Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » érettségi időszak alatt...

érettségi időszak alatt gyorsan felkúszott kilókat hogy adhatnék le ugyanolyan gyorsan? Miért van, hogy a kilók villámgyorsan mennek, de menni sehogy nem akarnak?

Figyelt kérdés
Komolyan... csak akkor tudok NAGYON lassan fogyni, ha koplalok... a normális kajálás plusz mozgás sehova nem vezet nálam :S
2012. júl. 3. 07:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*feljönnek
2012. júl. 3. 07:58
 2/11 Smartguy86 ***** válasza:
Lehet, hogy az a normális kajálás nem is olyan normális. Meg a mozgás se lehet valami jó...
2012. júl. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
úgy értve normális, hogy nem eszek sokat. Meg pl kenyeret sem eszem. Lehet, hgoy hülyeség, de hízhatok attól, hogy húst egyáltalán nem eszek??? XDD mondjuk nem hiszem, hgoy a zöldségektől hízok....:/
2012. júl. 3. 08:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálam is csak a koplalás meg a csak gyümölcsevés hozott eredményt, úgyhogy nagyon érdekelne engem is az egészséges változat. Nekem nem sietős, ráérek lassan lefogyni.

Két és fél hónapig tartottam magam diétához és betonkemény mozgáshoz,lement két-három kiló. Meguntam, hogy semmi eredménye a napi dögfárasztó edzésnek. Inkább koplalok. Ha valakinek van tippje, becsatlakoznék kedves kérdezőhöz.

2012. júl. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én is idén érettségiztem és sajnos nem figyeltem oda magamra, így 8 kilót szeretnék leadni mielőbb. Az előbb írtam egy másik kédéshez, de ide is leírom:

Minden étkezés előtt igyál meg egy pohár vizet. Egyrészt a nagy meleg miatt, másrészt evvel is telítődik a gyomor, így fennáll az a lehetőség, h kicsit kevesebbet eszel :)


Egy fogyokúra elengedhetetlen része a mozgás. Ez bármi lehet:futás, biciklizés, úszás, torna.... de még a séta is. Én nagyon szeretek sétálni és ajánlom is neked: tegyél jó, hosszú sétákat, esetleg túrát a hegyekbe. Én is eleinte a futáshoz nem volt (kedvem ill.) időm, mert egy egész héten át csak mentem ide-oda ügyeket intézni, ráadásul a nagy forróság idején, és ezalatt az idő alatt nemcsak megismertem a városomat, de fogytam is, pedig nem figyeltem, h mit eszek ezidő alatt.


És amikor már én is elkezdtem a fogyokúrát, egy füzetet is kerestem, amit kineveztem kajanaplónak. Mindig felírtam mit eszek, evvel lehet nagyon jól látni, h min és hogyan lehet változtatni, ha esetleg nem sikerül leadni a fölös kilókat.

Lehetséges, h nálad mást jelent a "normális kajálás", de hidd el, ha nem csalsz és felírsz mindent, amit megettél, biztos tudni fogod, h hol van a hiba.


Nem ajánlom, h koplalj, mert evvel csak a szervezetednek ártasz. Egyszer én is koplaltam és a negyedik napnál rám jött a falási roham. Nagyon sokat, egészségtelen kajákat "zabáltam", így nemcsak h nem adtam le semmit, de még híztam is. Ill még Az érettségi időszak alatt történt, h 10 perc alatt bevágtam egy teljes tábla csokit, amikor tanultam. Az érettségi óta már elhagytam a csokit és néha-néha megfordult a fejembe, h a boltban veszek csokit, de még nem történt ilyen és zserencsére most nem is hiányzik és a kávé sem, mert abból is napi 2X vagy 3X ittam azelőtt, de mostmár egyáltalán nem iszok.

Nagyon sok folyadékot igyál, a nagy forróság miatt a megszokott 1,5-2 l helyett 2-3 vagy több l vizet igyál.


