kérdés :)
2012. jún. 27. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!