Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy-alulműködésben...

Pajzsmirigy-alulműködésben szenvedők. Nektek hogyan sikerült fogyni?

Figyelt kérdés
2 hónapja derült ki, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, azóta 5 kilót híztam, sajnos akármennyire diétázom és mozgok, csak hízok. Mit tehetek? Ti hogyan fogytatok le? Sajnos gyógyszert nem írt fel az orvosom. azt mondta majd fél év múlva menjek vissza, de nem akarok addig elhízni!!! Kérlek segítsetek!
2012. okt. 2. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sok-sok rost és mozgás. Kerülöm a szénhidrátot. Semmi édesség, üdítő, tészta, kenyér, péksüti. Igyekszem minél többször enni, de tényleg csak keveset. Kitartónak kell lenni és nem szabad feladni, mert a fogyás általában lassabban/később jelentkezik, mint másoknál. De 2 hónap alatt 5 kg-t hízni, az nem sok. Egyik ismerősöm több mint 10kg-t szedett fel kb. 1 hónap alatt.

Neked mennyi volt a TSH-d? Endokrinológusnál voltál?

Ja, és gyakran a gyógyszer sem nyújt teljes megoldást. Van, akinek nehéz beállítani és még többet hízik; de a gyógyszer önmagában amúgy sem "fogyaszt".

2012. okt. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Pedig én ettől is nagyon megijedtem. Nem voltam még endokrinológusnál, de remélem kapok beutalót. 9,1 volt a tsh-m, 1 hónap alatt 4 egységet emelkedett és egyre csak rosszabbul vagyok. Hányinger, szédülés, puffadás, rossz közérzet, álmatlanság. Remélem megoldódik lassan ez a dolog. Én is hasonlóképp teszek, mint ahogy leírtad, teljes kiörlésű dolgokat eszem és teljes kiörlésű leszttel sütök. Most próbálok még többet mozogni.

Köszi a tanácsodat!

2012. okt. 3. 09:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos 2 barátnőmnek sehogy. Ők kaptak gyógyszert is, évek óta szedik, és nagyjából 30 kg felesleg van rajtuk. És bármit tesznek, meg sem mozdul. Egyikük kórházban is volt emiatt, ott sem tudtak csinálni vele semmit. Hiába tartotta be a kapott étrendet, semmi változás.
2012. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ó! :(:(:(:(
2012. okt. 3. 22:06
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Na most a glutén és a pajzsmirigybetegségek kapcsolatával foglalkoztatok már? Hogy a glutén sokszor autoimmun eredetű pajzsmirigy gyulladást (és ezért alul/túlműködést) okoz?


Kérdező (és válaszolók)!

Alacsony keményítő tartalmú, glutén és TEJmentes táplálkozással próbálkozzatok, és persze rendszeres hormon vizsgálat.


Paleóval sokat javulnak a pajzsmirigyhormon értékek, inzulin rezisztencia stb.


Hús, zöldsgégek, gyümölcsök, olajos magvak ezek ehetőek nektek is.

2012. okt. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sajnos én már próbáltam a paleolitot, de annyira legyengültem, hogy folyton szédültem. Valamint amit még ezzel kapcsolatban tapasztaltam, hogy állandóan éhes voltam. Most úgy táplálkozok, hogy csak délelőtt eszek teljes kiörlésű gabonából készült kenyeret (1-2 szeletet), semmi cukor egész nap, max nyírfacukor, az ételeket kókuszzsírral csinálom, és sok húst, zöldséget, gyümölcsöt eszek. Így ezzel teljesen jól érzem magam, de sajnos nekem a gabona teljes elhagyása nem vált be, nem éreztem tőle jól magam. De köszi a választ!!! Amúgy sokaktól hallottam, hogy nekik bevált a pajzsmirigyre a paleolit táplálkozás, de biztos nem vagyunk egyformák.
2012. okt. 4. 22:38
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagyunk egyformák. De én nem adnám fel a helyedben.

Eleve: gluténmentes szénhidrátok - rizs, ... burgonya... kukorica (csak hogy autoimmun fehérjéket kizárjunk a pajzsmirigyed miatt), de ezek sem annyira nyerők.. de hát tipp.


Másik, a paleó mellett éhes voltál. Elég zsírt, húst ettél? Összességében nem ettél Te túl keveset?


Harmadik tipp, a gabonák függőséget okoznak. Mind a sok ch, mind az ópiátokká alakuló fehérjék, így persze hogy mindenki igényli a gabonákat, érzésre persze.

Ezek jutottak eszembe, de ha írsz dr. Tóth Csabának (vagy Szendinek) biztosan válaszolnak, egyikük orvos és többet tud mint én, másikuk sokkal tapasztaltabb nálam .. ééés többet tud mint én.

2012. okt. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Lehet, hogy iagazad van azzal kapcsolatban, hogy a paleolit alatt keveset ettem, mert főleg zöldség-gyümölcsből állt a repertoár. Húsokból csak a csirkét tudom megenni, így elég költséges volt minden nap fél kiló csirkemellet venni csak ebédre... így próbáltam olcsóbb dolgokkal helyettesíteni, mint pl saláta, tojás. És mivel emellett sokat tornáztam, semmi energiám nem maradt. De rengeteg mindenkitől hallottam a jó oldalát, mondjuk ugyanígy rosszat is. Meg kell tapasztalni! Köszönöm a segítséget, újra nekivágok.
2012. okt. 7. 01:21
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja, és még azt szerettem volna kérdezni, hogy nem tudod miért nem lehet tejet fogyasztani? hiszen mindannyian anyatejen nőttünk fel. Nem hiszem olyan őrült sok dologban különbözne az állati eredetű tejtől nem?
2012. okt. 7. 01:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem 4,5 - 7,8 között mozog a TSH. Már jó ideje mérik rendszeresen. Mikor 7,8 volt, 3 hónappal később már lement 5-re. Ne aggódj, hogy most felment, lehet, hogy már most kevesebb. Nem tudtam, hogy az étkezés megváltoztatásával is csökkenhet.
2012. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!