Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az energiasz...

Mi a véleményetek az energiaszegény diétáról?

Figyelt kérdés

Energiaszegény diétára vagyok fogva, mert van rajtam pár pluszkiló (BMI szerint 6) és esetenként mértek már nálam magas vérnyomást. Persze, hogy magas az orvosnál, mert ilyenkor mindig síkideg vagyok. Ma már többször mértem lett kettő normális, és egy ami egy cseppet meghaladja a százhúszat (124).


Végig kellett hallgatnom egy diabetikust is. INTENZÍV MOZGÁS, ezt nyomta a fejünkbe, mint a doktornő is. Azt mondták nem elég, ha biciklizik (hetente párszor) meg sétálok. Mindennap kell minimum 1 órát.


Tegnap több mint 30 km-t bicikliztem, szerintem elég jó tempóban. Ha ezt mindennap csinálom vagy néha futok helyette vagy tornázok (nyújtások, felülés, törzsemelés, guggolás) az elég intenzív mozgásnak számít? Meg gondoltam, ha elkezdődik a suli biciklivel fogok járni, amíg lehet.


A diéta egyébként nagyon szigorú. Például akkora szelet kenyeret és húst ehetek, mint a tenyerem. Olaj, cukor nuku. Vizet, ásványvizet ihatok leginkább. De például nem vajazhatom meg a kenyeremet sem. Gyümölcsöt, zöldséget mértékkel ehetek, de pl. a bánán és a szőlő tiltólistán van. Görögdinnyéből egy nap 10-15 dekát. De tojásból is csak heti 3*2 megengedett stb.


Nem értem miért kell rögtön ilyen szigorú diétára fogni, mert azért nem hinném, hogy ennyire dagadt lennék, hogy nem tudjak lefogyni pár kilót "saját módszerrel". Meg eredetileg nem is e miatt mentünk el az orvoshoz...


Van itt valaki, akinek ilyen diéta van előríva mint nekem?



#mozgás #fogyás #orvos #BMI #diabetikus #energiaszegény diéta
2012. aug. 9. 12:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%

Figyelj, igaza van, ez nem egy szigorú diéta, az máshol kezdődik.

Tojásból igazából gond nélkül megehetnél egy nap akár 15-öt is, DE, a tojás sárgája, na ott a baj. Egy tojás 70 kalória, ebből 50 kalóriát a sárgája tesz ki, nagyon zsíros, tehát ha annál többet ennél mint amennyit a dietetikus ajánlott, akkor az ártalmas lenne a koleszterin és triglicerin szintedre, magyarul a vérzsírodra.

Roston sült csirkemellből és egyéb sovány húsból ami nem olajon sült, kb bármennyit ehetsz. Hülyeség, hogy akkorát mint a tenyered, a húsnál nincs kiválóbb fehérjeforrás:D Gyümölcsöt mértékkel az igaz, de zöldség? Zöldségből annyit eszel amennyi jól esik.

shapeshifter.blog.hu inkább kövesd ezt, olvasd el alul a "kalóriaszámlálás kezdőkneket", nagyon hosszú cikk, de rengeteget segít, nem csak a kalóriákról szól természetesen:D kövesd az étrendjeit, receptjeit, stb.

2012. aug. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Szoondiii ***** válasza:
35%

a mai civilizált ember túl sokat eszik, konkrétan zabálunk. ez tény.

a táplálékaink régen kb. fele arányban energia szegény növények voltak, fele részt állatok, nyersen ami rosszabb emészthetőséggel párosult.

ma könnyen, kalóriadús szénhidrátokhoz jutunk.

itt a gond..


egyébként a kalória bevitelre különösebben figyelni nem kell, ha zöldséget, húst, olajos magvakat eszünk akkor az ideális összetételt fogyasztjuk.


a tojás zsír vagy energia tartalmával nincs semmi gond, az ember mindenevő, a zsír káros hatásairól szóló legendák már rég megdőltek..


normális étkezést leírtam, diétáknak általában nincs értelmük. vérnyomás, szív problémákat a gabona, szénhidrát fogyasztás okoz, nyilván a stressznek is van szerepe, de táplálkozásból a gabonák számítanak.

minél jobban erőltetik a gabona fogyasztást, annál több az elhízott, szívbeteg ember. nem tudom miért nem esik le az összefüggés, biztos az átlag ember a hibás, nem eszik eléggé gabonát..

