Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudtok mondani valami módszert...

Tudtok mondani valami módszert vagy bármi olyasmit, amit megtudok tenni, vagy mondani magamnak, amitől nem fogok enni (nasi. Illetve 18 óra után. )?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek..nem tudom visszafogni magam, hiába hogy tisztába vagyok azzal hogy fogynom kell. esetleg valakinek saját tapasztalat, örülnék ha megosztaná.

/kérlek, ne írjatok bántó, vagy olyan válaszokat ami nem hasznos, sőt bántó/

Köszi:)


2012. júl. 21. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha eleget ennél nap közben, akkor nem lennél éhes 6 után... Szervezd meg az edzésedet rendesen éh gyomorra, utána pedig egyél annyit, amennyit csak bírsz, és akkor nem leszel este éhes, és lapos hassal fogsz felkelni.
2012. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem értem. Enni kell, csak nem mindegy, hogy mit. 6 után nem enni baromság.
2012. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondhatni,2éve fogyózom,és mostanra sikerült csak kidolgozni egy számomra bevált módszert. Elég egyszerű,és emberbarát módszer,én számoltam kalóriát,de nélküle is ki lehet vitelezni,és nem kell beleőrülni az éhségbe. Naponta ötöt-hatot kell étkezni,kicsiket,valahogy így:

felkelés---fél óra---reggeli---két óra---tízórai---2-3 óra---uzsonna---2-3 óra---vacsora---2 óra---lefekvés

tehát egy nap így nézett ki: kelés(7)-reggeli(7:30)-tízórai(10)-ebéd(13)-uzsonna(16)-vacsora(19)-alvás,vagy legalábbis lefekvés(22)


Egy napi menümet én mindig előző este megterveztem,hogy vagy ezt,vagy azt,de annyit fogok enni kalóriára. Mivel általában kalória alapján mindig maradt egy kis "köz",az étkezések között néha beiktattam egy ilyen nassolós fogást,répa,alma,meg ilyenek formájában,de van hogy leveskockából főztem levest,és azt ettem,az szinte semmi kalória,és elnyomja az éhséget. De 10 szem mandula,mogyoró,mazsola is jó,de ebből ne többet! Ha nem akarsz számolgatni,úgy nézd,hogy reggelire 2-3 ökölnyi nagyságú étel,bármi lehet,csak ne péksütemény vagy tészta,kivéve a teljes kiőrlésűt. Tízóraira 1-2 ökölnyi nagyságú mennyiség gyümölcsből,zöldségből. Ebédre főtt étel a legjobb,2-3 ökölnyi mennyiség,főleg fehérjéből(husi,tojás,hal),zöldséges körettel(azért ha lehet,ne minden nap krumpli,vagy rizs),zöldség,csont vagy erőlevessel. Uzsonnára mehet ugyanaz,ami tízóraira,vacsorára pedig joghurt,zöldség,meg ilyen könnyebb ételek,nagyjából 1-2 ökölnyi nagyságú. Minden ételt nyugodtan,TV és minden más zavaró tényező nélkül fogyassz el. Csak a kaja legyen,és te.:) Azt mondják,ha búzakorpát is eszel a nap során (joghurtba,kefirbe keverve,vagy hasonlók),jobban megy a fogyás,egyébként tapasztalataim szerint ez igaz is.


Nasi tippek... Ha csokira vágysz,vegyél 100%-os kakaóport,és édesítővel,vaníliaaromával vízben elkeverve tedd be a mikróba,vagy használj folyékony édesítőt. A fagyi is jó,persze ha házilag készíted. Light colából is lehet,meg édesített limonádéból,de egy két deci édesítős-kakaós tejtől se lesz semmi bajod. Örök klasszikus a zöldség meg a gyümölcs,ha sósra vágysz,akkor puffasztott rizs,vagy abonett. Uborkát is apróra vághatsz megsózva,de én só helyett vegetát vagy fűszersót használok. Viszont legtöbbször ha rám jön a nassolhatnék,teázom.


Sportolni én nem sportoltam olyan keményen,de az a fontos,hogy olyant csinálj,amit élvezel. Ha sétálni szeretsz,akkor azt,ha úszni,akkor azt,ha futni,akkor azt,stb stb... jó még a tánc,bicikli,zumba... csomó otthon is csinálható gyakorlat és zumba feladat van a youtubon is,ha nem szeretsz az utcán vagy a parkban,mások előtt szenvedni. Lényeg,hogy minden nap mozogj,légy talpon aktívan egy órát! Ha az abból áll,hogy főzöl,vagy hasonlók,akkor azt(persze közben nem a kaját kóstolgatni állandóan! Rágózni kell közben,és akkor meg lehet úszni),de a napi minimum egy óra legyen meg!

Remélem,így menni fog! És jegyezd meg: a legtöbb fogyózó azért bűnöz,mert nagyon rágörcsöl a fogyókúrára. Fogd úgy fel,hogy ráérsz,és ha minden nap szépen,kényelmesen betartod,menni is fognak le lassan a kilók!

Nekem így ment le 17 kg,egy év alatt. Nem koplaltam,nem lettem plöttyedt,és tudom is tartani.

2012. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem délutánonként voltak ilyen unalomevések. Az, hogy nem éhes az ember, ilyenkor nem akadály.

Amióta elkezdtem futni, ez is rendeződött. Este 10 után járok, így vigyázok, hogy akkorra már ne legyek tele, de ne is legyek éhes. Ez csak úgy megy, ha nem ülök neki zabálni délután. Futás után pedig jön az utolsó étkezés. Igaz, én későn fekszem.

Próbálj meg te is valami stabil rendszert kialakítani.

2012. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
régebben sokat ettem, még akkor is, ha nem voltam éhes, csak unatkoztam...igyál sok vizet/gyümölcslevet, az csillapítja az éhség érzetet.
2012. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!