Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok 165cm és 61...

13 éves vagyok 165cm és 61 kiló. Tudom hogy dagadt vagyok és jó lenne megszabadulni minimum 7 kilótol! Mit ajánlotok? Milyen diétát?

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 17:54
 1/8 Gress válasza:
Mozogj és ne egyél meg minden sz.rt.Diéta nem túl jó ilyen korban.
2012. aug. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
11%
hagyd ki a vacsorát vagy a reggelit nekem bejött 168cm/52kg még nem elég jó de alakul meg mozogj sokat
2012. aug. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Kevesebb cukor és kenyeret egyél. Minden étkezés után igyál egy pohár vizet akkor mikor még nem laktál teljesen jól és utána már ne egyél. 6 után semmit sem szabad enni. Én a bió dolgokra esküszöm úgyhogy ha gondolod kipróbálhatsz néhány teát is Pl a szűzteát, ami anyagcsere fokozó. Mivel fiatal vagy a mozgáson kívül maximum a teákat és zsírégető gyümölcsöket javaslom pl a kivi, ananász,citrom,sárgabarack, grépfrút,alma. Nehogy nekiállj valami óriási diétának vagy elkezd szedni fogyókúrás bogyókat mert ennyi idősen főleg többet ártasz magadnak velük. Sok sikert és kitartást :)
2012. aug. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt egy tuti módszer:


Napi 5-6x étkezz, kis adagokat.


Kevés szénhidrát (pékáru, kukorica, hüvelyesek) és sok fehérje (szárnyasok, halak, zsírszegény túró).


Szénhidrátot egyél max. ebédig (Nem ám 4 órakor ebédelünk!), reggelire teljes kiőrlésű kenyeret sonkával, sajttal vagy valamivel, délben mehet egy kis adag rakott krumpli, húsok mellé főtt krumpli, rizs, köles köretnek.


Uzsonnára és vacsira mehet kefir, sovány túró, főtt csirkehús (nyak, comb felső-alsó, mell, hát ), tojásrántotta minimális zsiradékkal és kenyér nélkül.


Gyümölcsöt inkább tízóraira egyél. Mehet a banán is, de naponta max. egyet egyél.


Igyál naponta 2,5-3 liter vizet legalább.


És ami még fontos:

- sose éhezz, egyél nyugodtan este 6 után (persze ha hétkor mész aludni, akkor inkább ne :D)

- kerüld a cukros dolgokat (üdítő, gyümölcsjoghurtok, bolti kakaó, madártej, sütemények stb.)

- kerüld a zsíros (disznóhús) és olajos (olajban sült fasírt, lángos, sült krumpli) kajákat

- egyél sok zöldséget

- ha majd megőrülsz egy kis édességért, akkor inkább egyél meg 2 kocka csokit, minthogy benyomj egy egész csomag diétás kekeszet

- ha csokira fáj a fogad, vegyél 65-75% -os étcsokit, abból 1 nagy kocka kb. 50 kalória, a Heidi és a Cote'dor márkájúak isteni finomak

-mozogj sokat, menj mindenhová gyalog, ahová csak lehet, legjobb lenne ha heti 4-5 alkalommal elmennél 1 órát gyalogolni (tempós séta, nem totyogás a bevásárló központban! :D )


Így tuti elkezdesz fogyni, heti 0,5-1 kg mínuszra számíthatsz. Mérd magad centikben is. Ja és így nem terheled meg a szervezetedet, egészséges maradsz és ZSÍRBÓL fogsz fogyni, nem pedig izomból ahogy az a koplalásnál van.

2012. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Naponta többször egyél keveset, hogy nem érzed hogy jaj de tele vagy de már éhesnek se érzed magad (olyan mennyiségekre gondolok hogy reggeli 2 toast kenyér selyem sonkával tízórai 2 barack uzsi 1 joghurt vacsi 2 tojás főve vagy rántva zöldséggel. Ebédet gondolom nem te csinálod. Este 6 után pedig ha megéhezel már csak gyümölcsöt vagy zöldséget egyél). Anyudnál kérj csirke mellett ebédre (sovány húsokat ha rákeresel neten) és vegyen teljes kiörléső kenyeret. Sütiket csak ritkán egyél, akkor se vidd túlzásba. Ez igazából nem diéta, hanem életmód, semmit nem kell nélkülöznöd és nincs hiányérzeted. 13 évesen még nem kell diétáznod, csak a gyors kajáldákat kell kerülnöd és a sok édességet, meg azt, hogy mindig vagy gyakran tele edd magad. Nézz utána a helyes étkezésnek.

Ha mozogni akarsz a futást vagy tempós sétát ajánlom és a torna videókat.

2012. aug. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2012. aug. 22. 23:07
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne viccelj már! Hogy lennél már dagadt? Pont jó a testalkatod! :)
2012. aug. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
dehogy jó! kb egy tehén vagyok
2012. aug. 23. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!