Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tul sokat eszem, miert nem...

Tul sokat eszem, miert nem sikerul legalabb 5 kilot fogynom, ugy hogy elegetek 500-600 kaloriat egy nap (etrendem lent)?

Figyelt kérdés

Bocsi egy kicsit hosszu az etrend miatt.


Igazan az zavar, hogy biciklizem (mar tobb mint egy honapja) de nem latom az eredmenyt. Persze eszembe sincs abbahagyni de igy, hogy elegetek 500-600 kaloriakat meg mindig sok amit eszek? Oszinten irtam le minden egyes kajat. Talan a kavebol kene elhagynom a tejet vagy helyetesitsen cukormentes kolaval? Sajnos szollole manias vagyok ami bolti es biztosan van benne egy kis cukor.


Hetfo: Reggeli: Kis adag muzli tejjel (1.5% tej), kave tejjel cukor nelkul

Ebed: Muzli tejjel, kave tejjel cukor nelkul

Delutan :Kave tejjel cukor nelkul, egy nagy pohar szollole, egy marek csereszney, 1 barack

Vacsora: csirkehusos curry szoszos pite (boltban vett kesz kaja 520kaloria van rairva), krumplipurevel es parolt zoldborsoval

Vacsora utan kb. 2 oraval: Kis szelet epres sajttorta tejszinnel

Szobabicikliztem vacsora utan 1 ora 13 percet a kijelzon azt irta 600kaloriat egettem el.


Kedd: Reggeli: muzli tejjel, kave tejjel, barackos joghurt

Ebed: nagyobb sajtos pogacsa, kave tejjel

Delutan: 1 barack, kave tejjel, egy nagy pohar szollole

Vacsora: masfel sajtburger (hamburger zsemle, marhahus, szelet sajt, vajban parolt hagyma) paradicsom es uborka a sajtburger melle – a hamburger husit a kertben grilleztuk szenen, egy pohar sor limonadeval

Vacsora utan kb. 2 oraval egy marek eper tejszinnel leontve

Szobabicikliztem 57 percet es 500 kaloriat egettem el a kijelzo szerint


Szerda: Reggeli: csak kave tejjel cukor nelkul, egy kispohar szollole

Ebed: rakottkrumpli (kozepes adag), kave cukor nelkul, 1 barack

Delutan: kave tejjel, egy nagy pohar szollole

Vacsora: kozepes adag rakottkrumpli (maradek ebedrol) es 4 db savanyu uborka

Kesobb par 5 darab vajas keksz sajtal

Szobabicikliztem 1 ora 2 percet 560 kaloriat egettem el


Csutortok: Reggel kave tejjel, egy fel szelet piritos rantottaval (a fiam meghagyta es en ettem meg)

Ebed ; Paradicsom leves 6 db. vajas kekszel, kave tejjel

Delutan kave tejjel meg egy nagy pohar szollole

Vacsora parolt karfiol sajtszoszban (liszt, tej, vaj es sok trapista sajt) fuszeres burgonya gerezdekkel

Kesobb vanilia fagyi barack lekvarral

Lebicikliztem 570 kaloriat


Pentek: Reggeli kave tejjel

Ebed: McDonalds sajtburger, kozepes burgonyaval, cola light, kave tejjel

Delutan: Kave tejjel, 1 nectarin, 1 nagy pohar szollole

Vacsora: rantott hall, sult krumpli, tartar martas es parolt zoldborso

Kesobb 6 db. vajas keksz sajtal

Lebicikliztem 500 kaloriat


Szombat: Reggeli: lagytojas, sajtos priritossal ( grill alatt van raolvasztva a piritosra a trapista sajt), paradicsom, 2x kave tejjel, egy nagy pohar szollole

Ebed: Sajtos makaroni (konzerves), sajttorta szelet fagyival

Delutan 1 kis zacsi sajtos chips, 1 gerezd szollo, kave tejjel es szollole

Vacsorara fajita (mexicoi fuszeres csirkemell csikok vajban piritva + paprika + hagyma tortillaba tekerve kukoricaval, sajtal es tejfollel meg avocado kremmel) ebbol 2-ot ettem, 1 nagy pohar vorosbor

Kesobb: tejszinhabbal toltott csokis fank, 1 db.

Szombaton nem szoktam biciklizni pihenek es megnezek egy DVD-t meg vasalok


Vasarnap Reggelire: sonkas szendvics paradicsommal meg uborkaval, 2 kave tejjel

Ebed: 3 szilvas gomboc, 2 kave tejjel

Delutan kave tejjel , 5 karika pilota keksz, csokis tejdeszert (danone), szollole

Vacsora ismet a szombatrol maradt fajita. 2-ot ettem ismet, szollole

Kesobb: csokis fank tejszinhabbal toltve 1 db.

Minden masodik vasarnap biciklizem mert minden masodik vasarnap furdot takaritok es csak igy jut idom.


2012. júl. 25. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:

És te tényleg nem tudod mi a hiba?

