Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » MIért gondolják az emberek,...

MIért gondolják az emberek, hogy a soványakat fennhangon lehet ócsárolni?!

Figyelt kérdés
A kövérek rettenetes komplexusokkal küzdenek, pedig közel annyi beszólás nem éri őket, ami engem, aki sovány vagyok. Nem a tini korról beszélek, hanem normális felnőtt emberekről! A soványnak ugyanúgy fáj, a beszólás kedves túlsúlyos és normál testalkatú embertársaim!!!! Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy BETEG, akár halálos beteg az illető, vagy egyszereűen csak ilyen, ha a feje tetejére áll akkor is, sőt aki direkt koplal, hát az a legszerencsétlenebb, mert súlyos pszichés betegsége van! Könyörgöm ne bántsuk már egymást folyton!!! Kérem terjesszétek ezt az életben, mert borzasztó érzés amit művelnek az utcán az emberek:(:(
2012. szept. 26. 08:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%

Tökéletesen igazad van. Én is sokszor megfogalmaztam már, hogy a kövér embernek nem szólnak be szemtől-szembe annyit,mint a soványnak. Mert az bántó. De abba senki nem gondol bele,hogy a soványság is lehet bántó.


Ráadásul a sok okos rögtön a fejedhez vágja, hogy anorexiás vagy. Tuti direkt csinálod. Mert milyen már, ha valaki nem szereti az édességet. Az már szánt szándékkal fogyókúrázik, csak mert nem nyomja magát tele csokival a tv előtt heverészve.


Nekem orvos is mondta már, hogy tuti anorexiás vagyok, azért nem tudok hízni. Negyedik,ötödik ilyen beszólása után mondtam neki,hogy igen az vagyok. Elvileg ez egy betegség, maga orvos, szóval gyógyítson akkor meg.

Amikor elmeséltem a belgyógyászomnak az esetet, akkor mondta,hogy ezt ne nagyon erőltessem, mert az a gyógymód, hogy befektetnek a kórházba és ezerrel tömik beléd azokat az ételeket, amiket annyira hangoztatnak, hogy mennyire károsak. Közben egy tapodtat se mozdulhatsz az ágyból.

Teljesen le voltam döbbenve.

2012. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Jó érzés, hogy valaki megérti ezt! Én már önként befeküdnék ilyen helyre:) Csak hízzak néhány kilót!!! Én imádom az édességet is, és enni is, csak nem elég kiegyensúlyozott az életem, és talán ezért nem tudok hízni, és valószínűleg egészségügyi okai is vannak:( Ezeket a dolgokat sokszor nem olyan könnyű rendbe tenni, de azon vagyok. Csak nem segít, sőt nagyon összetör, ahogy közben az emberek bánnak velem. És igen, tudom, hogy a túlsúlyosakat is bántják, de inkább a hátuk mögött, engem pedig fennhangon szembe ócsárolnak! Mégis honnan ehhez a 'bátorság'?
2012. szept. 26. 09:14
 3/26 anonim ***** válasza:
Ha olyan hangulatomban ér a dolog élből visszavágok, hogy te meg kövér vagy. Ilyenkor persze felháborodnak, megmagyarázom, hogy nekem a másik fele ugyanannyira bántó.
2012. szept. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy akkor ugyanolyanná válok, mint ők... és ha véletlenül kifakadok egy kicsit, akkor jön a védekezés: "Egy kicsit írígy is vagyok, bármilyen borzasztóan nézel ki..." na ez a legjobb! Mégegyszer megforgatja a kést, de közben szegényke, ő szenved, mert irígy, ezért lehetek: csontváz, ez meg hogy néz ki?!, anorexiás, úristen, láttad??! Mindjárt bőgök, komolyan!
2012. szept. 26. 09:29
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
De mennyire vagy sovány? Betegesen? Én nem vettem észre, hogy a soványakat bántanák, főleg nem azokat, akiken látszik, hogy valami betegség miatt olyanok.
2012. szept. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nagyon:( 176cm 50 kg. Az nem igazán látzsik kívülről, hogy valaki mi miatt sovány. Mert ha esetleg beteg vagy, akkor sem törvényszerű, hogy zsíros a hajad, és csíkos frotír köntösben sétálsz az utcán... ha pedig csinos vagy, akkor ANOREXIÁS vagy!!!
2012. szept. 26. 09:45
 7/26 A kérdező kommentje:
*látszik, és frottír, elírtam.
2012. szept. 26. 09:46
 8/26 anonim ***** válasza:

Figyi! (még mindig első) Azt már megbeszéltük, hogy se a soványokat se a kövéreket nem illik bántani. De ahogy a kövéreknek azt szokták mondani, hogy el kell önmagukat fogadni olyannak, amilyenek, úgy nekünk is meg kell tenni ugyanezt.

Tudom, hogy nehéz. Álltamén már sírva próbafülkében, amikor a vállfán nagyon tetsző ruhában egy hurkapálca nézett vissza rám a tükörből.

2012. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Én ezt az állapotot nem elfogadni, hanem megváltoztatni szeretném, mert híznom kell. A kisfiamnak erős, egészséges anyára van szüksége. Semmi gond ezzel, híznom kell, nem amiatt nyafogok, hogy sovány vagyok. Ami miatt most kicsit kibuktam az az, hogy sokszor visszavet a saját magam összekapásában a durva beszólások özöne.
2012. szept. 26. 09:57
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy az emberek minden sz@rét bántják egymást, szóval a kinézet csak egy dolog a sok közül...


Azért is beszólnak ha szőke vagy, azért is, ha bénázol vezetés közben, sőt akkor is ha nem bénázol, ha nincs apród a pénztárnál és nem tudnak visszaadni, ha le akarnak szállni a buszról és a tömegben nem tudsz arrébb menni a megálló előtt már 3 km-errel stb...


Nekem egyszer a sparban beszólt az egyik eladó, mikor megkérdeztem mennyi a répa kilója mert nincs kiírva, hogy legközelebb ne szedjem le a táblát. Érted? Én...leszedte...persze.


Szóval ez igazából nem a soványaknak szól, mindenki ítélkezik mindenki felett. Itt is.

2012. szept. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!