Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem a súlyzós edzést,...

Elkezdtem a súlyzós edzést, futást jelenleg abba hagytam, de még van felesleg rajtam, kb 8-10kg, elkzedhetek izmot növelni, erősödni? Az a maradék 10kg zsír leég rólam itthoni súlyzós edzéssel? Leginkább hasamon van.

Figyelt kérdés

Edzés előtt,L-Karnitint szedek,és megpróbálok,csak sovány húsokat enni.

Étrendre oda figyelek. (eddig 20kg ot sikerült fogynom)

3 napos edzéstervem van.Ez az egyik.Felülést minden nap megcsinálom.Edzés 1 óra időtartam.

Véleményre lennék kíváncsi,változtassak valamin?

Pihenő időm,7 napból csak 1,elég aktívan csinálom.


Felülés 200 40-40-40-40-20-20

Gugolás 18kg súllyal 50 5x10

5kg os súlyt szoktam a lábamra csatolni,és 100x/láb 10x10 emelés, fekbadon ülve.

Bicepsz 18kg -os súllyal 100/kar 10x10

Bicepsz 5kg-os súllyal 100/kar 10x10


2012. aug. 5. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Zsírt égetni kizárólag kardio edzéssel tudsz. Pl. futás, gyors séta, bicikli - a monotonitás a lényeg és a nem túlzott megerőltetés.
2012. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor semmi értelme ezeknek a kemény edzéseknek ?
2012. aug. 5. 17:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első jót írt kivéve, hogy ezt nem kardió hanem aerob edzésnek hívják. (kardió az pont az amikor kifulladásig hajtod magad, azaz állóképességet javít)

Egyébként amit leírt jó, huzamosabb ideig monoton kell csinálni valamilyen mozgást és neked is pont valami ilyesmit kéne (szobabicikli, tempós séta stb.).

Az amiket csinálsz nem hülyeség csak emellé iktass be aerobot és diétázz is (nem koplalni kell csak csökkenteni a szénhidrátot, de NEM 0 -ra + telített zsírokat kerülni amennyire csak lehet)

Egyébként az az ötleted, hogy izom tömeget növelj nagyon is jó, mert minél több izom van rajtad annál könnyebb leadni a zsírt, egy bizonyos szintig legalább is. Én magamon úgy tapasztaltam, hogy az első 10 kiló viszonylag gyorsan leszaladt, de most már ott tartok, hogy van rajtam némi felesleg, ami nem akar lemenni csak ha diétázok.

L -carnitin nagyon jó választás, ha fogyni akarsz!

Lényeg: csináld a súlyzózást ahogy eddig + aerob+ diéta

Bővebben: body.builder.hu ("edző válaszol" menünél, ha végighallgatod amit mond és elolvasod sorba azokat akkor nem lesz kérdésed)

2012. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igaz hogy nem futok kb 3 hete,de kerékpárral járok munkába,ami 15-20km jelent naponta,ezért is nem futok már,meg a térdem is kezdett nagyon fájni,pedig nem aszfalton és nem betonon futok,hanem foci pályán,pihe puha talajon :D

Igen diétázom rendesen,diéta mozgás nélkül a 20kg nem ment volna le,van egy tervem,decemberig diéta fogyás,jövőre,izom gyarapitás.Addig remélem lemegy még az a maradék 10kg.

2012. aug. 5. 19:40
 5/7 poiu ***** válasza:
Ez nem rossz. Az 5 x 10 sok, próbálj nagyobb súllyal 3 x 10 -et. Tudd, hogy akármennyire gyúrsz, fogyni az étrendedtől fogsz, tehát azt kell rendbe tenned.
2012. aug. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Testsúlyt akarsz csökkenteni vagy testzsír%-ot? Mert a kettő nem egy és ugyanaz...

Heti 3x legyen aerob vagy cardio edzés mindenképpen... a tonizálás nagyon fontos, ez az étrenddel kombinálva csökkenti a testzsír%-ot, de ha túl nehéz súlyokat használsz ahogy itt írod, az fog történni, hogy a zsírszöveteid izommá alakulnak, az izomszövet pedig nehezebb mint a zsír, ezért a testsúlyod nem fog csökkenni... de természetesen feszesebb leszel...

2012. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A maradék zsírt akarom leégetni magamról,de leginkább hasamon látszik már.

Jöv hónapban készülök venni még súlyokat,2x10kg os egykezeseket,,mert ez a 2x18kg os,igen veszélyes,volt mikor rosszul végeztem a gyakorlatot,és igen fájdalmas volt,és egy kétkezest amire 2x30kg-súlyt teszek majd aprodonként.

De most megállt a fogyásom.nem megy sehova 1 hónapja.

Türelmes leszek,és várok,dolgozom:)

Remélem jövő nyárra eltünik a hasamról elég sok zsír,van mikor 7 napból 6-ot végig edzek,melette hajnalban meló kerékpárra,de nem vagyok fáradt mindig,ezért is gondoltam ,hogy beszerzek több súlyt,nagyobbat,meg két kisebb egykezest.

2012. aug. 19. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!