Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit kellene fogynom...

Melcsh. kérdése:

Mennyit kellene fogynom szerintetek? 13/l

Figyelt kérdés

160 cm és 54 kg vagyok.

Mennyire kellene lefogynom?

vagy ne fogyózzak?



2012. szept. 4. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy icipici súlyfelesleg lehet rajtad maximum. Semmiképpen ne fogyókúrázz, inkább válogasd meg jobban az étrended és mozogj sokat! Hidd el, hipp-hopp eltűnik a kis felesleg


Válassz változatos mozgásformát, ha az iskolában van lehetőség valamilyen mozgásos tevékenységre, akkor iratkozz be. De tornázhatsz és futhatsz egyedül is. Esetleg beiratkozhatsz valamilyen sportra (ez jó csapatépítő tréning és új barátokra is szert tehetsz), vagy táncra.


Az étkezésedben hagyd el a nagyon cukros édességeket, péksüteményt, mérsékeld a kenyérfogyasztást és egyél sok zöldséget, gyümölcsöt! Tulajdonképpen nincs rossz étel, csak a mennyiség szokott gondot okozni. "Bármit" ehetsz, ha nem viszed túlzásba és mozogsz!


Sok sikert!


20/L

2012. szept. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy grammot sem kell fogynod!!! :)
2012. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Persze nemtudom milyen a csontozatod, de alapvetően jó alkatodnak kell hogy legyen. Hogy nem vagy pálcika annak inkább örülj, én végre felszedtem +10 kilót az elmúlt másfél év alatt, és ez volt az első nyaram hogy nőiesnek és nem kislányosnak éreztem magam. Amúgy meg abszolút egyetértek az első válaszolóval, a sport meg az egészséges életmód egyrészt fogyókúrától teljesen függetlenül is jót tesz, másrészt segíti a szervezetedet hogy beálljon egy neki megfelelő súlyba. Meg a mozgás alapvetően izmosít és alakformáló, ami súlytól teljesen függetlenül mindenkinek jót tesz :)
2012. szept. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13 évesen? hiszen olyankor fel van borulva az ember hormonháztartása, még be sem áll, hogy milyen lesz az alakod majd úgy 16 évesen. Nekem ingadozott, voltam sovány, meg husi, aztán most úgy 17 éves korom óta tartom az 55kg / 167 centit. De sokan azt mondják, túl vékony vagyok.. :S nem mintha direkt csinálnám
2012. szept. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Meg nagyon fiatal vagy.

Fogyokurazni szigoruan tilos.

Sportolni viszont minel tobbet ajanlatos.


Rengeteget valtozik ilyenkor a lany/noi test.

Engem ilyen korban csontkollekcionak csufoltak, egy deka zsir nem volt rajtam. Aztan elmultam 16 es mint akit felfujtak. Ferfi gatyat hordtam, mert a noi nem volt olyan nagy meretben...


Aztan elmentem au-pairnek es vettem egy biciklit. 3 evig napi 10km-t tekertem es ebben az idoben megint olyan vekony lettem, hogy a rokonok azt mondtak betegnek latszom...


Aztan teltek az evek, irodai ulo munka, tunyulas, es megint kozelitettem a 70kg fele (173as magassaggal). 33 evesen elhataroztam hogy elegem volt a mindig szoknya-mert gatya nem jon fel dologbol es kemeny sporttal jobb alakot gyurtam magamnak mint valaha volt.


Ne fogyozz, sportolj!!! Ha ujra kezdenem, akkor a te korodban mar elkezdtem volna valamit sportolni, hogy huszas eveimre meglegyen a szamomra kivant alak, hogy azt kesobb csak kondiban kelljen tartani.


Ha fiatalon hozzaszoktatod a tested a sporthoz, idosebb korodban, vagy pl. szules utan, sokkal de sokkal konnyebb lesz visszaallnod a regi alakra.

2012. szept. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én is 13 éves vagyok 159 cm és 40 kg. Vékony vagyok de nem az az anorexiás csontváz... Hát sztem egy pár kilót fogyjál csak de ne fogyókúrázz hanem mozogj többet, járjál vmi táncra, sportolni.
2012. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
az ember először hízik, aztán nő. most nemsokára nőni fogsz pár centit, és kiegyenlítődik a dolog. ha fogyózol, kicsi és éretlen maradsz. :) pont jó!
2012. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak üzenem hogy nemhiszem hogy nőlni fogok, 3 éve 160 centi vagyok. :D



Köszönöm a válaszokat egyébként.(:

2012. szept. 6. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!