Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit egyen, aki csak egeszseges...

Mit egyen, aki csak egeszsegeset akar? Etrendleiras, es hol kell hozza bevasarolni?

Figyelt kérdés

Raadasul nem kerül többe, mint az eddigi etkezes, ha jol tudom.


A kerdest a jelenlegi tejcukor-es tejfeherje allergia es epedieta mellett ertettem.



#egészség #egészséges étel #etrendleiras #bevasarolni
2012. aug. 14. 13:28
 1/9 Szoondiii ***** válasza:
14%

az egészséges étkezés többe kerül. optimalizálni kell..


a paleolit táplálkozás eleve kilövi a tejtermékeket, mert allergia nélkül is rossz hatással van az emberi szervezetre.

ezen kívül az ugyan olcsó, de káros gabonákat, hüvelyeseket is elhagyandónak ítélik.


maradnak húsok, zöldségek, bogyók-magvak, gyümölcsök, rügyek hajtások gyökérfélék a terítéken.

2012. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Sok zöldséget, gyümölcsöt. Sovány húsokat. Teljes kiőrlésű gabonából készült pékárút.
2012. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De igen, többe kerül.

Ráadásul nincs abszolút egészséges, hacsak nem ismersz biogazdákat a környéken. A növényeket permetezik, tartósítószerezik szállításhoz, az állatokat antibiotikumozzák, hormonkezelik.


Ha epediétát kell tartanod, akkor inkább szakembertől kérj tanácsot, mert amit itt kapsz, annak 3/4-e hülyeség lesz - még epebaj nélkül is. Ha kilövöd azt, amire allergiás vagy meg amit nem ehetsz az epéd miatt, meg még azt is, amit itt néhányan "egészségtelennek" ítélnek, napi 3 salátalevelet fogsz rágcsálni kb.

2012. aug. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, Szoondiii, amugy a te kerdesed ihlette a kerdesemet. :)

(Fogyozok, esztek tejet es kenyeret?)

1. Eppen a paleoliton gondolkodtam, csak az a baj, mintha husokon alapulna, es en nem vagyok husos tipusu, akar vegan is ellennek sztem (bar meg nem probaltam). Szerinted?

2. A masik, hogy nem tudom, hol tudok zöldségek, bogyók-magvak, gyümölcsök, rügyek hajtások gyökérféléket venni egy helyen, ha lehet? Kisgyerekek mellett kisse bonyolult.

3. A harmadik, hogy milyen peldat mutatok igy a gyerekeknek? Mert ha en nem eszek bagonat, ök se - ez nem karos nekik? Nem lesznek majd anorexiasak, mert ezt latjak kisgyerekkent, a fogekony eveikben?

2012. aug. 14. 13:46
 5/9 A kérdező kommentje:
A többi valaszt is köszönöm - hat igen, en is a salatalevelen kötöttem ki. :)
2012. aug. 14. 13:48
 6/9 Szoondiii ***** válasza:
17%

na most, a gabona kilövése nem miattad kell. egyszerűen azért, mert káros. a gyerekeknek egy példa kell, mégpedig az, hogy jóízűen eszel húsokat, zöldségeket. ezt a példát kell követniük.


azért az epe dolog az necces. a kedvencem az, amikor valakinek a veséje rossz, na az hogy fog húsokat (fehérjét) enni? hát, nehezen.


az epédről tudni kell, mi a probléma. miért van. alternatív kezelés lehet a táplálkozás ütemezése, beosztása (pl egy reggeli győri édes nem indítja be az emésztést, enzim és epe ürítést a paktóbélbe, míg egy zsíros étel, pl. tojásrántotta elindítja az emésztést.)


lehet még alternatív megoldásokat találni az epe problémára. különböző keleti "hókuszpókuszok" pont szervi problémák megoldásáért (is) vannak. pl. Qigong, Taichi gyógyítás része.

és át kellene szokni a húsevésre. Kínában, egy Wudang kolostorban lehet heti 1 húsevéssel élni, de a mi világunk, környezetünk más igénybevételt jelent a testünknek. el kell fogadni, hogy szükség van húsevésre, mert hiába nem számolgatunk kalóriákat, egy élelmiszer mennyiséget (és ez energia mennyiség is) be kell vinni. ezt hússal, zsírokkal tudjuk. a többi tápanyagot, vitaminokat, növényi tápanyagokat természetesen sok zöldséggel, gyümölccsel kell magunkhoz venni. tehát jöhet a saláta.


amit piacon be lehet szerezni, én azokat szoktam ajánlani. nem járok rügyekért, bogyókért erdőbe, piac vagy hipermarket megoldja, hát ez marad nekünk :)

2012. aug. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szakembertől kérdezd meg, mert itt mindenki a maga hülyeségét szajkózza.
2012. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2012. aug. 15. 00:00
 9/9 Szoondiii ***** válasza:
0%

tegyük fel szakember vagyok, akkor meg lettem kérdezve és így már talán kevésbé hülyeség, amit szajkózom.

ellenben ha egy inkompetens dietetikust kérdez meg, aki gabona és tej fogyasztásra ítéli, nos abból jöhetnek majd a gondok.

2012. aug. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!