Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyedül vagyok ezzel a problém...

Egyedül vagyok ezzel a problémával? Aki hasonló cipőben jár, hogyan oldja meg?

Figyelt kérdés

Olvasgatom itt a válaszokat fogyókúrák témakörben, és mindenki írja, hogy mennyi húst eszik meg zöldséget meg mindenféle extra szuper egészséges dolgot, és csak és kizárólag ettől lehet lefogyni és egészségesnek maradni.


Egyedül vagyok aki ezt nem engedhetné meg magának?

Mindenki olyan rondán leszólja azt, aki mer teszem azt krumplit vagy tésztát enni, pedig ezek olcsó és elég szapora ételek; sajnos nem tudnék hetente többször húst meg halat enni zöldkörettel, mert egyszerűen nincs rá keretem. Ez nem azt jelenti persze hogy éjjel-nappal tömöm magamba a kenyeret vagy a tésztafélét, de nem tudom teljesen kiiktatni az ilyesmit az étrendemből.


Nem irigykedem vagy hasonló, de a lehetőségeimhez képest próbálok egészségesen és változatosan étkezni, és igazságtalannak érzem, amikor itt a GYK-en valaki ocsmány módon lehurrogja a világot mert az nem szuper paleo étrenden van meg hasonlók. :(


Szóval a kérdésem azokhoz, akik hasonlóan kevésből próbálnak kijönni: hogyan oldjátok meg, hogy egészségesen és diétásan egyetek?


Előre is köszönöm a tanácsot. :)


2012. szept. 11. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem ezt a pénz kérdést, nekem lényegesen olcsóbb a diétás étrendem, mint a sima.

Húsból olyat szoktam venni, ami épp olcsó. Aldiban, Lidlben sokszor lehet találni halat/húst leárazva, akár a hűtőben akár a fagyasztóban. Lehet enni sok túrót, tojást, esetleg gombát, hogy a fehérjeszükségleted fedezd, ezek nem olyan drágák, mint a hús. Az ilyen fagyasztott vegyes zöldség mixek sem drágák, ráadásul most a zöldséget, gyümölcsöt is kb. utánad dobják a piacon.

Aztán mondjuk nekem egy kiló zab elég kb. két hétre, kenyérből az a 6 szeletes csomagolt nagyon barna és elég drága teljes kiörlésűt veszem, de az is kitart egy hétig nálam simán.


Télen ez persze nehezebb, drágább.

2012. szept. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, első, csak azt nem nézed hogy nem mindenki egyedül él. Mi is gyakran oldjuk meg a vacsit tésztával, krumplival (nálunk ez a nagy közös étkezés jobb híján, ez hagyomány, mivel mindenki napközben odavan)Én is elképzeltem már, hogyha csak magamra, max 3 emberre főznék milyen jó kis kajákat lehetne megcsinálni. Pl nálunk a család fiú tagjainak a párolt zöldség lófityula. A teljes kiőrlésű dolgok elég drágák. De még ha kolis szinten nézed is, az sem olcsó világ a rosszabb anyagi helyzetben élőknek. A zöldségeket, gyümölcsöket most olcsóbb beszerezni, de pl napi, vagy kétnapi szinten csirkemellre, stb enni már nem lenne az.

Kérdező. Én egyszerűen csökkentettem az adagokon és kész. Mellette pedig tornázom vagy valamit próbálok sportolni. Próbálok ha tehetem a hizlalós ételekből kevesebbet enni. Én tapasztalatból megértelek.

2012. szept. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kalmj ***** válasza:
A beszólásokkal nem kell törődni. Tojást, sajtot, apróléklevest is lehet enni természetesen nem csak csirkemellet. Szív-máj 600Ft és rengeteg májgomgós leves lijön belőle. A tésztához mit szoktatok csinálni? Csak megjegyzem, ha fogynod kell,akkor pont az a probléma, hogy túl szapora az a tészta. :)
2012. szept. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kevés pénzből sokkal könnyebb, mint amikor van "fölösben" elkölteni valója valakinek, ugyanis nincs csábítás, hogy megvegyél valami csokit, sütit, chipset, beugorj a Mekibe, odalépj egy italautomatához, stb.

