Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha beteg vagyok, akkor is...

Ha beteg vagyok, akkor is mozogjak?

Figyelt kérdés

Hetente 4 alkalommal szoktam szobabiciklizni, most viszont beteg vagyok. Ha kihagytam tegnap, ha ma is kihagyom, akkor nem lesz meg a heti 4.


Nem vagyok a halálomon, megfáztam, a tüdőm kapacitása nem a legjobb és köhögök.


Szerintetek?


2012. szept. 25. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Beteg szervezetet nem terhelünk így. Nem dől össze a világ, ha most kihagyod.
2012. szept. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Betegen a mozgás nem ajánlott, még a hihetetlen tájcsí sem, pihenni kell. A mozgás terheli a szervezetet, kevesebb energiát tud a gyógyulásra fordítani.
2012. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pihenj inkább, ha kihagysz 1-2 alkalmat, attól még nem fogsz kórosan elhízni 1 hét alatt:) Én kickboxolni szoktam itthon, de most nekem is ki kell hagynom egy darabig, mert műtöttek nemrég, és pihennem kell.


Azért az első válaszolótól megkérdezném még, h ha nem lehet gabonás dolgokat enni, sem tejet és tejtermékeket és még a szénhidrátos kajákat is elfelejthetem mint pl a tészta félék, krumplis ételek, akkor mit lehet enni? Napfényt? Az meg bőrrákot okoz..az sem jó...akkor sztem evés helyett is tájcsizni kell, és meg van oldva.

2012. szept. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Félreértés!

Egy Taichi vagy Qigong gyakorlás nem igényel olyan energiát, hogy az összemérhető legyen a napi fekvés anyagcsere igényével.

Ellenben a betegség kiváltó okát, valamilyen energetikai gondot segít rendbe tenni. Tehát valójában több energiához jut a gyakorló.

2012. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, szívja a Földtől az energiát, az meg olyan, hogy jön...
2012. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aczél, a bodyart ilyen összefüggésben milyen? Kb a keleti cuccok butított vàltozatban. A hétfői edzésem takonykórra hivatkozva én is kihagytam, de gondolkodom, hogy holnap már mennék. A bringázást nem hagyom ki, nem akarok BKV-ra ülni, akkora baj azért nincsen:)
2012. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Földtől aligha. Nem hiszem, hogy biológiai-energetikai kérdésben én, vagy a válaszolók itt az oldalon annyira képzettek lennénk. Nyilván ezért írogatunk, és nem mondjuk akupunktúra vagy qigong terápiát tartunk beteg embereknek.


Hmm, én azért nem megyek betegen edzeni, mert nem akarok másokat megfertőzni. De azért megesett már, hogy mentem és meglepően jót tesz.

2012. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!