Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A futással lehet alakot formálni?

A futással lehet alakot formálni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy szebb lesz-e a futástól a "hasvonalam". Szeretném, hogy a derekam és a csípőm közötti vonal kicsit hangsúlyosabb, nőiesebb legyen. Ezen tud segíteni a futás?
2008. máj. 18. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2008. máj. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Futás nem. Hullahopp karika csodákat művel.És ha már nincs zsír a hasadon meg a derekadon, akkor jó a felülés is, csak vigyázz a derekadra.
2008. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor tudod a zsír mennyiségét csökkenteni a derekadon, ha a testedben lévő zsír mennyiségét csökkented általánosan. Genetikailag meghatározott, hogy ki hová hízik a legjobban, és honnan fogja a szervezet először elhasználni a zsírt, ha szüksége van rá.

Deréktájon jó eredményt lehet elérni azzal is, ha a hasat és a gerincet tartó izmokat megerősíted: sokkal jobb lesz a hasfal tartása, jobban tartja a belső szerveket is. A has és a hát tartóizmainak edzése együtt a leghatékonyabb, lehetőleg természetes, funkcionális mozgással. A futás ilyen.

Én futás után több alkalommal is éreztem izomlázat a hasizmomban, és a mély-hátizmomban, mert fokozottan dolgoznak ezek a területek, hogy egyben tartsák a test alsó és felső részét. A futással jó eredményeket értem el a derekam formálásában.

Ha lány vagy, és kerekded csípőjű, akkor vigyázz a futással, mert a térdek más szögben állnak, mint a keskeny csípőjűek esetében, és nagyobb terhelésnek vannak kitéve az ízületek: tehát csak nagyon óvatosan, fokozatosan szabad elkezdeni.

2008. máj. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van.


Hogy hétköznapibban fogalmazok, ha egésznap csak körömpörköltet meg ilyeneket eszel, és közben meg 100km eket futsz naponta,attól még nem leszel vékony, csak ha a körömpörköltös kajád energiaértékénél többet használtál fel a futással, vagyis energiadeficit keletkezik, de ez sem igaz, ha nem trükközöl a napi sokszori evéssel stb, mert a szervezeted lelassítja az anyagcseréjét így védekezvén a tápanyagmegvonás ellen.


tehát a válasz:


nem lesz szebb a hasvonalat, de ha a testzsírod lejebb megy, akkor a hasadról is megy le, ha nem is azonnal.

2008. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :)
2008. máj. 19. 13:49
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy 18 éves vagyok, 12 és fél évig táncoltam, egy évig és 2 évig röpplabdáztam. A táncot tavaly februárban abbahagytam, azóta nem sportolok. Kövér nem vagyok(169 cm és 57 kg), valahol mélyen még viszonylag erős izmaim is vannak :D Csak az arányok..A derekam nem elég vékony a mellemhez és a csípőmhöz képest. Gondoltam, ha ezeket megosztom Veletek, könnyebb lesz tanácsokat adnotok! :)
2008. máj. 19. 14:46
 7/9 anonim ***** válasza:

szerintem ezen kár évődnöd. Tökéletes alakod lehet

A férfiakban még él a családalapitó ösztön, és hidd el ott az volt a mérce egy nőnek menyire kerek a csípője. (utódkihordás könnyedsége végett)


Tehát a ellenkező nemnél hidd el jobb kritikus nem kell.!

2008. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
O
2008. máj. 20. 20:42
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) [Az előző "o"-s kommentemet véletlenül küldtem el. :D] Amúgy hála az Égnek, Barátomnak így tetszem, ahogy vagyok. Ezen az "alakos" dolgon inkább (kivételesen) magam miatt változtatnék. De a szavaid bíztatóak. :)
2008. máj. 20. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!