Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi lehet a szerveztem...

Mennyi lehet a szerveztem napi kalóriaigénye?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, 163 cm és 70 kg.
2012. aug. 30. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt ki tudod számolni:


[link]

2012. aug. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ez nagyon sokat mutat :S Még a fogyáshoz szükséges kalóriát (nem az 1200-asat) sem érem el normál táplálkozással, és úgy hízok. Valami nem stimm azzal a kalkulátorral.
2012. aug. 30. 18:18
 3/7 poiu ***** válasza:

Pedig annyi. Nézd meg itt:

[link]

A bevitt kalóriát iszonyú nehéz számon tartani. Szerintem nem is szabad.

2012. aug. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem, stimmel, csak te is - mint a legtöbben -, nem mindent számolsz bele abba, amit eszel. Ugyanis az italok is számitanak (kivéve a vizet), meg a pár falatka ez-az, a fözéshez/ételekhez használt zsiradék, izesitök, stb.

Ha tényleg mindent beleszámolsz, akkor sokkal többbet fogyasztasz, mint amit hiszel.

Pl. 1 ek zsiradék általában 100 kcal körül jár, és a legtöbben ennél jóval többet használnak fel.

2012. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Krisz85 ***** válasza:

Kérdező!


A szoftver amivel a kajámat tervezem a paramétereiddel 30 éves korra 1800 kca-t ír elő.


Nem kell parázni, mondom a saját példámat.


162 cm férfi 30 éves kor 71 kg, nekem 1950 kcal-t ír elő, általában 2200 kcal-t viszek be naponta /50% szénhidrát. 30 % zsír telítetlen , maradék 20 % fehérje/. Ezzel ha ne mmozognék semmit, akkor többet viszek be naponta mint az alapanyagcserém, kvázi hízok, igen ám de mivel keményen edzem bringán, ezért naponta átlag -800 kcal-t használok el. Akkor ki tudod számolni, hogy:


-1950+2200-800= - 550 kcal / nap, ez heti 3500 kcalnál is több, fél és egy kiló között esik a súlyom hetente, ha abbahagynám az edzést és folytatnám a kaját, elhíznék, ha kevesebbet vinnék be de az araányokat megtartanám pl 1200 kcal-t, akkor meg nem bírnám az edzést, a szerveztem pedig anyagcserelassulással és a fogyás, zsírvesztés leállásával reagálna. Két dolgot lehet tenni:


A kalóriadeficited úgy tudod elérni, hogy:


-vagy a BMR alatt viszel be, de éppenhogycsak és semmit nem mozogsz - ez nem annyira jó,

- beviszed a BMR-t, vagy kicsit felette és rohadt sokat sportolsz, ha már a BMR-t beviszed és napi 500 kcal megvan könnyű kocogással stb, már akkor hatalmas az eredmény, én azért viszek be 2200 kcal-t hogy bírjam az edzést, mert a teljesítményem növelése a cél azon túl hogy fogynom kell, persze itt még van más is, az ételek minősége, és hogy mikor mit eszel, (ha kell infó keress meg priviben, segítek).


Az arány pedig egyénenként változik, mármint az energiaeloszlás, az állóképességi sportolóknak nem gáz ha több szénhidrátot visznek be, de akinek a külső az elsődleges, ott inkább a magas fehérje és zsír, moderált szénhidrátfogyasztással - diéta a jó.

2012. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Krisz85 ***** válasza:
poiu nem nehéz azt, csak kell egy jó szoftver hozzá!! ;-)
2012. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 poiu ***** válasza:
Krisz85: meg mérleg, meg odafigyelés, és ha főzök, kostolok.. :-)Nekem egyszerűbb bizonyos dolgokat egyáltalán nem enni, a többiből meg bármennyit.
2012. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!