Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elegem van a bolti kenyerekből...

Elegem van a bolti kenyerekből! Boltban kapható teljes kiőrlésű liszt tényleg az vagy ez is valami hamisítvány, mint a kenyerek?

Figyelt kérdés

Már kezd elegem lenni a boltban kapható "teljes kiőrlésű kenyérből", ami ugyan olyan, mint a fehér csak éppen be van színezve malátával... Ha egyszer kifizetek 400 Ft-ot kilójáért (200Ft fél kiló), akkor elvárnám, hogy az tényleg az legyen és egy nyamvadt színezőanyagért fizessek + 200 Ft-ot.

Arra gondoltam már, hogy megsütöm magamnak, ha ennyire nem lehet már megbízni a boltiakban. De már a lisztben sem bízok. Vagy az azért még igazi?


2012. szept. 7. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Van. Azt hiszem Kovács pékség, nem tudom, egy gazdag faszi még a 80-as években volt pék és a 90-es években kezdte csak kovásszal készít kenyeret. Országos hálózat, meg már külföldön is Szlovákia, Horváto.

Azt hiszem ők nem a szemét adalékanyagos módszerrel sütnek kenyeret.

(A kenyér egészségtelen, illik elhagyni. Persze akinek nincs pénze jobb ételre, az sajnos nem tud mit csinálni.)

2012. szept. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sütöttem már kenyeret otthon, igaz fehér lisztből, és megmondom: nem egy nehéz dolog. Pedig se dagasztóm, se kenyérsütőgépem nincs, csak egy gázsütőm.
2012. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Óbudán egy kicsi pékségben minden nap teljes kiőrlésű kenyeret veszek 250 forintért, és ez biztosan teljes kiőrlésű.

A liszt,amit venni akarsz,kilónként olyan 600 forint körül mozog... inkább keress egy másik pékséget! Hátha ott jobban jársz!

2012. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
600? Én 200 valamennyiért láttam a tescoba teljes kiőrlésű lisztet. Vagy mire gondoltál? (bocsi, nem kötekedésből írtam, de így nem megy át a hangsúly)
2012. szept. 7. 09:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztet vegyél. 400 forint körül van a kilónkénti ára, de ne ijedj meg, ebből 5(!)alkalommal süthetsz, mert elég belőle 20 deka egy kenyérhez vegyítve 40 deka fehérliszttel(vagy kenyérliszttel, ha kapsz kenyérlisztet)Én is mindig zúgolódtam, hogy milyen kenyerek vannak mostanában, hát nem eszik az ember egy jót, addig-addig, míg rá nem szántam magam. Mondom magamban, hogy dagasztani tudok, aztán megsül az a gázsütőben is. Főleg így, hogy egy fél kilós teljeskiőrlésű rozscipóért és egy félkilós kukoricáskenyérért(ami összesen egy kiló kenyér ugye)600 forintot fizetek.Pillants rá Limara blogjára, nem fogod megbánni, magam is ott kaptam meg a végső lökést.
2012. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom nincs a bolti kenyerekkel, lehet hogy rohadt jó helyen vásárolok.
2012. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. szept. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!