Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Végeztem a diétával, de nem...

Végeztem a diétával, de nem tudok visszaállni normálisra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vagyis, tegnapi kajálásomat megnéztem kb. és 1200 kalória felé nem mentem, pedig sokfélét ettem, csak keveset. Csokit is ettem, pedig a diéta alatt néha már betegesen féltem az édességektől, de most már rájöttem, hogy nem kell nekem ez az anorex hülyeség, de ettől függetlenül nem tudom, hogy mit csináljak. Sportolok rendszeresen, futok, meg sokat szoktam sétálni, mert nem nagyon szeretek ücsörögni, de emellett nem tudom, hogy mikor mit egyek... Így este már eszembe se jutna magas szénhidráttartalmú ételt enni, habár elvben a kalória limitembe belefér, de hát na... Sok gyümölcsöt, zöldséget eszem így is, fehérjét is eszem. MA igyekszem többet enni, de nem akarok átesni már a ló túloldalára sem, csak pont ma mondták, hogy milyen sovány vagyok, mert körübelül 6 kilót fogytam suli vége óta. 163-4 cm vagyok, és 51 kiló, 16 /L
2012. aug. 30. 14:36
 1/10 A kérdező kommentje:
mert mondjuk így tegnap szivesen ettem volna csokit, vagy tejbegrízt, az utóbbit úgyis kegyetlen régen ettem, és elvben bele is fért volna, de hát az a gyors felszivódású szénhidrát, és pont estére... Meg tegyek bele édesitőszert -persze, az is nagyon egészséges, és nem vagyunk itthon tele a darált zabkorpával meg a mitudomén mikkel...
2012. aug. 30. 14:40
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A magasságodhoz képest nagyon sovány vagy. Ez már nem normális dolog,amit csinálsz. én 25 vagyok, 160 centi és 61 kiló,mégis alig várom,hogy felkússzon rám 4-5-6 kiló,mert kevésnek érzem a súlyom. elvette az eszed a fogyókúra vagy mi van?! hagyd abba az idióta kalóriaszámolgatást,innen egyenes az utad az anorexiáig,ha bűntudatod van az evéstől... nem MA kell többet enni,hanem MINDIG. 1200 kalória semmire nem elég,pláne nem egy 16 éves,fejlődésben lévő szervezetnek...gondolkodj el egy kicsit és térj észhez..."kalórialimit" Atya Úr Isten... jó lesz,ha elkezdődik az iskola és akkor kivered a fejedből ezt a hülyeséget.
2012. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Keres fel egy pszichológust talán, mert itt a fejedben kellene változtatni. Nem fogsz a ló túloldalára esni. Egyél nyugodtan ami jól esik és amikor jól esik.
2012. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bocsánat első vagyok,nem 60 kiló,hanem 51 kiló,de ezt is kevésnek érzem,és én hízni akarok.
2012. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de egyszerűen nem vagyok éhes, csokiból és társaiból meg nincs kedvem többet enni, mert az nem is egészségtelen meg hízlaló is... csirkét, salátát és társait meg most nem is ennék. én kilókat felszedni nem szeretnék azért, pláne nem zsírból de nem tudom mit egyek, meg mit tegyek, és azt tudom, hogyha ebbe az irányba haladok akkor nagy gáz lesz... azt is tudom hogy az a több kilónyi zsír se fog visszajönni, mert régen utáltam sportolni, most meg egyszerűen ha nem csináltam semmit egy nap az olyan rossz érzés, de nincs kedvem enni annyira, nem azért mert nem szeretek, egyszerűen csak...
2012. aug. 30. 15:23
 6/10 poiu ***** válasza:
Tényleg érdemes lenne tanácsot kérned szakembertől (Nevelési Tanácsadó). Amúgy szerintem jó, hogy nem állsz vissza a csokira és a keményítőre. Abba kéne hagynod a kalóriazsámítást (tudom, nem könnyű), mert ha normálisan eszel akármennyit, nem fogsz meghízni. Nem a saláta-csirkemell étrend hízlalja az embereket. Próbáld ki, hoghy evés közben nem a súlyoddal foglalkozol, hanem élvezed az ízeket. Na jó, ez gyenge volt, tudom, hogy nem könnyű.
2012. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Követni fogom ezt a kérdést, mert én is ugyanebben a helyzetben vagyok. 173cm vagyok és 55kg. Abbahagytam a fogyókúrát, egy év alatt fogytam le 25-30kgt. De én is pont úgy vagyok vele mint te. Kívánom a 'normális' étkezést, de valahogy mégse merek enni ezekből az ételekből, mert félek hogy visszahíznék tőle. Pedig én is állandóan sportolok és tudom, hogy ez nem normális, nem is akarok függni ennyire a kajától, de egyszerűen nem megy nekem sem..
2012. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem is az, hogy nem szeretek enni, meg nem élvezem, de a napi kalória bevitelem így is elég alacsony, többet meg nem akarok fogyni, de ha nem emelem a kalória bevitelt akkor gondoom tovább fogyok, csak egyszerűen nem vagyok rá képes, hogy több kalóriát vigyek be. Így estére feltűnik, hogy ez kevés volt, de most nem is vagyok éhes, meg mit ennék?
2012. aug. 30. 20:49
 9/10 A kérdező kommentje:

azt tervezem, hogy ezentúl a reggelimhez amit alapból megennék hozzáadok mondjuk valami péksütit. és akkor az is plusz 200-300 kalória... Mert elvben a mai bevitelim is 1300 volt, de így 4-5 után már nehezen eszem, egy fél pizzát is nagyon nehezen sikerült megennem. És most már inkább azért számolom, mert tudom, hogy kevés amit megeszem, és valahogy azért megnyugtat a tudat, hogy tulajdonképpen beleférne ma még egy tábla csoki is, de nem híznék meg tőle mert vigyáztam a kalóriákra.

Amúgy tudom, hogy a kalória az inkább csak ilyen amatőr fogyókúra, meg a csirke rizzsel, fehérje nemtudomhányszor gram per testsúly, de max később foglalkoznék ezzel a testépítős dologgal...

2012. aug. 30. 21:01
 10/10 poiu ***** válasza:
Tényleg szakembert kéne megkérdezned, akinek van ebben tapasztalata. Laikusként azt tanácsolom, hagyd abba a kalóriaszámolgatást - nem is lehet pontosan számolni. Nem kell hízlaló kajákat enni, ha egészséges dolgojókat eszel, beáll a súlyod magától.
2012. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!