Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van aki hasonló problémával...

Van aki hasonló problémával küszködik?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Februárban kezdtem el fogyózni, mivel a 164cm-hez a 68 kiló elég sok és már nagyon kezdett zavarni. Az elején még mindenből ettem, csak kisebb adagokat, nasinak pedig norbis pudingot ettem vagy rudit. Aztán márciusra már teljesen kiűztem étrendemből a lisztes dolgokat, cukrokat és már húst sem mertem enni. Aztán már a gyümölcsben is ellenséget láttam, hiszen cukrot tartalmaz. Sőt, mostanra már bizonyos zöldségektől is félek (répa), már teát sem merek inni mert az édesítőszer is tartalmaz kalóriát. Szóval eljutottam egész addig a szintig, hogy vannak olyan napjaim amikor egy árva falatot sem eszem. Bűntudatom van minden falat után, teljesen arra állt be az agyam, hogy nincs nekem szükségem ételre. Ma is a próbaérettségi miatt ettem reggel egy almát, de azt hittem visszajön annyira rosszul esett. Van itt olyan aki küszködött hasonló problémákkal és sikerült kilábalnia belőle?
2010. ápr. 14. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Kérd orvos segitségét. Ez sajnos már betegség. Egyedül nagyon nehéz lesz ezen változtatnod. Kényszeritened kell magad az evésre, még ha nem is esik jól.
2010. ápr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Így indult nekem is, aztán anorexiával kötöttem ki és két hétig kórházban voltam.
2010. ápr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én egy darabig a hánytatással voltam így.Még ha nem is ettem sokat akkor is hánytattam magam.Úgy éreztem hogy valami hatalmas bűnt követek el azzal hogy eszek.De mivel sportolok, edzek szükségem van energiára.Így nagy nehezen rájöttem hogy semmi értelme ennek.Most még a sport is jobban megy. :)
2010. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én küszködtem pont ugyanezen tünetekkel. Nevezzük nevén: anorexiának hívják. Ne akard, hogy rámenjen a jövőd! Kérj segítséget!

Teljesen összeszűkült a gyomrod, azért esett rosszul az az alma. Ételre szükséged van, ha így folytatod, sajnos meddőséget okozhat, vagy felborulhat a keringésed, leállhat a szíved. Így érettségi előtt pedig nem fog forogni az agyad, pedig ezeken a vizsgákon múlik a jövőd.

Én nem lettem boldogabb attól, hogy lefogytam. Életem legrosszabb időszaka volt, amikor anorexiás voltam, másfél évet vesztegettem el az életemből, közben a családom, barátaim is megsínylették.


Bárcsak tudnék neked valahogy segíteni...

2010. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És a kórházban mit csináltak veled? És rosszul lettél, hogy bekerültél vagy segítséget kértél?
2010. ápr. 14. 12:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Uolsó vagyok:

Én pszichiátrián voltam 2 hétig, önként mentem. Megértették velem, hogy testképzavarom van, sokat beszélgettem egy pszichiáterrel, rádöbbentettek, hogy milyen abszurd az étrendem, normális kajákat kaptam. Eleinte nehéz volt, folyamatosan rosszul voltam, hisz kb. egy hét alatt ettem annyit, mint akkor egy-két nap alatt.

De utólag visszagondolva hatalmas szerencse, hogy önként beláttam, segítséget kell kérnem. Csak akkor tudsz meggyógyulni, ha rájössz: ez betegség. Mégpedig lelki eredetű. Nézz mélyen magadba, keresd meg az okokat.

2010. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
és megkérdezhetem ezzel az evési problémával eddig mennyit fohytál? az már jó dolog , hogy rájöttél, hogy ez így nagyon rossz. most már csak tenni kell azért hogy normálisan étkezz. az étel nem az ellenséged. azt kéne tudatosítanod, hogy inkább egyél rendesen de mozogj többet. nekem is volt egy olyan időszakom amikor alig ettem és mindenben csak a hízást láttam. aztán elkezdtem sportolni napi rendszereséggel és így bűntudat nélkül ehettem. sokkal jobban is éreztem magam. évek óta tartom a súlyom, úgy hogy eszek mindenből keveset és naponta mozgok fél órát minimum.
2010. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
53 kiló vagyok. Már nem hordom a régi nadrágjaimat, mert leesnek rólam, de ha belenézek a tükörbe nem látom magam vékonyabbnak, mint 68 kilósan. És valóban, cseppet sem vagyok boldogabb.
2010. ápr. 14. 14:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Félév koplalás után magam sirtam el egy este és én kerestem fel a szakorvost, ahol az első pár étkezés nehéz volt, de utána észrese vettem és büntudat nélkül tudtam étkezni, majd a tükör előtt végre valós önmagamat láttam: egy csonthalmazt.
2010. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sikerült kilábalnod belőle?
2016. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!