Vacsora után még sütit tolsz be.....

egy napi menü felépítésének így kéne kinéznie:


Reggeli: szénhidrát, fehérje, zsír.

tízórai: szénhidrát fehérje (kevés, pl egy alma, joghurt) valami kicsike.

Ebéd: szénhidrát, fehérje (de itt már kevesebb szénhidrát mint délelőtt)

Uzsonna (u.a. mint a tízórai)

Vacsora: fehérje, semmi szénhidrát.


Te kb azt csinálod hogy amikor aktív lenne a szervezeted akkor kávéval tömöd magad és estére amikor pont hogy kevesebbet kéne enned és főleg fehérjét, jönnek a cukros szénhidrátos sz.rok.


Ne haragudj de ezek után ne várj csodát....


Csak édességből áll a napod és szénhidrátból. Örülj neki hogy nem hízol még.

2012. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha a kajád nincs rendben, hiába mozogsz..
2012. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom nagyon szepen a valaszokat. Azert is irtam le oszinten, hogy tanacsokat kapjak. Nem vagyok tull elhizva csak a kisfiam szuletese utannai feleslegtol szeretnek megszabadulni. 171magass vagyok es 63 kilo. Bant, hogy a regi ruhaim nem jonnek ram, ujra meg nincs keret. Igy csak az a 4-5 kilo kene lemenjen igazan nem akarok 10-et fogyni. Tudom, hogy eleg sok edesseget eszem este csak azt nem ertettem, hogy a napi kaloria bevetelem a biciklizessel nem eri el a 2000-et mivel lemozgom. Ezt nem gondoltam volna, hogy rossz idoben rosszkor eszem. Azt hittem, hogy ha lemozgom akkor mindegy csak ne legyen meg a napi 2000 kaloria bevitel. De most mar tudom, hogy hol valtoztassak.
2012. júl. 25. 16:54
 4/8 anonim ***** válasza:
2012. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt felejtsd el, hogy a szobabringa kcal számolója igazat ír. Kizárt dolog, hogy másfél óra tekeréssel elégess 5-600 kcalt... És tényleg gyakorlatilag csak szénhidrátot eszel. 1 liter szőlőlé simán van 5-600 kcal, tehát még ha ennyit le is mozognál, akkor is az csak a napi ivásod lenne :)
2012. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na meg kinek mi a kisadag műzli. 100g műzliben is van 450-500 kcal.
2012. júl. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem mozgod le! Éppen ez az! mivel gyorsan felszívódó szénhidrátot eszel, az kapásból zsírba megy, és azt onnan elég nehéz kiszedni.


hiába számolod a kalóriákat ha azok a kalóriák rossz minőségűek.

2012. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nagyon sok a kávé tejjel-próbáld ki a zöld vagy a fekete teát

müzli-milyen müzli?-mert ha a f.itness cukros izé akkor felejtős, helyette zabpehely/korpa olcsóbb és egészségesebb is, hozzá tudod átteni a gyümiket ebédről, mert a gyümölcs az nem eéd, kéne mindennap normális ebéd

szőlőlé, inkább friss gyümölcs, tiszta cukor és szőlőt nem igen látott

sajttorta-inkább egy pohár kefír

sok ch és zsír kevés fehérje


egy nagy sajtos pogi nem ebéd, ha dolgozol és azért eszel így és csak pékség van a közelbe vegyél egy kefírt magvas-rozsos zsemlével, olcsóbb és táplálóbb

vacsi sajtburger-nincs ezzel semmi gond csak inkább 2 nagy sz hús sok friss zöldséggel zsemle nélkül


megin reggeli kávé tejjel, szőlőlé-már korán reggel cukorral kezded, és éhesen folytatod a napot

ebéd rakottkrumpli okés, ha tudod minél többféle zöldségből egy salit összetudsz mellé dobni, kolbász és szalonna nélkül edd, helyette mehet hozzá egy-kettővel több tojás

megint kávé tejjel, szőlőlé-cukor ennyi szőlőlé helyett már vehetsz egy kilo almát/barcakot és azt eszed meg

vajs keksz sajttal-tudod helyettesíteni korpovot korpás keksz/pufiris és egy-két sz sajt(van zsírszegény, árban ugyanannyi)


rántotta egy-két tk olajon készísd ha tudod minél többféle zöldséggel most nagy a kínálat (uborak, pari, paprika, hagyma, gomba, cukkini, brokkoli stb)

paradicsomleves okés, vajas keksz helyett rizs hússal/hallal, tojással és zöldség

párolt karfiol okés, a szósz már nem igazán helyette egy natur joghurt/kefír pár szelet sonka, egy két sz light/sovány sajt pardaicsom, hagymakrika be a sütőbe, finom, tápláló egytálétel

vaniliafagyi baracklekvárral felestős, helyette egy tál friss gyümi kefíre-túrós öntettel


