Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így sikerül fogyni? (Lent...

Így sikerül fogyni? (Lent bővebben)

Figyelt kérdés
Ha egész nap csak gyümölcsöt eszek és esténként futok, akkor sikerül lefogynom? Körülbelül 7 kilót kéne fogynom. Az mennyi idő alatt lenne meg?
2009. júl. 23. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem két hét alatt fogyni fogsz. a kritikus részt megtartom magamnak, te is tudod szerintem :)
2009. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is két hét alatt sikerül, én így fogytam 3 hét alatt 10 kilót, persze számít hogy hány kilóról indulsz, én 75 kg-ről indultam :-))

Sok sikert és kitartást kívánok hozzá :-)))

2009. júl. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, sikerülni fog, de akkor már most jegyeztesd elő magad gasztroenterológiára, mert kéthónapos várólisták vannak.
2009. júl. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem fogsz fogyni, sőt pár nap után már futni se.

Egy kicsit utánanéznél, tudnád, hogy a gyümölcscukor (fruktóz) az összes cukorfajta közül a legrosszabb.

Mégpedig azért, mert nem az izmokban tárolódik el, mint az összes többi szénhidrát, hanem a májban.

A máj viszont csak 40-50 gramm szénhidrátot képes felvenni, tehát a többiből zsír lesz.

Ez a napi 40-50 gramm elegendő az agyműködéshez (te esetedben egész biztos) az idegrendszer ill. az emésztés fenntartásához. De ENERGIÁT NEM AD!

Ha meg nem viszel be fehérjét és rendes szénhidrátot, akkor búcsút mondhatsz az izomtónusodnak, ami nélkül LEHETETLEN az igazi fogyás.

Az izmokból eltűnik a glikogén, ami grammonként 4 gramm vizet tud megkötni, ezért ez a víz is kimegy. Ebből adódik a súlyvesztés. De ez egyből visszajön, amint visszatérsz a "rendes" étkezéshez.

Következmény: anyagcsere lassulás, fáradtság, gyengeség, zsírtárolás, hízás.

De te tudod....

2009. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De a futás nem azért jó, mert nem az izmokban lévő glikogént tünteti el, hanem a zsírsejteket, egy min. 40 perces közepes tempójú edzés során?


Az első félórában hozzányúl a glikogénhez is, de utána indul be a zsírégetés.


Vagy nem?

2009. júl. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapból minden edzés a glikogént üríti először.

Van ugyan kivétel (a ketózis néven ismert jelenség),

ehhez a glukagon hormonnak kell megjelennie a vérben az inzulin helyett. Gyakorlatilag 0 inzulinszint előfeltétel.

Egy átlagembernek ez szinte kivitelezhetetlen, de aki bővebben akar róla olvasni:


[link]


Alapesetben viszont a szénhidrát ad energiát futásnál is, amig ki nem ürül. Ráadásul egy alacsony intenzítású aerob edzésnek nagyon kicsi az energiaigénye.

Legalábbis ami az edzés közben elégetett kalóriát illeti.


Az anyagcserét fokozó edzésmódszerek célravezetőbbek és izommegtartás szempontjából is előnyösebbek. Pl: anaerob súlyzós edzés, kardió, Intervallumedzés.

Futásnál is alkalmazható, lásd Google: "HIIT"

2009. júl. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!