Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha aerob edzés: lépcsőzés?

Ha aerob edzés: lépcsőzés?

Figyelt kérdés

Eddig 30 percet futottam és 5x felfutottam a 4.re aztán levezetésként még 2x felgyalogoltam.

Most utána olvastam és rájöttem hogy zsírégetés céljából inkább aerob edzést kéne végeznek. Tehát úgy terveztem hogy holnaptól 60 perc gyors gyaloglásra váltom le a futásomat.

A lépcsőzésemmel mit csináljak? Legyen az összes kör normális gyalogolós tempóban? Vagy itt már felesleges a lépcsőzés? Azért szeretem mert érzem hogy a combom meg a fenekem mennyire megdolgoztatja.


21L


2012. jún. 30. 13:14
 1/6 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy mellette megfelelően diétázok( napi 5x, reggeltől estig csökkentve a szénhidrátot és a zsírt és növelve a fehérjét) és súlyzós edzéseket csinálok heti 5x
2012. jún. 30. 13:25
 2/6 anonim ***** válasza:

A futás hatásosabb mint a gyaloglás,és igen a combod meg a feneked és a vádlid formálódik a lépcsőzéstől minimum 30 perc futás indítja be a szervezetedet,de csinálhatod úgy is hogy váltva futsz és sétálsz is mondjuk 2 percet futsz 1 percet sétálsz vagy valahogy így ,keress rá .És próbálkozz otthoni dvd-vel ami mindenedet megmozgatja bárhol találsz a neten ami neked megfelel és úgy gondolod végig tudod csinálni.

22L

2012. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de én még nem vagyok olyan edzett hogy a futást aerop pilzus tartományban csináljam, mert eléggé kifulladok mire a végére érek, ezért gondoltam a gyors gyaloglásra mert azt 60 percig is bírom
2012. jún. 30. 14:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Az aerobnak a lényege pont a minimális izommunka.Lépcsőzni attól még lépcsőzhetsz nyugodtan.Aerob edzésnél a lényeg,hogy ne egyél előtte szénhidrátot.És ha meg tudod oldani,akkor reggel a legérdemesebb.Fehérjét természetesen lehet enni előtte.Ha reggel csinálsz egy óra aerobot,attól napközben edzhetsz nyugodtan.Aerobozni tulajdonképpen akármikor lehet,mert ne intenzív izommunka.Ha napközben,vagy este aerobozol,akkor sem kell kétségbe esni az éhgyomor miatt,mert kb annyit takar,hogy legalább 2 órával az utolsó evés után kezdd el.Utána meg lehet enni. :)
2012. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 poiu ***** válasza:
Szerintem (és a szakemberek zöme szerint) ez sok. Gyaloglásra váltani jó ötlet, abból a napi egy óra (akár több részletben is) nagyszerű. Heti 5 intenzív súlyzós edzés sok, az izmaidnak kell min 2 nap a regenerációhoz. Ezért szokás az egyes izomcsoportokat más-más napon edzeni, de az 5 még így is sok. Viszont érdemes lenne beiktatnod heti 3 x 3 perc szuperintenzív terhelést: pl. 100 m sprint tiszta erőből (vagy 20 mp. szobabicikli) pihenés 40 mp-ig összesen 3 ismétlésben.
2012. júl. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg csinálhatja nyugodtan,hiszen diétázik is,meg aerobozik is a zsírégetés ezzel "letudva".Lépcsőzni,futni meg biciklizni,meg ilyeneket erősítésnek simán csinálhat.
2012. júl. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!