Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha azt írja a túrón, hogy...

Ha azt írja a túrón, hogy 10%- zsírt tartalmaz, akkor az sovány, félzsíros, vagy zsíros túró?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
sovány, még a 20 is az.
2012. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nagylzs ***** válasza:
Sovány. De nehogy azt hidd hogy attól nem tudsz elhízni. (Attól függ mennyit eszel belőle.) Lehet kapni német krémtúrót is (pl. Spar-ban szokott lenni) amiben 0.1% zsír van. Na attól elég nehéz elhízni, de annak persze sokkal rosszabb az íze.
2012. szept. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg a felesleges szénhidrát beviteltől hízol, nem a zsírtól.
2012. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nagylzs ***** válasza:

> Nyugodj meg a felesleges szénhidrát beviteltől hízol, nem a zsírtól.


Ez így nem helytálló. Attól hízol, hogy kevesebb energiát viszel be mint amennyit felhasználsz. Az energiát be lehet vinni szénhidrát és zsír formájában is. (Fehérje formájában is de ez nem annyira jellemző.) Ha a kedves kérdező megeszik naponta fél kiló zsírszalonnát, akkor igenis el tud hízni a zsírtól. Vagy pl. ha sok sajtot eszik, akkor is el tud hízni a zsírtól. Ha mondjuk utálja a sajtot meg a zsírt, de megeszik napi egy kiló tésztát, akkor a szénhidráttól fog hízni. Szóval a "mitől hízom" kérdést nem lehet eldönteni a konkrét ember étkezési és sportolási szokásainak ismerete nélkül.

2012. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszokat! Nem azért kérdeztem, mert éjjel-nappal azt akarom enni... és már 15 kilót fogytam, csak súlyt tartok :) Amúgy 0%-ost szoktam enni, csak most épp nem volt olyan a boltban és ilyet vettem... De ha ez is sovány akkor az tök jó, mert finomabb mint amit eddig ettem :)
2012. szept. 9. 17:05
 6/7 anonim ***** válasza:

nagylzs


Ez sem feltétlen igaz amit mondasz. Mert ugye a gyors CH-k megemelik a vércukorszintet és egyből zsírként raktároz a szervezet. De a zsírnál nincs vércukorszint emelkedés.

Ezen alapszik az update,ketogén és stb diéta is...Szóval ha te megeszel ugyanannyi kalóriányi kenyeret / sajtot akkor a kenyértől jobban hízol.

2012. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nagylzs ***** válasza:

Igen, persze. a Glikémiás index is hatással van a felszívódás sebességére. Meg az is hogy mivel együtt eszed. Meg az is hogy mikor eszed stb. Én nem mondom hogy nincsenek más hatások. Én csak azt állítom, hogy a hízás attól van, hogy több energiát viszel be mint amennyit felhasználsz, és hogy ez a plusz energia akármiből lehet. Extrém esetben akár fehérjéből is (bár ha valaki annyira sok fehérjét eszik akkor inkább a veséje miatt kell aggódnia.)


Kedves kérdező! A 0%-os túrónál szerintem is finomabb a 10%-os. De sajnos ezeknél úgy szokott lenni, hogy az a finomabb amiben több zsír meg több cukor van. :-)

2012. szept. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!