Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti inkább kalóriát számoltok...

Ti inkább kalóriát számoltok vagy azt nézitek miből mennyit esztek?

Figyelt kérdés

Én nem szoktam számolgatni csak most gondoltam egyet kb 1099kcalra jött ki a napom. Igyekszem reggel enni tk kenyeret ebédre meg husit, de ma csak virlit tudtam csinálni mert nem tudtam húsboltba menni két napra meg nem veszek 4-5 előre csomagolt csirkemellet. Vacsinál meg fáradt voltam így akkor is 3sz tk kenyeret ettem. Ezen kívül volt műzli szelet ivójoghurt (cukor nélküli) és jóreggelt.

Szóval szerintetek jó volt a napom? A kalóriában hisztek vagy hogy sok legyen a fehérje és kevés a szénhidrát?


2012. szept. 19. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem mindenkinek magához képest kell néznie, hogy régen mennyit evett és annak a felére csökkenteni + torna és ennyi nem kell számolgatni a kalóriát
2012. szept. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szénhidrátot és fehérjét számolom grammra, mert megvana napi ideális bevitelem.
2012. szept. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindkettőt nezem, mármint a kalóriát meg a mennyiseget. En általában kb. 1200 kalóriányit eszem, próbálom 90%ban egeszseges etelekből fedezni, es neha 1-2 olyan dolgot beleteszek, ami nem dietás, de ebbe a kalóriamennyisegbe belefer mindennel együtt. Mondjuk reggelire egy nagy pogácsa vagy feher zsemle sok sajttal, zöldsegekkel, tízóraira gyümölcs, ebedre csirkemell, zöldseg, pici rizs, uzsira sovány túró+ zöldseg, vacsira meg mondjuk feherjeturmix vagy pár szem natúr mag (mandula, mogyoró) es egy pici cukormentes joghurt. Így ettem olyat is amit szeretek, de simán tudok fogyni is.
2012. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én mindkettőt nézem

pl mai napom

1szelet közepes nagyságú barna kenyér 2szelet sonka, 1szelet sajt 1-1paprika, paradicsom

tízórai 1 nagy alma

ebéd tonhal sós lében gombás rizs rajta 1sz sajt, uborkasaláta

uzsonna 1db szilva 1 fürt szőlő

vacsora 100g túró 2fürt szőlő, 1tál zabkása

én elosztom, hogy vacsorára is jusson ch mert én szobaniciklizek este és közbe tanulok, szóval én ne, bírom ch nélkül amúgy súlyt tarok

165cm 48-50kilo

2012. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt nézem, hogy régen, hogy ettem. Állandóan kenyér, édességek hada, össze-vissza, így is neveltek fel szüleim... szóval ezen változtattam.

Reggeli engedem a kenyeret, egy kis csokit, kekszet, akármit, 1 szendvics, tízórai egy zsírszegény joghurt, ebédre készítek valamit, abból eszek, de nem dugig, kicsit, uzsira gyümölcsöt, estére pedig szendvics, de puffasztott rizzsel, abból se sokat. A pénztárcám ezt bírja el, kötekedést nem fogadok el.

Mellé pedig napi 1-1,5 óra mozgás, én DVD-re nyomom, a heti -2 kg meg van.

2012. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdező ott hibázik, hogy a csirkemellen kívül semmi élelmiszert nem fogyasztott! Nem kell számolni annyira a kalóriákat, leterhelő szerintem, a lényeg, hogy minőségi élelmiszer legyen, ebbe beletartozik hogy otthon kell sütni a kenyeret teljes kiőrlésű lsiztből (600Ft kilója), 1,5kg gyümölcs pici oliva olajjal (zsírban oldódó vitaminok hatékonyabb felszívódás érdekében, bár a gyümölcsök is tartalmaznak zsírt) fél kiló zöldség, ez a legfontosabb és a csirke mell tökéletes, persze egész napra elosztva! A kávéhoz például nyírfa cukor, nem emeli az inzulint és alacsony a kalóriája (1800ft kilója)! Édesítő tilos, erős idegméreg ("lassan öl alatomosan"), a szervezet pedig zsír építéssel reagál az adalékanyagokra, mérgekre, amit nem tud kiűríteni, azt megköti zsírban, ehhez újabb és újjabb zsírt kell építenie, mert felszabultan a méreganyagok károsítaná a fontos szerveket! Nemrég jelent meg a narancs bőr probléma a nőknél és már a férfiaknál is kezd kialakulni, összefügg a méreganyagokkal, szóval az hogy genetika ez baromság!


Fontos h a zöldséget héjában a sütőben süssük, így benne marad az összes ásványi anyag és nem utolsó sorban répa íze is lesz a répának!


Nyersen is egy két répa nagyon jó, mert így ami lebomlana vitamin az is megmarad, a koleszterinnek és a szívnek is nagyon jót tesz!


Fontos, hogy mindent otthon készítsünk jó alapanyagokból! Vegeta helyett vegeta levél (cserépben elfér), így megszabadulunk az ízfokozóktól is! Himalája só például, a bolti csak nátrium és az valóban vizet köt meg és emeli a vérnyomást, a himalájában 82 féle ásványi anyag van, és annyit sózól amennyit akarsz, mert nem csak túlzott nátrium és csomósodás mentesítő adalékok, hanem van benne kálium ami így párosban kell a szívnek, és még sok más ásványi anyag van benne (nem is vagy szomjas tőle)!


Összefoglalva, azért mindenből mértékkel, de tapasztalat, hogy a kalóriaszámolásra azért nincs szükség, mert a szervezet jelezni fogja miből mennyi kell! Én ha akarnék se tudnék már többet enni mint amennyi kell, mert egyszerűen nem vagyok éhes, kiszámoltam, jól működik a szervezet jelzőrendszere! :)

Ez ha túl sok rossz minőségű élelmiszert eszünk, azért van éhségérzetünk, mert egyrészt sok cukrot eszünk és hirtelen megemeljük a vércukrot majd hirtelen leesik vagy pedig tele adalékanyagokkal és semmi ásványi anyag és vitamin, így éheseg vagyunk, de nem a tk kenyérre, hanem vitaminra és ásványi anyagra (tönkölyliszt picit emeli meg és hosszan tartó hatás, így 1 kg liszt 3-4 napig elég, a tescós kenyérből meg 3-4 napra kell 4 kiló, tehát árban a kettő ugyanannyi)! Idővel rájövünk, hogy egészségesen étkezni nem sokkal drágább!


Továbbá az 1099 kalória kevés, így szenvedni fogsz egy idő után! Nem éhezni kell, hanem ahogy fentebb írtam, 2-3 napig lehet elvagy kényelmesen, de aztán jönnek a falási éhség rohamok, és szenvedés az egész, elég a fentebb írt dolgokat megtartani, ha nő vagy akkor napi 1600 kalória mehet nyugodtan + mozgás! Grepfruit naponta legalább egy! Gyorsítja az emésztést!


Remélem tudtam segíteni!

Szép napot!

2012. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elírtam a grepfruit gyorsítja az anyagcserét!
2012. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!