reggeli megint nulla

ebéd-mcdonalds-na ezt hagyd ki úhy ahogy van

szőlőlé, kávé tejjel-megint csak cukor

vacsora párolt hal, rántottat ne egyél tsizta zsír, feleslges, sült krumpli megint csak főtt, sütőzacskóban sütött, borsó okés, tartárt hagyd ki helyette kapros-joghurtos, petrezselmyes-kefíres szósz

vajas keksz sajttal-megint csak hagyd ki, egyél egy nagy adag salit light mozzarella sajttal, jobban jársz


reggeli okás, de a szőlőlé nem kell megint csak

ebéd, felejtős, konzerv-só, zsír, cukor helyette csinálj makarónit sok sok friss zöldséggel, soványabb darálthússal és sajttal, sajttorta fagyi felejsd el

chips-felejsd el

vacsora az jónak hangzik

fánk-felejsd el


reggeli na egész hétből ez a legjobb reggelid

ebéd felejtős, helyette túrógombóc, közepében barack, joghurtos fahéjas öntettel, kevéske kis mézzel, cukor nélkül, vagy minimális cukorral (da a barcak fog neki adni édes ízt) darált dióba/zabpehelyforgácsba meghempergetve

pilóta keksz felejtős, csokis desszert szintén

vacsi az már tűrhetőbb

csokis fánk tejszínhabbal szintén felejtős


nos én nem vagyok zseni, meg hozzáértő sem, én is fogyóztam(jó mostmár súlytartón vagyok) és a lehetőségeimhez képest állítottam össze az étrendem, de a tiéd pocsék...

azért eszel ennyit mert éhes vagy, éhezik a szervzeted, de nem kapja meg a minimális tápanyagot sem


rengetek kávé tejjel, rengetek cukor, péksüti, keksz sajttal, rántott ételek, nagyon kevés hús, hal, tojás, teljes őrlésű gabona, zöldség, gyümölcs, tejtermék


én azt tudom neked javasolni, hoyg mindenképpen reggelizzél (teljes kiőrlésű zsemle+sonka+sajt/ főtt tojás és zöldségek minél több féle(paprika, paradicsom, uborka, saláták) vagy zabpehely gyümölccsel és joghurttal vagy tejjel

gondolom így ahogy nézem az ebéded útón vagy és gyorsan bekapsz valami, de megtudod oldani ha othhon készítesz egy szendvicset és azt viszed el (így a reggelire marad a zab, így változatos is lesz) nem lesz uncsi, emellett tápanyagokban gazdag és a szendvicset nagyon sokféle képpen ellehet készíteni hogy ne legyen unalmas (rozskifli, tönkölykenyér, graham zsemle, barna kenyér, magvas kenyér stb) mozzarella light sajt, fűszeres túrókrém, sonka, zöldségkrémek, főtt tojás stb) és zöldség

vagy ha tudsz vinni főtt ételt akkor nagyon jók az egytálételek, pl paradicsomos húsgombóc főtt krumplival, zöldborsós-kukoricás rizs párolt húsival, hallal, sült husok-zacskóban különféle zöldségekkel és hozzá sütőben sütött krumplival, sütőben sütött máj paradicsommal, hagymával hozzá rizs, lecsó rizzsel, főzelékek főtt tojással, gyros tál sültkrumpli nélkül, paprikáskrumpli, rakott zöldséges egytálételek

délután szőlőlé, kávé tejjel, ezeket teljesen hagy el, 1 hét és megszokod hogy nincs addig is kitartás, helyette egy nagy szelet dinnye ami elterít, sok sok friss gyümölcs túróval kikeverve fahájjal megszórva laktató lesz, utána egy nagy pohár zöld tea, ki kell hogy pucolja ezt a sok mérget a testedből

látom keksz mániás vagy:) van pufirizs vagy korpovit korpás keksz ezekből 4-5 db egy pohát joghurttal vagy 2-3 tolle/tolnai/mozarella/pannónia light sajttal, sonkával és paradicsommal finom és jó választás lehet

chips, pogácsa, rengeteg fagyi, mcdonalds na ezeket hagyd ki, ha fagyit kívánsz kikeversz joghurt-túró-gyümölcs kombinációt egy pohárban beleteszel egy kiskanalat és be a mélyhűtőbe 16-18 órára ez is nagyon finom hidd el, csak hozzá kell szokni

zsírban sült krumpli helyette párolt, sütőzacskóban sült

ha nincs időd és gyros kaja kell, tonhalkonzerv natur lében avgy valamilyen salátásan hozzá egy gyors főzőtasakos rizs ezeket összekevered és már kész is

csokis fánk, tejszínhab ezeket felejsd el

vacsorára jó a főtt tojás, husi grillezve, párolva zöldségekkel, gyümölcssaláta túróval, kefírrel, zöldséges rizs husival, könyebb zöldségleves, tárkonyos raguleves, tojásleves, főzelékek főtt tojással, májgombócleves, zöldséges rántotta egy tk olajon


eper okés, de joghurttal önsd le ne tejszínnel

2012. júl. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!