2012. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem, éppen hogy a zsír okozza ezeket a problémákat, nem a szénhidrát. Ismered azt a szót, hogy koleszterin? Te hé, amúgy tudtad, hogy a zabpehely is GABONA, meg a teljes kiőrlésű kenyér is? Ja, majd pont ezek teszik az ember szervezetét. Szondi, hagyjad máár..
2012. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Szoondiii ***** válasza:
37%

kettőnk közül nem én vagyok az, aki hirtelen olvastam hogy egészséges a zab és a tk kenyér, és most ennek a lázában élek.


igen, sok mindent tudok a koleszterinről, eszem is derekasan.

most a gabonák, a tej mérgező és negatív élettani hatásaival foglalkozom, a modern táplálkozástudománynak ezek az érdekes témái.

majd 240 év múlva az egyik leszármazottad tanulni fog ezekről az iskolában, egyelőre több hallgatás - kevesebb beleszólás..

vagy olvass ezekről a témákról többet!

2012. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Úristen, visszaolvastam, hogy egy másik kérdésnél miket írtál..FOGJ MÁR EGY BIOLÓGIA KÖNYVET CSESZDMEG

Ilyen hülyével még nem találkoztam...te úrisetn...0 szénhidrát? Szerinted mi testünk fűtőanyaga?

Hozzáteszem, az IDEGSEJTEK működése energiaigényes(energia=szénhidrát) szóval már értem is, hogy miért vagy ilyen hülye.

2012. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Na ha te képes vagy koleszterint ENNI, akkor ezzel azt támasztod alá, hogy semmit sem tudsz róla. Mutass egy olyan élelmiszert, amiben természetes formájában a koleszterin, mint olyan, előfordul.


Volt valami gond a vérképeddel?

Mennyi idős vagy?

Milyen orvos ajánlotta ezt?


A napi intenzív mozgás szükséges a keringési rendszer fejlődéséhez, gátolja a vérben található triglicerid letapadását az érfalra, sok mindenben segít. A bicikli is jó, csak azért nem szeretik az orvosok, mert könnyű vele csalni. Ha nem hajtod végig, akkor is haladsz és a 30 km megvan:) Úszás, futás, labdajátékok, evezés, kajak, kenu, valami ilyen sportot ha elkezdenél, elég lenne a táplálkozásodban csak arra figyelned, hogy edzés után egyél olyat, amiben szénhidrát van, reggel egyél olyat, amiben lassan felszívódó ch van, napközben pedig zöldség és hús, néha gyümölcs, kemény sajt, este túró, és sokkal jobban jársz. Akkor nem is diétának fogod majd fel, hanem életvitelnek.

2012. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Előzőnek:


Azért mond ilyeneket, mert az ő idegsejtjei már zsírral működnek:D

2012. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Szoondiii ***** válasza:
58%

húsokban van koleszterin.


aki nekem ajánl biológia könyvet, azt kivételesen most nem rúgnám fejbe. szimplán csak ajánlom neki a kísérletet: tetszőleges ideig éljen keményítő, cukor.. ch fogyasztás nélkül.

amikor rájön, hogy nem kell szénhidrátot ennie, akkor gondolom majd mélyen magába száll, és varázslatra fog gyanakodni, engem meg istennek fog érezni.

ez nem lesz igaz, az egész csak biológia.


testépítő baromság, hogy a szénhidrát a test fűtőanyaga. hol van ez a táplálkozástudományhoz? a test a szükséges szőlőcukrot szintetizálja, így ez egy teljesen jól működő rendszer, amit persze tönkre lehet tenni ch fogyasztással.

2012. aug. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Na annak a koleszterinnek nézz utána akkor, miből lesz és hogyan.


Miért kéne mindent szintetizáltatni, ha be is lehet vinni és gyorsan fel tudja a test használni? Edzés után mire energiához jutsz zsírból, a tested azt sem tudja, mit kezdjen magával. Te azért vagy képes csak a minden energiát és hirtelenkedést nélkülöző tai chi-re, mert ha intenzívebb mozgásba kezdenél, ájultan zuhannál össze, amíg egy kockacukorral össze nem kaparnak:D

2012. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Szoondiii ***** válasza:
100%

olvasgatok éppen a húsok koleszterin tartalmáról.

itt tudsz te valamit, amit én félreértek, van egy olyan gyanúm. ha megosztod milyen formában visszük be /nem visszük?/ a koleszterint, akkor írok én is a koleszterinmítosz hibájáról.


a másik állításod hamis. lehet ehhez nem értesz, bár én a koleszterin témában is félreértést sejtek.

a Taichi egy erősen konbatív harcművészet, amit egészségmegőrzés céljából és tanulás alatt lassan is gyakorolnak.

ettől még bármelyik boxolónak, karatésnak ellenfele vagyok, az ő szabályaik szerint.

a szervezetnek azért nem készen kell adni minden tápanyagot, mert nem arra lett kitalálva. nem tolerálja a ch termelést, bár biztos vannak ezen kívül is más magyarázatok az elhízás járványra, az igazság összetett.

ch-t enni nem kell, leginkább azért, mert káros.

az inzulin szabályozást borítjuk fel vele.

2012. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!