Utolsó dolog: Rengeteg erőt és kitartást! :)

2012. júl. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Smartguy86 ***** válasza:

Csak ezt tudom javasolni újfent:

[link]


Jól összeállított, kalória igény alapján kiszámolt étrend + intenzív mozgás. A mozgásnak heti 4-5x kell történni és legalább 1-1,5 órán át kell tartania. Fogyáshoz leginkább aerob edzés kell: tehát erőltetett séta, kocogás, futás, bicikli, görkori - természetesen az eszközökkel végzett aerobnál nagyobb táv, több idő, mert azok könnyítenek a terhelésen.


Emellett ajánlott az edzéseket kiegészíteni súlyzós izomfejlesztő edzéssel, mivel az alakot az izomzat adja és mert a fejlett izomzat segít a zsírégetésben is. Aki nem fejleszti az izmait, annak sokkal de sokkal nehezebb lefogynia, mert a szervezete nem használ annyi energiát a mozgáshoz + nem is tudja olyan keményen csinálni. Tehát izomfejlesztés + állóképesség-növelés is kell edzés során!


Az étkezésről minden le van írva a linken, mindenki olyan étrended rak össze magának, ami tetszik. Fűszerek, ízek teljesen egyéniek lehetnek.

2012. júl. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
én akkor fogytam le nagyon, mikor összejöttem a barátommal. Nem direkt, egyszerűen vele sokat mászkáltam, egész nap elvoltam, szóval kb semmit nem ettem, stb... Aztán szakítottunk, és most plusz 5 kg-nál tartok, pedig ez 1 hónapja volt :S De ha itthon vagyok naphosszat akkor úgysem bírom ki, hogy egész nap ne egyek
2012. júl. 3. 08:26
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!!!!


Én is szeretek sétálni, de sajnos nincs kivel, és egyedül elég unalmas, meg itt a faluban nem is igazán lehet menni semerre... :S A futást szeretem mondjuk (még jobb egy fokkal magában űzni, mint a gyaloglást), csak sajnos a rossz térdem miatt egyelőre nem szabad....

2012. júl. 3. 08:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne mondd azt, hogy a faluban nem lehet!

Én is viszonylag kis városban élek, napi (egyelőre) 25-30 percet töltök "intenzív gyaloglás"-sal. Elinduluk a lakástól egy irányba, majd egy sarkon átfordulok a szomszédos párhuzamos utcába, és azon jövök vissza.

Akik ismernek és rákérdeznek hova járok arra rendszeresen, azoknak megmondom, akik személyesen nem ismernek, azok hihetik azt (mivel naponta látnak), hogy arrafelé lakik valaki ismerősöm, akihez rendszeresen, naponta járok. Majd megszokják.


Ugyanezt te is megteheted, először csak kisebb távot, majd amikor már a lábadon azt érzed, hogy erősödik, akkor mehetsz tovább, messzebb, valójában jó lenne kb. egy órára kinyújtani. De fontos a fokozatosság.

2012. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy az érettségi időszak alatt tanulni kellett volna, nem zabálni :)

és akkor lehet, hogy azok a kilók nem mentek volna fel olyan gyorsan...


Vázolom, hogyan történhetett a dolog:

Leültél, hogy na te márpedig most tanulsz... kinyitottad a könyvedet/füzetedet/tételedet... elolvastál 2 mondatot és rájöttél, hogy k*rvára unatkozol.. Gondoltad mész, kajálsz egyet, arra muterodék sem szólhatnak be, mert enni ugye kell és ez nem ér fel egy csavargással a haverokkal.. úgyhogy ettél egyet.. (minél többet és jó hosszan, hogy tovább tartson) visszamentél, kicsit gépeztél, hogy "üllepedjen a kaja", persze a háttérben azért meg volt nyitva valami tételnek látszó dolog, ha esetleg valaki bemenne hozzád, így tudtad mondani, hogy "dehát tanulok, nem szórakozok". Aztán, ha meguntad a gépezést, akkor mentél és kajáltál még egyet, nehogy le kelljen ülni tanulni. Sőt, még segíteni is szívesen mentél, csak tanulni ne kelljen.. De mivel azt mondták szüleid, hogy inkább tanulj, így gondoltad, inkább eszel... És ez a folyamat ismétlődik :D


és voilá.. vannak fölös kilók.

2012. júl. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!