Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétához, kiegészítésképp...

Diétához, kiegészítésképp milyen fehérjeturmix a legokosabb döntés?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok önellátó, diákmunkázok, ezért nem tudok mindig húst venni. Otthon sajnos kevés kerül az asztalra, én magamnak veszek általában sovány túrót, tonhalat, de a csirke ritka állat nálunk. Reggelire zabpelyhet eszek, vagy rántottát sok tojásfehérjével, fut még a túró, kefír, joghurt, lencse,bab. Eddig szépen fogyok, 7 kilótól szabadultam meg. Futok, biciklizek,kis erősítő edzést is végzek. Attól félek viszont, hogy mivel kevés húst eszek (szinte alig), nincs meg a megfelelő fehérjebevitel, és talán izomból is fogyok, plöttyedt leszek. Szemezgetek egy ideje a fehérjeturmixokkal, proteinekkel, egy nagyobb kiszerelésbe beruháznék, ha megéri. Olcsóbb megoldásképp gondoltam, hogy nem feltétlen kéne a tejsavó, ha nem tömegnövelek, megtenné a kevert,szójás protein is? A Biotech Power Proját néztem ki. Napi egy adagot fogyasztanék, vacsorára. Még eléggé új vagyok az életmódváltásban, május végétől próbálkozok és sportolok, ezért ebben a kérdésben még nem vagyok túlságosan jártas.
2012. aug. 9. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Irj Monteznek(sport kat,egyeb sportok foleg) es masold be neki a kerdest. O a szaki ezekkel kapcs. :)
2012. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
javaslom a Well Mix diétás italport rossmanban 1000-2000ftért kapható és ha csak a vacsorát akarod vele helyettesíteni akkor elég sokáig kitart. Zsírszegény tejbe kell belerakni 2kanállal (adnak hozzá kimérő kanalat) szerintem ilyen célre tökéletes.
2012. aug. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tonhal teljesen jó fehérjeforrás kb olyan mint a csirke. Szóval, ha tudsz egyél több tonhalat ( egyébként az is fontos, hogy tonhal törzs legyen és ne "tonhal darabok").


Olcsó fehérje: [link]

Erről azt hallottam, hogy megbízható is.

2012. aug. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

pénz és hús hiányában én ezt iszom, ez 43 napra elegendő, finom, ez a legolcsóbb szerintem

[link]

2012. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! ment a kéz! :)
2012. aug. 10. 11:45
 6/6 anonim ***** válasza:

A diéta alapja a SZILÁRD ÉTKEZÉSED!!!-en múlik legnagyobb részben.


1./ protein 2-2,5g/testsúly kg és 1-1,6g szénhidrát/testsúly kg.

2./ Nyers, párolt zöldségek minden mennyiségben.

3./ Sajnos gyümölcsök ez esetben részben no!! Sok bennük a szénhidrát. 1 alma főétkezéskor.

4./ Szénhidrát esetén aránylag a jobb szénhidrátoknál maradni, mint puffasztott rozs, rizs, zabpehely.

5./ Napi 3 liter ásványvíz, tea, gyümölcstea.

6./ Esszenciális zsírsavak. (például Stillmass MCT olajpor), lenmagolja, oliva.


Ajánlatos napi többszöri (5) étkezés. Keveset, sokszor, hogy folyamatosan, nem megterhelve az emésztésed. Soványhúsok, nyers, vagy párolt zöldségekkel, esetleg savanyított tejtermékek.


Protein esetében érdemes olyan proteint választani ami széhidrát, és zsírmentes, vagy megközelítőleg az. Szóba jöhet HiTech Whey C6.


Amennyiben a szilárd étkezésed rendben, és még mindig a tápkiegeket is fel szeretnéd használni, akkor:


Protein esetén magas BV értékű whey ezen belül hidrolizátumot is tartalmazó protein. Magas BCAA, L-leucin tartalommal. Aminok közül: BCAA, L-leucin, HMB. Esszenciális zsírsavak: MCT, omega

Aktív súlycsökkentők: CLA

Passzív súlycsökkentő: Carnitin

Rásegítők: Pyruvate, Chitosan


Körbe lehet nézni még a gyógynövények körül is.

2012. aug. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!