Én is tapasztaltam és az ismerőseim is, hogy összességében kevesebbet költünk élelmiszerekre, mióta átálltunk az egészséges étkezésre, ugyanis nem a korábbi étrendünk mellé, hanem HELYETTE vásároljuk a megfelelő élelmet.

2012. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mi is 4en élünk nem könnyű az biztos, törekedj az olcsóbb élelmiszerekre

sparban fél kilo tk kenyér 150ft

zabpehely 200ft

gyümölcsnek most szilva 120ft, alma 150ft

zöldségben uborka 100ft, karalábé 100ft, paprika, paradicsom 150-200, sütőtök 120ft, káposzta 100ft

ételeknek

szendvics-körözött, tojáskrém, halkrém és kígyóuborka vagy paradicsom

gyüminek szilva, szőlő, alma

joghurtban natur, sajátmárkás 50ft

lecsó tojással

rizseshús

darálthús pulyka most 400ft lidl, ebből most érdemes többet venni

töltött paprika, káposzta

rakottzöldségek, töltött zöldségek

fasírt sütőben

májgombócleves

zöldségleves

húsgombócleves

rizs sült cscomb, szárny

gombapörkölt rizzsel

főzelékek főtt tojással

májragu rizzsel

hagymáskrumpli lecsós szelettel

tokányok rizzsel

2012. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Diétához elég, ha mindenből keveset eszel. Ha pl. az eddigi két szelet helyett fél szeletet eszel reggelire, és a többi étkezésnél is hasonlóan, akkor hamarosan garantáltan megindul a fogyás.


Az egészséges táplálkozás már neccesebb kérdés, igyekezz sok zöldséget enni az olcsóbbak közül, de azért nyilvánvaló, hogy kevés pénzből nem lehet ugyanolyan egészséges étrendet kihozni sajnos...

2012. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

egyetértek az utolsóval.


igen, ha van az embernek felesleges pénze, akkor lehet, hogy helytálló amit a többek mondanak.

de ugye ha az ember a családnak főz, nem mindegy, hogy négy emberre csirkemellet csinál, vagy süt egy adag lepényt, vagy paprikás krumplit főz.

szerencsére én zöldségekben, gyümölcsökben nem szenvedek hiányt, magunk termeljük, de ugye azt nem lehet csak magában enni.

húst hetente 1-2-szer eszek, főleg vasárnap. hétközben nem marad más, mint a tésztafélék, krumplis ételek.

ez van, de igy is lehet fogyni, ezt saját tapasztalatból mondom.

csökkenteni kell a mennyiséget, kizárni a késői nehéz vacsikat, sok vizet inni, lehetőség szerint bevezetni a zabpelyhet, tk kenyeret (ezt magam sütöm), a kenyeret elhagyni amitől csak lehet és az ember fogy.

2012. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Részben nem értek egyet!

Én pl. megfőzök ugyanúgy mindent a családnak, csak este már nem eszem belőle.

Idénye van (mondjuk most már volt) a zöldségnek, gyümölcsnek, a piacon elég jó áron lehetett szinte mindent kapni. Vacsorára ettem gyümölcsöt, répát, karalábét nyersen, max. egy joghurttal, vagy egy kis túróval. Ez kb. 100 forintra jön ki! Na az azért nem rengeteg!

De pl. olyat is csináltam,hogy a paprikás krumpliból csak két nagyobb darab virslit vagy főzőkolbászt ettem meg savanyúsággal!

Vagy itt van pl. a sport. Sokan takaróznak azzal,hogy drága. Mi drága a futásban? Kimész a közeli a pályára, vagy csak az utcára és kocogsz heti 3-szor!

2012. szept. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Mondjuk sokszor az a probléma, hogy nem lehet az eddigi HELYETT más dolgokat venni, ha nem csak magadnak kell kevés pénzből vásárolni. Nem vitatom, hogy lehet olcsóbban is tk, vagy barna kenyeret venni, de amikor a család többi tagja kategorikusan kijelenti, hogy ők ugyan meg nem eszik, akkor hiába vagyok egészségtudatos. Ha nincs pénzem kettőt venni, akkor nyilván nem azt veszem ami csak nekem jó. De mondjuk szerintem a fogyózás nem is a napi 1 szelet kenyéren fog elbukni.

Ami bejön, ha főzöl nyugodtan csinálj zöldség köretet is, így a sima (mondjuk rizs) köretből amit a többieknek készítesz arányosan kevesebb kell. Mert oké, hogy mondjuk husi mellé nem esznek csak zöldséget, de pl. én is sokszor csinálom, hogy készítek "rendes köretet" fél adaggal, meg párolt zöldséget, így a kettő együtt már elég. Én meg csak a zöldséget eszem. Mindenki jól jár. Vagy a csirke mell nekünk sokszor megfizethetetlen, de nem hiszem, hogy ha a csirke más "alkatrészét" fogyasztom annyira rosszat teszek. Általában ugye az a probléma, hogy ezek bőrös részek és azt is sokan megeszik. Ez elég könnyen orvosolható. Vagy ott vannak a belsőségek, amik nem drágák.

A reggelit/köztes étkezést meg tudom oldani gyümölccsel/zöldséggel. Az amúgy is szokott itthon lenni, mert nem csak én eszek meg egy-egy almát, vagy idény gyümölcsöt. Zöldséget meg pl. ha veszek a leveshez répát, veszek egyel többet és azt rágcsálom el. A csirke/pulykamell sonkás kis szelet kenyér helyett eszek egy natúr joghurtot, vagy főzök egy tojást, azért pár darab szokott itthon lenni. De sokszor olcsó az aszpikos felvágott is (aminek lehet, hogy megoszlik a megítélése, de) ami szintén nem túl kalória dús.

Ezen kívül én is tudom, hogy van amikor krumplis/tésztás étel kerül az asztalra, mert ez futja, akkor nem eszek belőle annyit, csak fél adagot mondjuk. Ja és sokat iszom. Leginkább vizet, vagy citromos vizet ha piszkálja a fantáziámat valami aminek van íze. Vagy üres teát.

Ja igen, ilyen apróságok még, hogy nem rakok cukrot a kávémba sem. Nem nagy dolog, de mégsem pumpálom tele magam cukorral (mert nem egyet iszom, erről sajna nem tudok lemondani).

2012. szept. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Hanna7 válasza:
A teljes kiörlésű kenyér valóban kitart egy hétig, mert kvázi ehetetlen rossz. Arra a DM-sre gondolok.Két éve foglalkozom az egészséges életmóddal, tanultam ezt-azt. Nehéz ügy, a krumpli és a tészta finomabb és olcsóbb, mint a kolbász savanyú káposztával. Ahhoz, hogy egészségesen élj, óriási akaraterőre (mert közben a családod eszi a makarónit) és vagy nagyon sok pénzre, vagy nagyon sok időre lenne szükség. Egy kollegám, aki paleohoz hasonló saját diétát alakított ki, havi szinten 150.000 Ft-ot költ élelmiszerre, úgy hogy csak magára főz! Nekem a kajára havi 60.000 Ft marad, úgy hogy egy tinit is etetnem kell. A kollega folyton a képembe vágja, hogy majd később az orvosokra jó sokat fogok költeni. De kérdem én: akkor most ne fűtsek, ne béreljek lakást és járjak mezitláb? Elég rendesen megfáznék, hiába költeném a rezsipénzt egészséges kajára. :-)
2013. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!